Routinier Blind moet wennen aan reserverol bij Oranje
WOLFSBURG (ANP) - Daley Blind heeft even moeten wennen aan zijn reserverol bij Oranje. Na het WK van 2014, het EK van 2021 en het WK van 2022, is de oud-Ajacied voor het eerst geen basisspeler.
"Het is inderdaad anders en ook even wennen", vertelde de 34-jarige Blind op een persmoment in Wolfsburg. "Aan de andere kant is het ook weer een uitdaging om in deze positie, vanuit deze rol, je zo op te stellen dat je samen met de staf en ploeggenoten iedereen scherp houdt voor de wedstrijden en trainingen. Je richt je ook op de jongens die het misschien wat zwaarder hebben, dat je die erbij houdt. Je hebt gewoon een wat andere rol."
Bondscoach Ronald Koeman sprak in aanloop naar het toernooi uitgebreid met zijn spelers en Blind wist toen al wel waarschijnlijk niet heel veel aan spelen toe te komen in Duitsland. "Dan moet je ook realistisch naar je positie kijken en na gaan denken hoe je een bepaalde rol zou invullen, hoe je op die manier ook van waarde kan zijn voor het elftal. Dat je het op trainingen moet laten zien, dat je een voorbeeld bent, dat je probeert te laten zien dat je er klaar voor bent waar nodig."
Blind, die in de achtste finales tegen Roemenië in de blessuretijd van de tweede helft in het veld kwam, twijfelde niet om zich beschikbaar te stellen als reserve. "Ik heb nooit getwijfeld. Ik vind het nog steeds een heel grote eer om voor het Nederlands elftal uit te mogen komen en erbij te zijn op een eindtoernooi."
Meer uit Voetbal
SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
6 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
8 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-doelman Plamen Andreev maakt het seizoen af bij Lech Poznan. De Poolse club huurt de 21-jarige Bulgaar en heeft daarna de optie om hem te kopen. Dat meldt Lech Poznan op de clubwebsite.
10 uur geleden