Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Routinier Blind moet wennen aan reserverol bij Oranje

Routinier Blind moet wennen aan reserverol bij Oranje

WOLFSBURG (ANP) - Daley Blind heeft even moeten wennen aan zijn reserverol bij Oranje. Na het WK van 2014, het EK van 2021 en het WK van 2022, is de oud-Ajacied voor het eerst geen basisspeler.

"Het is inderdaad anders en ook even wennen", vertelde de 34-jarige Blind op een persmoment in Wolfsburg. "Aan de andere kant is het ook weer een uitdaging om in deze positie, vanuit deze rol, je zo op te stellen dat je samen met de staf en ploeggenoten iedereen scherp houdt voor de wedstrijden en trainingen. Je richt je ook op de jongens die het misschien wat zwaarder hebben, dat je die erbij houdt. Je hebt gewoon een wat andere rol."

Bondscoach Ronald Koeman sprak in aanloop naar het toernooi uitgebreid met zijn spelers en Blind wist toen al wel waarschijnlijk niet heel veel aan spelen toe te komen in Duitsland. "Dan moet je ook realistisch naar je positie kijken en na gaan denken hoe je een bepaalde rol zou invullen, hoe je op die manier ook van waarde kan zijn voor het elftal. Dat je het op trainingen moet laten zien, dat je een voorbeeld bent, dat je probeert te laten zien dat je er klaar voor bent waar nodig."

Blind, die in de achtste finales tegen Roemenië in de blessuretijd van de tweede helft in het veld kwam, twijfelde niet om zich beschikbaar te stellen als reserve. "Ik heb nooit getwijfeld. Ik vind het nog steeds een heel grote eer om voor het Nederlands elftal uit te mogen komen en erbij te zijn op een eindtoernooi."

Meer uit Voetbal

Neymar pas in beeld bij Ancelotti als hij weer volledig fit is

TOKIO (ANP/RTR) - Neymar mag nog altijd hopen op een terugkeer in de Braziliaanse voetbalselectie. De 33-jarige aanvaller komt pas in beeld bij bondscoach Carlo Ancelotti als hij weer volledig fit is. Dat zei de Italiaan op een persconferentie in Tokio, waar Brazilië dinsdag tegen Japan speelt.

5 minuten geleden
FC Twente komende weken zonder geblesseerde verdediger Bruns

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente kan de komende weken niet beschikken over Max Bruns. De verdediger liep vorige week in de oefenwedstrijd tegen Paderborn een spierblessure op. Dat meldt de Enschedese club.

50 minuten geleden
Hubert volgt Pocognoli op als trainer Belgische kampioen Union

BRUSSEL (ANP) - David Hubert is de nieuwe trainer van Union. Dat meldt de regerend Belgische kampioen. De 37-jarige Hubert komt over van OH Leuven en is de opvolger van de naar AS Monaco vertrokken Sébastien Pocognoli.

1 uur geleden
Zidane hoopt op bondscoachschap Franse voetballers

TRENTO (ANP/DPA) - Zinédine Zidane gaat graag als bondscoach van de Franse voetballers aan de slag. Dat zei de 53-jarige voormalig topvoetballer tijdens het Dello Sport Festival in Trento in Italië, georganiseerd door sportkrant La Gazzetta dello Sport.

2 uur geleden
Spits Torres haakt af bij Spanje met spierblessure

VALLADOLID (ANP/AFP) - Spits Ferran Torres mist dinsdag de WK-kwalificatiewedstrijd van Spanje tegen Bulgarije. De speler van FC Barcelona heeft met spierklachten het trainingskamp van de nationale ploeg verlaten. "We nemen geen enkel risico en geven prioriteit aan de gezondheid van de speler", verklaart de Spaanse voetbalbond.

4 uur geleden
Koeman: er zit soms heel veel voetbal in Nederlands elftal

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft een goed gevoel overgehouden aan de wedstrijden van het Nederlands elftal tegen Finland (4-0) en Malta (0-4). "Er zit soms heel veel voetbal in onze ploeg", zei hij. "Dan spelen we in een hoog tempo, met spelers die tussen de linies komen en gevaarlijke aanvallen over de flanken. We hebben dit voorjaar ook niet zomaar Spanje tweemaal het vuur aan de schenen gelegd. Maar soms vallen we te ver terug. En als dat op het WK gebeurt, kan je er zomaar uitliggen. Dat moet eruit."

18 uur geleden
Van Dijk bestempelt winst op Finland als 'een overtuigende zege'

AMSTERDAM (ANP) - "Ik denk dat het van het begin tot het eind een goede wedstrijd was. Het was een mooie avond. We maakten goede goals en winnen overtuigend", zei Van Dijk (34) na afloop in een eerste reactie tegen de NOS. De nummer 4 van Oranje speelde tegen Finland zijn 86e interland.

18 uur geleden