Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Routinier Blind moet wennen aan reserverol bij Oranje

Routinier Blind moet wennen aan reserverol bij Oranje

WOLFSBURG (ANP) - Daley Blind heeft even moeten wennen aan zijn reserverol bij Oranje. Na het WK van 2014, het EK van 2021 en het WK van 2022, is de oud-Ajacied voor het eerst geen basisspeler.

"Het is inderdaad anders en ook even wennen", vertelde de 34-jarige Blind op een persmoment in Wolfsburg. "Aan de andere kant is het ook weer een uitdaging om in deze positie, vanuit deze rol, je zo op te stellen dat je samen met de staf en ploeggenoten iedereen scherp houdt voor de wedstrijden en trainingen. Je richt je ook op de jongens die het misschien wat zwaarder hebben, dat je die erbij houdt. Je hebt gewoon een wat andere rol."

Bondscoach Ronald Koeman sprak in aanloop naar het toernooi uitgebreid met zijn spelers en Blind wist toen al wel waarschijnlijk niet heel veel aan spelen toe te komen in Duitsland. "Dan moet je ook realistisch naar je positie kijken en na gaan denken hoe je een bepaalde rol zou invullen, hoe je op die manier ook van waarde kan zijn voor het elftal. Dat je het op trainingen moet laten zien, dat je een voorbeeld bent, dat je probeert te laten zien dat je er klaar voor bent waar nodig."

Blind, die in de achtste finales tegen Roemenië in de blessuretijd van de tweede helft in het veld kwam, twijfelde niet om zich beschikbaar te stellen als reserve. "Ik heb nooit getwijfeld. Ik vind het nog steeds een heel grote eer om voor het Nederlands elftal uit te mogen komen en erbij te zijn op een eindtoernooi."

Meer uit Voetbal

Hoofdrol Feyenoorder Hadj Moussa in laatste groepsduel Algerije

RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.

3 uur geleden
Linksback Hartman op Instagram: ik ga niet naar Ajax

BURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.

4 uur geleden
Hartoperatie voormalig Braziliaans international Roberto Carlos

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.

5 uur geleden
Slot zit niet te wachten op herhaling van 'chaotisch gelijkspel'

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.

6 uur geleden
Boete oud-Ajacied Traoré op Afrika Cup voor beledigen arbiter

RABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.

6 uur geleden
Guardiola wil Rodri na blessure snel weer speelminuten geven

MANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.

6 uur geleden
Real Madrid begint nieuwe jaar zonder geblesseerde Mbappé

MADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.

8 uur geleden