
Rotterdamse woning ontruimd na vondst zelfgeknutseld explosief
ROTTERDAM (ANP) - In een huis aan de Aarnoudstraat in Rotterdam is zaterdag een zelfgeknutseld explosief gevonden. De woning werd ontruimd en de EOD heeft het voorwerp ontmanteld. Dat heeft de politie maandag meegedeeld. Een 45-jarige Rotterdammer is aangehouden.
Surveillerende agenten zagen in de wijk Wielewaal een auto met open kofferbak, waarin jerrycans met vloeistoffen stonden. In de buurt waren al enkele meldingen binnengekomen van brandstofdiefstal. Nadat ze de auto hadden doorzocht, namen de agenten een kijkje in de woning en daar vonden ze het explosief. Toen de EOD in actie was gekomen, zijn binnen ook nog illegaal vuurwerk, een kleine hoeveelheid cocaïne en pillen gevonden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Op de eerste dag van de NAVO-top heeft premier Dick Schoof een aparte ontmoeting met president Volodymyr Zelensky van Oekraïne. Ze spreken elkaar dinsdagmiddag op het Catshuis.
3 minuten geledenSASSENHEIM (ANP) - De politie bereidt zich voor op een aangekondigde blokkade van de A44 door Extinction Rebellion (XR) maandagmiddag. Bij een afrit van de snelweg staat een waterwerper opgesteld, zag een ANP-fotograaf. Ook is de Mobiele Eenheid langs de snelweg aanwezig en staan er meerdere ME-busjes bij Sassenheim.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een dienst waarmee gemeenten en provincies officiële berichten publiceren, is maandagochtend vermoedelijk doelwit van een digitale aanval. Daardoor zijn de pagina's met raads- en Statenstukken van onder meer de provincies Zuid-Holland en Overijssel en gemeenten als Den Haag, Den Bosch en Delft moeilijker bereikbaar.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Weggebruikers op de A4 moeten er vanaf maandagmiddag rekening mee houden dat ze tijdelijk langzamer moeten rijden als delegaties van de NAVO-top naar Den Haag worden vervoerd. Dat meldt Rijkswaterstaat.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeventig militairen die vastzaten in Irak door de oorlog tussen buurland Iran en Israël, zijn onderweg naar Nederland. Dat laat het ministerie van Defensie weten. Ze zijn inmiddels in Jordanië en vliegen later maandag verder naar Nederland.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ochtendspits verloopt maandagochtend een stuk rustiger dan gebruikelijk, ondanks de diverse verkeersmaatregelen voor de NAVO-top. Op het drukste moment stond er volgens de ANWB 223 kilometer file, maandag een week geleden was dat 400.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In diverse gemeenten worden volgende week boetes uitgedeeld als bestelauto's en vrachtwagens een uitstootvrije zone binnenrijden als ze daar niet mogen komen. De waarschuwingsperiode eindigt dan, meldt het programma Op weg naar ZES (Zero Emissie Stadslogistiek). Dat is een initiatief van onder meer het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.
5 uur geleden