Rotterdamse rederij plaatst zeilen op gastanker om duurzaamheid
ROTTERDAM (ANP) - Rederij Anthony Veder plaatst naar eigen zeggen als eerste ter wereld zeilen op een schip dat gas vervoert. Door de windaandrijving is minder brandstof nodig en hierdoor is het volgens het Rotterdamse bedrijf een duurzame oplossing voor de scheepvaart.
Op de voorkant van de tanker Coral Patula zijn twee grote zeilen geplaatst. Die zijn een aanvulling op de fossiele brandstof waarop de schepen varen en worden alleen gebruikt als het zorgt voor de juiste voortstuwing van het schip. Als het schip niet op die wind vaart, gaan de zeilen naar beneden. Hiermee denkt Anthony Veder 5 procent brandstof te besparen en als de condities gunstig zijn kan dat richting de 10 procent besparing gaan. Dat scheelt in de kosten, maar zorgt vooral voor minder uitstoot van broeikasgassen.
Het is bijzonder dat dit op een gastanker gebeurt, volgens een woordvoerster van Anthony Veder. Er is veel techniek aan boord van zo'n schip, waardoor het een gecompliceerder schip is dan bijvoorbeeld een containerschip. "Het is een soort drijvende fabriek", legt ze uit.
Een andere gastanker van Anthony Veder krijgt binnenkort ook zeilen. Als de rederij tevreden is met de resultaten kan het ook op andere schepen zeilen gaan plaatsen. In totaal heeft Anthony Veder wereldwijd 28 schepen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager gesloten. Beleggers deden het rustig aan tijdens het begin van de laatste week van 2025. Onder andere techaandelen eindigden in de min.
41 minuten geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - Een aantal grote sojahandelaren wil een overeenkomst uit 2006 verbreken die ontbossing van het Amazone-regenwoud tegengaat. Dit melden twee ingewijden aan persbureau Reuters. De beslissing heeft volgens hen te maken met Braziliaanse belastingvoordelen die in januari worden ingetrokken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de eerste handelsdag na de kerstonderbreking met winst afgesloten. Uitzendconcern Randstad was met een plus van 4 procent de overtuigende koploper in de hoofdgraadmeter, die 0,5 procent hoger sloot op 946,16 punten.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft twee orders voor tientallen toestellen uit China ontvangen van in totaal 8,2 miljard dollar (ongeveer 7 miljard euro). Met de bestellingen van twee Chinese luchtvaartmaatschappijen vergroot de Europese vliegtuigbouwer zijn marktaandeel in de op een na grootste economie ter wereld.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.
7 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.
10 uur geleden