Rotterdamse horeca mag terras ook in de winter openhouden
ROTTERDAM (ANP) - Rotterdamse horeca-ondernemers mogen hun overdekte winterterras houden tot 1 april. Normaal gesproken duurt het terrasseizoen tot 1 november, maar om ondernemers in coronatijd tegemoet te komen is dit verlengd. "Het idee is de winterterrassen in ieder geval tot en met 1 april volgend jaar te verlengen", zei wethouder Said Kasmi donderdag in de gemeenteraad.
"Samen met de ondernemers gaan we kijken naar de mogelijkheden voor overkapping, beschutting en verwarming." Vooral de verwarming moet zoveel mogelijk duurzaam gebeuren. Omdat horeca-ondernemers vanwege de 1,5 metermaatregel minder klanten kunnen ontvangen en omzet mislopen, mogen ze in Rotterdam sinds 1 juni hun terras uitbreiden met vlonders op bijvoorbeeld parkeerplekken voor hun café of restaurant. De gemeente verstrekt gratis deze duurzame vlonders.
Burgemeester van Rotterdam Ahmed Aboutaleb zei eerder al dat niet bij elk terras als een politieagent wordt gecontroleerd of daar voldoende afstand wordt gehouden. Hij bestrijdt dat de Rotterdamse handhaving te streng is. "Het is nauwelijks nog denkbaar dat we coulanter kunnen zijn, want we zijn al coulant geweest. We hebben nog nooit een terras gesloten na een eerste waarneming. Het leidt altijd tot een coachend gesprek."
Na een mondelinge waarschuwing volgt een schriftelijke waarschuwing. Volgens Aboutaleb zijn die in heel de stad slechts twee of drie keer uitgegeven. "We sluiten ook nooit op basis van een melding. We sluiten altijd op heterdaad."
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Maart begint met zacht lenteweer. Overdag stijgt de temperatuur deze maand naar 11 tot 16 graden, al kan het in de nachten fris zijn, met regionaal nog kans op lichte vorst. Pas tegen het einde van de maand keert een "normaal weertype" terug, meldt Weeronline.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De kosten voor een gehandicaptenparkeerkaart (GPK) lopen per gemeente flink uiteen. In de duurste gemeente kost de kaart 333 euro, terwijl het in zestien gemeenten gratis is. Dat blijkt uit een analyse en uitvraag van het ANP bij 338 Nederlandse gemeenten. Tussen 2024 en 2026 was de inflatie 6,7 procent. De kosten zijn in 123 gemeenten meer gestegen dan de inflatie over twee jaar.
12 minuten geledenDUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
12 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
14 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
14 uur geleden