Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdamse haven wil maatregelen om veiligheid te verbeteren

Rotterdamse haven wil maatregelen om veiligheid te verbeteren

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse havenmeester René de Vries wil er met een serie maatregelen voor zorgen dat het op het water in de stad veiliger wordt. Voor de eerste, een snelheidsbeperking bij de Erasmusbrug, heeft De Vries al de goedkeuring van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. De wetswijziging moet in de loop van dit jaar ingaan.

Dat maakte de Rotterdamse haven bekend tijdens de presentatie van de jaarcijfers. In 2024 daalde de score van de haven op veiligheidsgraadmeter Nautische Safety Index door drie ernstige ongevallen van 7,5 naar 6,1. Een voorbeeld daarvan is de aanvaring tussen de watertaxi en een waterbus in november bij de Erasmusbrug.

Het totaalaantal aanvaringen daalde wel van 157 naar 148. Daarom kijkt De Vries "met gemengde gevoelens" terug op het afgelopen jaar. "De drie ernstigere ongevallen en incidenten met passagiers- en recreatievaart blijven om onze aandacht vragen", zegt hij in een persbericht. De havenmeester wil onder meer ook dat er bij de Erasmusbrug een verbod voor varend verkeer gaat gelden om elkaar te kruisen. Ook moet er meer aandacht komen voor zogeheten 'slow lanes' voor recreatief verkeer. Hierover lopen nog gesprekken.

Bruggen

De Vries kijkt ook nauwgezet naar de veiligheid bij bruggen. Zo voer afgelopen jaar twee keer een binnenvaartschip tegen de Willemsbrug in Rotterdam. "Ondanks dat deze incidenten worden gezien als lichte ongevallen, vanwege de geringe schade en geen letsel, is de aandacht vanuit het publiek voor een dergelijke botsing wél groot", schrijft de haven. De Vries wil onder meer kijken of de informatievoorziening naar schippers proactiever kan en of technologie zoals laser of lidar (3D-radar) kan helpen.

Afgelopen jaar kwamen er iets meer schepen in de Rotterdamse haven. Dat kwam door een stijging van het aantal binnenvaartschepen, van 89.183 naar 91.356. Het aantal zeevaartschepen daalde van 27.886 naar 27.617.

Meer uit Financieel

AEX opent hoger op drukke beursdag met veel bedrijfsresultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geopend. Beleggers op het Damrak hebben een drukke dag met veel kwartaalcijfers. Zo openden onder meer Philips, dsm-firmenich en Adyen de boeken. Ook Ahold Delhaize kwam met resultaten en de bekendmaking dat topman Frans Muller volgend jaar aftreedt. Ahold Delhaize wil de Frans-Britse Thierry Garnier benoemen tot zijn opvolger.

14 minuten geleden
Lufthansa waarschuwt voor toenemende risico's door Iranoorlog

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Lufthansa waarschuwt voor toenemende risico's voor zijn financiële prestaties vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee doelt het bedrijf onder meer op mogelijke kerosinetekorten. Daarnaast lopen de kosten voor brandstof flink op.

16 minuten geleden
Zalando groeit sterk door overname About You

BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando kende in het afgelopen kwartaal een sterke groei, vooral door de overname van de Duitse webshop About You. Ook de inzet van kunstmatige intelligentie zorgde voor meer omzet en winst, maakte het concern bekend.

27 minuten geleden
Economische verschillen huishoudens nemen soms toe door fiscus

DEN HAAG (ANP) - De economische verschillen tussen huishoudens worden steeds groter en de fiscus draagt daar "soms" aan bij, aldus een woensdag gepubliceerd onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). "Als deze trend doorzet, kan dit de kansengelijkheid onder druk zetten."

32 minuten geleden
Moederbedrijf Albert Heijn ziet omzet dalen door zwakke dollar

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar minder omzet geboekt als gevolg van nadelige valutaeffecten. Het concern heeft al tijden last van de gedaalde waarde van de dollar.

1 uur geleden
Ahold Delhaize wil Thierry Garnier in 2027 benoemen tot topman

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, het moederbedrijf van Albert Heijn, wil Thierry Garnier in 2027 benoemen tot nieuwe topman. Garnier moet in april 2027 de huidige bestuursvoorzitter Frans Muller opvolgen. Muller zal na zijn vertrek met pensioen gaan, na het bedrijf sinds juli 2018 te hebben geleid.

1 uur geleden
Klanten dsm-firmenich vervroegen bestellingen door Iranoorlog

MAASTRICHT (ANP) - Dsm-firmenich merkt dat klanten aan het einde van het eerste kwartaal aankopen naar voren hebben gehaald door de Iranoorlog. Het Nederlands-Zwitserse concern zag in maart bestellingen bij de parfum- en schoonheidsactiviteiten vervroegd worden. Klanten waren bang dat toeleveringen in gevaar zouden komen door de situatie in het Midden-Oosten.

1 uur geleden