Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Routinier Blind moest wennen om weer zoveel meters te maken

Routinier Blind moest wennen om weer zoveel meters te maken

EINDHOVEN (ANP) - Daley Blind had donderdag bij het Nederlands elftal even tijd nodig om te wennen. De 33-jarige verdediger speelt bij zijn nieuwe Girona in het centrum van de verdediging, maar bondscoach Ronald Koeman stelde hem in de EK-kwalificatiewedstrijd van Oranje tegen Griekenland op als linkervleugelverdediger.

"Het is altijd wennen als je normaal gesproken centraal staat. Op deze positie moet ik meer meters maken", aldus Blind, die de vorige vier interlands onder Koeman nog geen basisspeler was. Blind 'profiteerde' van de wisseling van het spelsysteem. Koeman greep terug naar een formatie met vijf verdedigers, waardoor Blind in beeld kwam.

"We kwamen aan het begin van de week bij Oranje binnen en toen hoorden we van de bondscoach dat hij het anders wilde gaan doen. Daar heeft hij zijn redenen voor gegeven", sprak Blind, die Oranje met 3-0 zag winnen. "Ik denk dat we goed uit de startblokken kwamen. We speelden geduldig en waren zuiver aan de bal. We hebben zelf bijna niets weggegeven. Of we ook zo hadden gewonnen in een ander systeem? Dat zul je nooit weten."

Blind speelde zijn 102e interland en kwam daarmee op gelijke hoogte met Robin van Persie.

Meer uit Voetbal

Manchester United voorlopig vijfde na zege op Newcastle

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.

7 uur geleden
Marokko niet verder dan gelijkspel tegen Mali op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.

7 uur geleden
Verhuurde aanvaller Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.

10 uur geleden
Doelpunt Salah helpt Egypte aan zege op Zuid-Afrika

AGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.

12 uur geleden
Franse voetbaltrainer Gasset (72) overleden

MONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.

15 uur geleden
Zoons Jota mascotte bij duel tussen Liverpool en Wolverhampton

LIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.

20 uur geleden
Opnieuw meerdere arrestaties rond gokschandaal Turks voetbal

ANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.

20 uur geleden