Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdamse kunst en cultuur bereikt te weinig ander publiek

Rotterdamse kunst en cultuur bereikt te weinig ander publiek

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam boekt nog steeds te weinig succes in haar pogingen om een afspiegeling van de bevolking naar de gesubsidieerde cultuurinstellingen in de stad te krijgen. Dat zegt de Rekenkamer Rotterdam in een rapport over publieksbereik.

"Dit komt onder andere doordat de gemeente instellingen niet stimuleert in te zetten op de moeilijk bereikbare groepen. Ook constateert de rekenkamer dat relatief veel cultuurinstellingen nog geen concrete acties hebben ondernomen om een ander publiek te bereiken", concludeert de Rekenkamer.

De gemeente ondersteunde sinds 2017 86 cultuurinstellingen met in totaal 80 miljoen jaarlijks. Dat gebeurde via het zogenoemde cultuurplan dat mede moet leiden tot meer en ander publiek.

Op basis van de meest recente cijfers (over 2018) wordt vastgesteld dat met name de twee grootste doelgroepen in belangrijke mate worden gemist: de 'stedelijke toekomstbouwers' (Rotterdammers van 18-50 jaar, met een migratieachtergrond en vaak een laag inkomen) en de 'wijkgerichte vrijetijdsgenieters' (Rotterdammers van 45-75 jaar, vaak lager opgeleid en met een laag inkomen).

Onduidelijk blijft wat van instellingen wordt verwacht en wie waarvoor verantwoordelijk is, zo verklaart de Rekenkamer de situatie. De organisatie raadt de gemeente aan meer middelen toe te kennen aan instellingen die er al goed in slagen ondervertegenwoordigde groepen te bereiken en ook nieuwe aanvragers te bedenken die dat mogelijk ook zal lukken.

Meer uit Binnenland

Duizenden lopen protestmars tegen 'verdeel-en-heerspolitiek'

AMSTERDAM (ANP) - Vele duizenden mensen deden zaterdag mee aan een protestmars door Amsterdam. Deze werd georganiseerd omdat de demonstranten het niet eens zijn met het kabinet. De organisatie De Straat Op spreekt van 15.000 deelnemers die "zich verzetten tegen de verdeel-en-heerspolitiek van dit kabinet".

45 minuten geleden
Wegwerkzaamheden A1 bij Amsterdam dag eerder klaar

AMSTERDAM (ANP) - De wegwerkzaamheden aan de A1 tussen knooppunt Watergraafsmeer en Diemen zijn een dag eerder klaar dan gepland. De snelweg tussen beide knooppunten gaat zondag om 05.00 uur weer open, kondigt Rijkswaterstaat aan.

2 uur geleden
Duizenden mensen beginnen aan protestmars door Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De duizenden mensen die zich zaterdagmiddag verzamelden op de Dam in Amsterdam zijn begonnen aan een protestmars door de hoofdstad. Zij doen dit omdat ze het niet eens zijn met het kabinet.

4 uur geleden
Duizenden mensen op Dam voor betoging tegen kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen hebben zich zaterdagmiddag verzameld op de Dam in Amsterdam voor een betoging tegen het kabinet. De organisatie van De Straat Op meldt er "genoeg" van te hebben dat "extreemrechtse angstzaaiers en populisten de politieke agenda bepalen. Zij bedreigen wat vanzelfsprekend zou moeten zijn: een betaalbaar huis, een leefbare wereld, gelijke rechten voor iedereen en een open democratie. Kortom: onze burgerrechten."

4 uur geleden
Van Vroonhoven wil dat NSC harder opkomt voor eigen idealen

ARNHEM (ANP) - Nieuw Sociaal Contract (NSC) moet harder opkomen voor haar eigen idealen. Dat zei Nicolien van Vroonhoven zaterdag op het ledencongres in Arnhem waar ook afscheid werd genomen van boegbeeld Pieter Omtzigt. "We zullen wel bepaalde wissels moeten omzetten."

4 uur geleden
SGP blijft tegen vrouwen in politieke functies

NIEUWEGEIN (ANP) - Bij de SGP blijven vrouwen niet welkom in politieke of bestuurlijke functies. Een motie van de afdeling Vlissingen om het beginselreglement te wijzigen om dit mogelijk te maken werd zaterdag op de partijdag in Nieuwegein ruim verworpen. Voor het voorstel stemden 53 leden, tegen waren 299 leden.

7 uur geleden
Faber en Klever trekken 118 miljoen euro uit voor migratiedeals

DEN HAAG (ANP) - Ministers Marjolein Faber (Asiel en Migratie) en Reinette Klever (Ontwikkelingshulp) gaan per jaar 118 miljoen euro in migratiedeals steken. Het gaat om partnerschappen met landen buiten Europa met als doel om migratie zonder geldige documenten tegen te gaan en migranten die niet in Nederland mogen blijven terug te sturen.

1 dag geleden