Routinier Blind moest wennen om weer zoveel meters te maken
EINDHOVEN (ANP) - Daley Blind had donderdag bij het Nederlands elftal even tijd nodig om te wennen. De 33-jarige verdediger speelt bij zijn nieuwe Girona in het centrum van de verdediging, maar bondscoach Ronald Koeman stelde hem in de EK-kwalificatiewedstrijd van Oranje tegen Griekenland op als linkervleugelverdediger.
"Het is altijd wennen als je normaal gesproken centraal staat. Op deze positie moet ik meer meters maken", aldus Blind, die de vorige vier interlands onder Koeman nog geen basisspeler was. Blind 'profiteerde' van de wisseling van het spelsysteem. Koeman greep terug naar een formatie met vijf verdedigers, waardoor Blind in beeld kwam.
"We kwamen aan het begin van de week bij Oranje binnen en toen hoorden we van de bondscoach dat hij het anders wilde gaan doen. Daar heeft hij zijn redenen voor gegeven", sprak Blind, die Oranje met 3-0 zag winnen. "Ik denk dat we goed uit de startblokken kwamen. We speelden geduldig en waren zuiver aan de bal. We hebben zelf bijna niets weggegeven. Of we ook zo hadden gewonnen in een ander systeem? Dat zul je nooit weten."
Blind speelde zijn 102e interland en kwam daarmee op gelijke hoogte met Robin van Persie.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
3 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.
5 uur geleden