
Routinier Vlaar valt opnieuw weg bij AZ
ALKMAAR (ANP) - De rentree van verdediger Ron Vlaar laat dit seizoen bij AZ nog wat langer op zich wachten. De 35-jarige routinier moest de training bij de nummer 5 van de Eredivisie vroegtijdig beƫindigen. Hij is niet beschikbaar voor de uitwedstrijd woensdag tegen PSV. Vlaar kwam dit seizoen in de Eredivisie nog niet in actie. In de laatste drie duels zat hij al wel weer op de Alkmaarse bank.
Jonas Svensson en Dani de Wit zijn nog niet hersteld van blessures. Middenvelder Jordy Clasie en verdediger Timo Letschert zijn wel weer van de partij. "Daar zijn we heel blij mee, we zitten weer beter in de keuzes", liet AZ-coach Pascal Jansen weten.
Vorig seizoen won de Alkmaarse ploeg onder leiding van de toenmalige coach Arne Slot de competitieduels met PSV, Ajax en Feyenoord. "Een bijzondere prestatie, ook omdat we het deden met tien goals voor en nul tegen. We gaan er alles aan doen om dat te evenaren en weer met goede cijfers aan de haal te gaan", gaf Jansen te kennen.
In het Philips Stadion wacht hem een weerzien met zijn oude club, waar hij jeugdtrainer en hoofd jeugdopleiding was. "Ik heb het bij PSV vijf jaar goed naar mijn zin gehad en kijk ernaar uit de mensen te begroeten die ik een tijd niet gezien heb. Zo lopen in de A-selectie wel wat jongens rond waarmee ik nog heb gewerkt."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Liverpool is na het gelijkspel van Arsenal thuis tegen Crystal Palace (2-2) nog dichter bij de Engelse landstitel gekomen. De ploeg van trainer Arne Slot heeft nu zondag tegen Tottenham Hotspur aan 1 punt genoeg om het kampioenschap te kunnen vieren. Arsenal kijkt met nog vier wedstrijden te spelen tegen een achterstand van 12 punten en een slechter doelsaldo aan.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zich met een 4-1-thuiszege op Heracles Almelo serieus gemeld in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien stijgt naar de negende plaats, met evenveel punten als het naar de tiende plek gezakte Heracles. De nummers 5 tot en met 9 spelen volgende maand de play-offs om een ticket voor de voorrondes van de Conference League.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles krijgt na de winst van de KNVB-beker en de daarmee gepaard gaande plaatsing voor Europees voetbal heel veel spelers aangeboden. Dat zegt Jan Willem van Dop, algemeen directeur van Go Ahead Eagles, in gesprek met ESPN.
7 uur geledenDEVENTER (ANP) - Voor Go Ahead Eagles-trainer Paul Simonis voelt het winnen van de KNVB-beker nog altijd een beetje onwerkelijk. Zijn ploeg won maandag van AZ na het nemen van strafschoppen en wordt woensdagavond gehuldigd in Deventer.
7 uur geledenDEVENTER (ANP) - In Deventer is de huldiging van voetbalclub Go Ahead Eagles begonnen. De club won maandag na penalty's de KNVB-beker ten koste van AZ.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Suzan Lamens is in de eerste ronde van het tennistoernooi van Madrid uitgeschakeld door de Britse Emma Raducanu. De nummer 73 van de wereld verloor op het Spaanse gravel met 6-7 (4) 4-6 van de oud-winnares van de US Open.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-spits Vivianne Miedema maakt zich na het oplopen van haar hamstringblessure geen zorgen of ze op tijd fit is voor het EK van juli in Zwitserland. "Als het een beetje meezit kan ik richting de Nations League-wedstrijden tegen Duitsland en Schotland aansluiten, al is nog niet iedereen het daarmee eens", stelt de topscorer aller tijden (28) in haar column in het AD. Die interlands zijn op 30 mei en 3 juni.
9 uur geleden