Rotterdamse politie houdt 48 supporters Marseille aan
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft donderdag rond de voetbalwedstrijd tussen Feyenoord en het Franse Olympique Marseille 48 mensen aangehouden. Het ging in alle gevallen om supporters van de bezoekende club. Ze krijgen een boete of dagvaarding, meldt een woordvoerder.
Veertig mensen werden voor en tijdens de wedstrijd aangehouden wegens het afsteken van vuurwerk. Daarbij heeft een Rotterdamse agent gehoorschade opgelopen. Na de wedstrijd werden nog acht Fransen aangehouden nadat ze bij een vestiging van McDonald's in Rotterdam mensen lastigvielen en vernielingen aanrichtten.
Bij de wedstrijd waren ongeveer 2000 supporters van Marseille aanwezig. De wedstrijd eindigde in een 3-2 zege voor Feyenoord.
De Rotterdamse club wordt volgende week donderdag bij de uitwedstrijd in de Franse havenstad gesteund door ruim 3200 supporters.
Meer uit Binnenland
HELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.
23 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - Het eerste stembureau in Gorinchem, die bij het station, heeft de deuren om 07.00 uur geopend. In de gemeente wordt woensdag opnieuw gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Er zijn iets meer dan 31.000 stemgerechtigden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De patiƫntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.
13 uur geledenBUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.
16 uur geleden