Rotterdamse PvdA wil van Rotterdamwet af die lage inkomens weert
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse PvdA-fractie wil van de Rotterdamwet af, die het mogelijk maakt om mensen op basis van inkomen uit wijken te weren. De partij pleit in plaats daarvan voor een wet die voor gelijke kansen voor iedereen moet zorgen.
De Rotterdamwet is een landelijke wet die in 2005 werd aangenomen en die het mogelijk maakt om mensen met een laag inkomen te weigeren in bepaalde wijken. Het geldt voor Rotterdammers met een bijstandsuitkering die korter dan zes jaar in de stad wonen en een huis willen huren. Rotterdam was destijds de eerste gemeente die gebruik maakte van de wet, daarna volgden meer gemeenten in Nederland.
De Rotterdamse PvdA-fractie wil nu de controversiële wet afschaffen. Volgens de Rotterdamse PvdA-lijsttrekker en tevens wethouder inkomen Richard Moti blijkt uit verschillende onderzoeken dat de wet, die hij "een paardenmiddel" noemt, nauwelijks effect heeft. "Kwetsbare groepen hebben het in deze historisch krappe woningmarkt buitengewoon moeilijk om een betaalbare woning te vinden. De Rotterdamwet versterkt dat."
De partij wil graag een wet zien die de kansen van bewoners juist vergroot en de wijk van binnenuit verbetert. Daarvoor moet er worden geïnvesteerd in bijvoorbeeld het uitbreiden van de sociale woningvoorraad, leraren op kwetsbare scholen voorrang op een woning geven en extra salaris bieden en moeten er meer buurthuizen en leerpraktijkcentra komen.
Meer uit Binnenland
BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft woensdag twaalf jaar cel opgelegd aan de 24-jarige Jordy C. voor de dodelijke schietpartij in een supermarkt in Vlissingen op 22 juni vorig jaar. Daarbij kwam de 44-jarige Thomas van Wanrooij om het leven.
11 minuten geledenTER APEL (ANP) - Van dinsdag op woensdag hebben ongeveer 140 asielzoekers de nacht doorgebracht in de opvang in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, net als de nacht ervoor. Voor hen was geen plek in het opvangcentrum in Ter Apel. Zo'n 20 tot 30 mensen hebben ervoor gekozen om in Ter Apel te blijven en buiten te slapen, zegt een woordvoerster van het Rode Kruis.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft vorige week dinsdag op Schiphol een medewerker van een vrachtafhandelingsbedrijf aangehouden die mogelijk gegevens uit bedrijfssystemen met criminelen heeft gedeeld. Dat heeft de marechaussee woensdag bekendgemaakt.
2 uur geledenDEN HAAG/TALLINN (ANP) - Nederland en Duitsland sturen militairen naar Estland om daar een lokaal hoofdkwartier op te zetten dat de NAVO-verdediging in de Baltische regio moet leiden. Enkele tientallen militairen van een Nederlands-Duitse landmachteenheid worden daarvoor waarschijnlijk ingezet, zeggen ingewijden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een groot deel van Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, is te zien op een kaart van de brandweer. Woensdagochtend is in 17 van de 25 veiligheidsregio's fase 2 van kracht, het hoogste niveau.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Drugs die worden verkocht als 3-MMC, bevatten in werkelijkheid vrijwel nooit echt die stof. Van de samples die vorig jaar zijn getest via het Drugs Informatie en Monitoring Systeem (DIMS) bleek slechts 3 procent 3-MMC te bevatten, laat het Trimbos-instituut weten.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) in de openbare ruimte krijgen uitgebreidere mogelijkheden bij strafbare feiten gepleegd door jongeren. Per 1 juni 2026 kunnen deze boa's minderjarigen een reprimande geven of naar Halt verwijzen, zo maakte de stichting Halt bekend. De uitbreiding moet bijdragen aan meer rechtsgelijkheid en een pedagogische omgang met jongeren.
6 uur geleden