Routinier Blind moest wennen om weer zoveel meters te maken
EINDHOVEN (ANP) - Daley Blind had donderdag bij het Nederlands elftal even tijd nodig om te wennen. De 33-jarige verdediger speelt bij zijn nieuwe Girona in het centrum van de verdediging, maar bondscoach Ronald Koeman stelde hem in de EK-kwalificatiewedstrijd van Oranje tegen Griekenland op als linkervleugelverdediger.
"Het is altijd wennen als je normaal gesproken centraal staat. Op deze positie moet ik meer meters maken", aldus Blind, die de vorige vier interlands onder Koeman nog geen basisspeler was. Blind 'profiteerde' van de wisseling van het spelsysteem. Koeman greep terug naar een formatie met vijf verdedigers, waardoor Blind in beeld kwam.
"We kwamen aan het begin van de week bij Oranje binnen en toen hoorden we van de bondscoach dat hij het anders wilde gaan doen. Daar heeft hij zijn redenen voor gegeven", sprak Blind, die Oranje met 3-0 zag winnen. "Ik denk dat we goed uit de startblokken kwamen. We speelden geduldig en waren zuiver aan de bal. We hebben zelf bijna niets weggegeven. Of we ook zo hadden gewonnen in een ander systeem? Dat zul je nooit weten."
Blind speelde zijn 102e interland en kwam daarmee op gelijke hoogte met Robin van Persie.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
10 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
23 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
23 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
1 dag geleden