Rotterdamse politiemensen op non-actief na ongewenst gedrag
ROTTERDAM (ANP) - Twee politiemensen zijn met buitengewoon verlof gestuurd na meldingen over ongewenst gedrag, meldt de politie. Het gaat om een medewerker van het Politiedienstencentrum en een medewerker van de Eenheid Rotterdam. Om welk ongewenst gedrag het gaat, meldt de politie niet.
Het gedrag zou zich hebben afgespeeld bij het dienstencentrum de Blauwe Haven, een bundeling van projecten voor politiemedewerkers met mentale overbelasting zoals PTSS en burn-out. Omdat de binnengekomen signalen meerdere eenheden betreft, heeft korpschef Janny Knol het Landelijk Team Interne Onderzoeken gevraagd een intern onderzoek te doen. De met verlof gestuurde mensen zijn een projectleider bij de Blauwe Haven en een medewerker die voorheen bij de Blauwe Haven actief was.
Het gaat volgens Knol om "een impactvol en noodzakelijk besluit, mede gelet op de kwetsbaarheid van de deelnemers aan de Blauwe Haven." Ze belooft zorgvuldigheid bij het onderzoek. "Wij zijn ons zeer bewust van onze verantwoordelijkheid als werkgever van álle betrokkenen. Aan hen is dan ook zorg en ondersteuning aangeboden."
Meer uit Binnenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
7 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
8 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
11 uur geleden