Rotterdamse politiemensen op non-actief na ongewenst gedrag
ROTTERDAM (ANP) - Twee politiemensen zijn met buitengewoon verlof gestuurd na meldingen over ongewenst gedrag, meldt de politie. Het gaat om een medewerker van het Politiedienstencentrum en een medewerker van de Eenheid Rotterdam. Om welk ongewenst gedrag het gaat, meldt de politie niet.
Het gedrag zou zich hebben afgespeeld bij het dienstencentrum de Blauwe Haven, een bundeling van projecten voor politiemedewerkers met mentale overbelasting zoals PTSS en burn-out. Omdat de binnengekomen signalen meerdere eenheden betreft, heeft korpschef Janny Knol het Landelijk Team Interne Onderzoeken gevraagd een intern onderzoek te doen. De met verlof gestuurde mensen zijn een projectleider bij de Blauwe Haven en een medewerker die voorheen bij de Blauwe Haven actief was.
Het gaat volgens Knol om "een impactvol en noodzakelijk besluit, mede gelet op de kwetsbaarheid van de deelnemers aan de Blauwe Haven." Ze belooft zorgvuldigheid bij het onderzoek. "Wij zijn ons zeer bewust van onze verantwoordelijkheid als werkgever van álle betrokkenen. Aan hen is dan ook zorg en ondersteuning aangeboden."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
37 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
1 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
1 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
2 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
4 uur geledenWINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.
4 uur geleden