Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Routinier Blind moet wennen aan reserverol bij Oranje

Routinier Blind moet wennen aan reserverol bij Oranje

WOLFSBURG (ANP) - Daley Blind heeft even moeten wennen aan zijn reserverol bij Oranje. Na het WK van 2014, het EK van 2021 en het WK van 2022, is de oud-Ajacied voor het eerst geen basisspeler.

"Het is inderdaad anders en ook even wennen", vertelde de 34-jarige Blind op een persmoment in Wolfsburg. "Aan de andere kant is het ook weer een uitdaging om in deze positie, vanuit deze rol, je zo op te stellen dat je samen met de staf en ploeggenoten iedereen scherp houdt voor de wedstrijden en trainingen. Je richt je ook op de jongens die het misschien wat zwaarder hebben, dat je die erbij houdt. Je hebt gewoon een wat andere rol."

Bondscoach Ronald Koeman sprak in aanloop naar het toernooi uitgebreid met zijn spelers en Blind wist toen al wel waarschijnlijk niet heel veel aan spelen toe te komen in Duitsland. "Dan moet je ook realistisch naar je positie kijken en na gaan denken hoe je een bepaalde rol zou invullen, hoe je op die manier ook van waarde kan zijn voor het elftal. Dat je het op trainingen moet laten zien, dat je een voorbeeld bent, dat je probeert te laten zien dat je er klaar voor bent waar nodig."

Blind, die in de achtste finales tegen Roemenië in de blessuretijd van de tweede helft in het veld kwam, twijfelde niet om zich beschikbaar te stellen als reserve. "Ik heb nooit getwijfeld. Ik vind het nog steeds een heel grote eer om voor het Nederlands elftal uit te mogen komen en erbij te zijn op een eindtoernooi."

Meer uit Voetbal

NEC speelt thuis gelijk tegen sc Heerenveen

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft thuis met 2-2 gelijkgespeeld tegen sc Heerenveen. Het elftal van Dick Schreuder staat na het duel in de Goffert op de derde plaats met 3 punten voorsprong op Ajax. De Amsterdammers komen later op de zondag in De Kuip in actie tegen nummer 2 Feyenoord.

1 uur geleden
Dokter leidt vijfkamp na twee onderdelen op WK indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft de leiding genomen na het tweede onderdeel op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster klom naar de eerste plek in de tussenstand door het hoogspringen te winnen met 1,87 meter. Dokter gaf daarmee haar flitsende start een vervolg, want ze opende de wedstrijd met een dik persoonlijk record van 8,19 seconden op de 60 meter horden.

2 uur geleden
Hiddink benoemd tot erelid van De Graafschap

DOETINCHEM (ANP) - Guus Hiddink is benoemd tot erelid van De Graafschap. De 79-jarige oud-voetballer en -trainer kreeg ook een standbeeld met een afbeelding van zichzelf erop, begeleid door de tekst 'Achterhoeks fundament'.

3 uur geleden
PSG weer aan kop in Frankrijk na ruime zege bij Nice

NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.

16 uur geleden
PEC Zwolle vergroot degradatiezorgen NAC Breda

ZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.

17 uur geleden
AC Milan houdt druk op koploper Internazionale met zege op Torino

MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.

19 uur geleden
FC Twente herstelt zich na rust en klopt Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.

20 uur geleden