Route olympische marathon Parijs eert vrouwen in Franse Revolutie
PARIJS (ANP) - De route van de marathon op de Olympische Spelen van Parijs in 2024 eert de vrouwen die een protestmars liepen tegen de hoge broodprijs tijdens de Franse Revolutie in 1789. De race over de klassieke afstand van 42,195 kilometer voert vanuit het centrum van de Franse hoofdstad naar Versailles en weer terug. Onderweg passeren de hardlopers beroemde bezienswaardigheden als de Eiffeltoren, het Louvre, het Palais Garnier en de Jardins des Tuileries. Het parcours kent ook ongewoon veel hoogtemeters, namelijk 436.
Voor het eerst in de olympische historie sluiten de vrouwelijke marathonlopers het atletiekprogramma af. De mannen lopen de marathon een dag eerder. Het traject volgt grotendeels de route die duizenden woedende vrouwen in oktober 1789 liepen naar het paleis van koning Lodewijk de zestiende om te protesteren tegen de broodprijzen. Ze dwongen de koning met hen terug te marcheren naar het centrum van de stad. "We proberen enige betekenis te geven aan onze evenementen en het kiezen van dit parcours was een goede manier om dat te doen", vertelde directeur Tony Estanguet van de organisatie van Parijs 2024. "We willen echt vernieuwen."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het olympisch schaatstoernooi op de langebaan vindt in 2030 definitief plaats in Thialf in Heerenveen. Sportkoepel NOC*NSF laat in een persbericht weten dat het organisatiecomité van de Winterspelen in de Franse Alpen dat heeft bekendgemaakt.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde van Wimbledon. De Nederlander rekende in zijn openingspartij op het grandslamtoernooi in Londen in vier sets af met de Amerikaan Aleksandar Kovacevic: 6-3 6-7 (2) 6-4 6-0.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.
1 dag geledenSPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).
1 dag geledenASSEN (ANP) - De hitte heeft nauwelijks invloed gehad op het aantal bezoekers bij de TT van Assen. De organisatie meldde bijna 194.000 betalende bezoekers in de afgelopen drie dagen. "Dat is mij reuze meegevallen, ik had verwacht dat er minder mensen zouden komen", zei voorzitter Arjan Bos van het TT Circuit. "Er was op de vrijdag en zaterdag wel sprake van een lichte daling en dat schuif ik dan maar op de hittestress."
1 dag geleden