Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Routinier Blind moet wennen aan reserverol bij Oranje

Routinier Blind moet wennen aan reserverol bij Oranje

WOLFSBURG (ANP) - Daley Blind heeft even moeten wennen aan zijn reserverol bij Oranje. Na het WK van 2014, het EK van 2021 en het WK van 2022, is de oud-Ajacied voor het eerst geen basisspeler.

"Het is inderdaad anders en ook even wennen", vertelde de 34-jarige Blind op een persmoment in Wolfsburg. "Aan de andere kant is het ook weer een uitdaging om in deze positie, vanuit deze rol, je zo op te stellen dat je samen met de staf en ploeggenoten iedereen scherp houdt voor de wedstrijden en trainingen. Je richt je ook op de jongens die het misschien wat zwaarder hebben, dat je die erbij houdt. Je hebt gewoon een wat andere rol."

Bondscoach Ronald Koeman sprak in aanloop naar het toernooi uitgebreid met zijn spelers en Blind wist toen al wel waarschijnlijk niet heel veel aan spelen toe te komen in Duitsland. "Dan moet je ook realistisch naar je positie kijken en na gaan denken hoe je een bepaalde rol zou invullen, hoe je op die manier ook van waarde kan zijn voor het elftal. Dat je het op trainingen moet laten zien, dat je een voorbeeld bent, dat je probeert te laten zien dat je er klaar voor bent waar nodig."

Blind, die in de achtste finales tegen Roemenië in de blessuretijd van de tweede helft in het veld kwam, twijfelde niet om zich beschikbaar te stellen als reserve. "Ik heb nooit getwijfeld. Ik vind het nog steeds een heel grote eer om voor het Nederlands elftal uit te mogen komen en erbij te zijn op een eindtoernooi."

Meer uit Voetbal

De Jong met 293 duels recordhouder van Nederlandse Barça-spelers

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.

8 uur geleden
Manchester City neemt koppositie over na nipte zege bij Burnley

BURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.

9 uur geleden
Bayern München bereikt finale van Duitse beker

LEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.

9 uur geleden
Telstar boekt tegen Sparta belangrijke zege in degradatiestrijd

VELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.

10 uur geleden
Feyenoord-coach Van Persie heeft Bos terug in duel met Groningen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.

10 uur geleden
Paris Saint-Germain ruimer aan kop na zege op Nantes

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.

11 uur geleden
Duitse international Gnabry niet op tijd fit voor WK voetbal

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.

13 uur geleden