
Rotterdamse school krijgt veel steunbetuigingen om spotprent
ROTTERDAM (ANP) - Het Emmauscollege in Rotterdam ontvangt veel steunbetuigingen sinds de media-aandacht voor de bedreigingen die online aan een docent zijn geuit om een spotprent in een klaslokaal. "Wij voelen ons gesteund door de vele berichten die wij krijgen", reageert rector Raoul Majewski.
De schoolleiding gaat niet in op vragen over de bedreigingen, die voor de docent aanleiding waren om onder te duiken. "Het Emmauscollege is al een aantal dagen ongewild onderwerp van het nieuws. Wat ons betreft is het volstrekt onacceptabel dat een gesprek tussen docenten en leerlingen wordt gekaapt door buitenstaanders die dit gebruiken om ongefundeerde dreigementen te uiten", reageert de rector in een statement.
"Deze situatie heeft een eigen, verkeerde dynamiek gekregen die losstaat van de inhoud van het gesprek over de betreffende spotprent", vervolgt Majewski. De rector zegt dat de politie voortvarend onderzoek doet naar aard en afkomst van de dreigementen.
Charlie Hebdo
De spotprent die aanleiding was voor de bedreigingen, is gemaakt door cartoonist Joep Bertrams, hij won er in 2015 de Inktspotprijs mee. Op de sportprent staat een onthoofde man afgebeeld in een Charlie Hebdo-shirt die zijn tong uitsteekt naar de jihadist die hem zojuist heeft onthoofd. Bertrams maakte de spotprent na de aanslag op de redactie van het satirische weekblad Charlie Hebdo in Parijs.
Onderwijsminister Arie Slob heeft contact gehad met de ondergedoken docent. Slob noemt het "verschrikkelijk dat een docent moet onderduiken na een les over vrijheid van meningsuiting".
"Op het Emmauscollege zorgen wij dat onze leerlingen hun kennis vergroten", zegt Majewski. "Maar zeker zo belangrijk is onze taak om hen te begeleiden naar een plek in de maatschappij waar zij in vrijheid en met respect voor elkaar hun weg vinden. Daarover zijn docenten iedere dag met leerlingen in gesprek."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De 24-jarige Amsterdammer die zaterdagmiddag is opgepakt voor het bekladden van het Nationaal Monument op de Dam, is zaterdagavond op vrije voeten gesteld. Hij blijft nog wel verdachte van vernieling, meldt zijn advocaat. Het Openbaar Ministerie moet beslissen of de man wordt vervolgd.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de 1500 en 2000 betogers hebben zaterdag een pro-Palestijnse mars door Amsterdam gehouden. De demonstratie was gericht tegen het geweld van het Israëlische leger tegen de inwoners van Gaza, dat volgens de betogers op genocide neerkomt.
8 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Bewoners van Sint-Maarten, Sint-Eustatius en Saba bereiden zich voor op het passeren van orkaan Erin. Die trekt aan het eind van de ochtend (begin van de avond Nederlandse tijd) voorbij ten noordoosten van Sint-Maarten. Erin is inmiddels in kracht toegenomen tot een orkaan van categorie 4, op een schaal van 5.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Deelnemers aan een pro-Palestijnse demonstratie in Amsterdam zijn zaterdag begonnen aan hun mars door de stad. De betoging begon om 14.00 uur op de Dam en eindigt later op het Museumplein.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden betogers hebben zich zaterdagmiddag verzameld op de Dam in Amsterdam om deel te nemen aan een pro-Palestijnse demonstratie. Die is georganiseerd door onder meer XR Justice Now!, Palestijnse Gemeenschap Nederland en de Internationale Socialisten.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof "verwelkomt" de inspanningen van de Amerikaanse president Trump om te komen tot een duurzame vrede in Oekraïne. Dat schrijft hij in een statement naar aanleiding van de ontmoeting tussen de Amerikaanse president en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin in Alaska.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het topoverleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin was een 'diplomatiek verlies'. Dat zegt de woordvoerder van Oekraïners in Nederland, Oleksandr Tomashchuk. "Je kunt Poetin niet overtuigen om iets te doen door aardig tegen hem te zijn. Poetin verstaat alleen de taal van kracht en macht."
16 uur geleden