Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdamse verdachte in terreuronderzoek ontkent beschuldiging

Rotterdamse verdachte in terreuronderzoek ontkent beschuldiging

AMSTERDAM (ANP) - De 56-jarige Rotterdammer Nazih R. die verdachte is in een Deens en Duits terreuronderzoek, ontkent de beschuldiging dat hij lid zou zijn van Hamas. Dat zei zijn advocaat dinsdag tijdens een zitting bij de Internationale Rechtshulpkamer in de rechtbank in Amsterdam. De rechtbank beslist over zijn overlevering aan Duitsland. R. verzet zich tegen de overlevering.

R. is op donderdag 14 december op verzoek van Duitsland aangehouden in Rotterdam-Zuid. In Duitsland en Denemarken loopt een gezamenlijk onderzoek tegen R. De man zou al jaren lid zijn van Hamas, volgens de Duitse aanklager.

Naast R. werden nog drie mannen opgepakt door de politie in Berlijn, die ook nauwe banden zouden hebben met de militaire tak van Hamas. De Deense politie hield eveneens mensen aan op verdenking van het maken van terreurplannen.

Wapenvoorraad

De Duitse justitie denkt dat verdachten hielpen bij het aanleggen van een wapenvoorraad in Berlijn waarmee een aanslag gepleegd kon worden op Joodse instellingen in Europa. R. zou met hulp van twee medeverdachten in oktober meerdere pogingen gedaan hebben om die wapens te vinden.

De raadsvrouw spreekt van "zeer ernstige beschuldigingen", die haar cliënt al twee maanden in de greep houden en die vergaande impact hebben op haar cliënt en zijn familie. Ze zegt dat het vermeende wapendepot nooit is gelokaliseerd.

Het Openbaar Ministerie vindt dat R. in Duitsland berecht moet worden, omdat de vermeende strafbare feiten daar zijn gepleegd. Duitsland heeft toegezegd dat R. bij een veroordeling zijn gevangenisstraf in Nederland mag uitzitten.

Detentieomstandigheden

R. kwam de rechtszaal binnen met een rollator. In zijn laatste woord beklaagde hij zich over de detentieomstandigheden in Vught. Daar zit hij in een zwaar regime. Ook deed hij zijn beklag over zijn arrestatie op klaarlichte dag, in aanwezigheid van zijn spelende zoontje van 2,5 jaar. Hij heeft zijn advocaat gevraagd een klacht over het politieoptreden in te dienen.

Hij vertelde dat hij sinds 1994 in Nederland woont en sinds 2000 politiek actief is en zich inzet voor de Palestijnse kwestie. "Ik heb verschillende conferenties bijgewoond in Europa en Turkije, om Palestijnen steun te bieden", zei hij via zijn tolk. "Ik probeer er alleen voor te zorgen dat we terug kunnen keren naar ons Palestina. Daaraan werken we met alle Palestijnen in Europa."

De rechtbank in Amsterdam beoordeelt de zaak niet inhoudelijk en kijkt alleen of wordt voldaan aan de formaliteiten rond de overlevering. De uitspraak is op dinsdag 20 februari.

Meer uit Binnenland

Inwoners Moerdijk starten fonds en geldactie om onzekere toekomst

MOERDIJK (ANP) - Het Bewonerscollectief Moerdijk is een juridisch beschermingsfonds begonnen om zich collectief te kunnen verdedigen, nu hun dorp mogelijk plaats moet maken voor uitbreiding van haven en industrie. Het collectief, een eind vorig jaar opgerichte stichting om de bewoners te vertegenwoordigen, wil geld inzamelen. Daarvan kunnen de kosten worden betaald van juristen, onafhankelijke contra-expertises en planschade- en onteigeningsdeskundigen.

1 uur geleden
Verkoopgolf van woningen door investeerders zet door

DEN HAAG (ANP) - Investeerders hebben in het vierde kwartaal van vorig jaar de meeste woningen verkocht sinds 2021, meldt het Kadaster. Daarmee zet de verkoopgolf van woningen door investeerders duidelijk door.

9 uur geleden
Ook CNV ziet niets in motie voor 'verzachten' AOW-ingreep

DEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.

15 uur geleden
JA21 is niet op zoek naar het conflict, zegt Eerdmans

DEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."

16 uur geleden
Aanhoudingen na vondst duizenden xtc-pillen en kilo's amfetamine

ROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.

16 uur geleden
Herdenking Februaristaking: sprekers leggen link met heden

AMSTERDAM (ANP) - "Hoe verhoud je je tot de opkomst van modern fascisme? Wat vind je van de hedendaagse onverdraagzaamheid en intolerantie? Welke offers zijn wij bereid te brengen voor een menswaardige samenleving?" Die vragen stelde de Amsterdamse locoburgemeester Rutger Groot Wassink bij de 85e herdenking van de Februaristaking van 1941, bij het beeld van de Dokwerker.

16 uur geleden
Vrijspraak voor 2 verdachten in hoger beroep doodsteken 17-jarige

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.

18 uur geleden