Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdamse haven wil maatregelen om veiligheid te verbeteren

Rotterdamse haven wil maatregelen om veiligheid te verbeteren

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse havenmeester René de Vries wil er met een serie maatregelen voor zorgen dat het op het water in de stad veiliger wordt. Voor de eerste, een snelheidsbeperking bij de Erasmusbrug, heeft De Vries al de goedkeuring van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. De wetswijziging moet in de loop van dit jaar ingaan.

Dat maakte de Rotterdamse haven bekend tijdens de presentatie van de jaarcijfers. In 2024 daalde de score van de haven op veiligheidsgraadmeter Nautische Safety Index door drie ernstige ongevallen van 7,5 naar 6,1. Een voorbeeld daarvan is de aanvaring tussen de watertaxi en een waterbus in november bij de Erasmusbrug.

Het totaalaantal aanvaringen daalde wel van 157 naar 148. Daarom kijkt De Vries "met gemengde gevoelens" terug op het afgelopen jaar. "De drie ernstigere ongevallen en incidenten met passagiers- en recreatievaart blijven om onze aandacht vragen", zegt hij in een persbericht. De havenmeester wil onder meer ook dat er bij de Erasmusbrug een verbod voor varend verkeer gaat gelden om elkaar te kruisen. Ook moet er meer aandacht komen voor zogeheten 'slow lanes' voor recreatief verkeer. Hierover lopen nog gesprekken.

Bruggen

De Vries kijkt ook nauwgezet naar de veiligheid bij bruggen. Zo voer afgelopen jaar twee keer een binnenvaartschip tegen de Willemsbrug in Rotterdam. "Ondanks dat deze incidenten worden gezien als lichte ongevallen, vanwege de geringe schade en geen letsel, is de aandacht vanuit het publiek voor een dergelijke botsing wél groot", schrijft de haven. De Vries wil onder meer kijken of de informatievoorziening naar schippers proactiever kan en of technologie zoals laser of lidar (3D-radar) kan helpen.

Afgelopen jaar kwamen er iets meer schepen in de Rotterdamse haven. Dat kwam door een stijging van het aantal binnenvaartschepen, van 89.183 naar 91.356. Het aantal zeevaartschepen daalde van 27.886 naar 27.617.

Meer uit Financieel

Veel ondernemers hebben last van handelsbeleid Trump, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.

2 uur geleden
Trump wil olie uit strategische voorraad vrijgeven

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.

3 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen, overwegend verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.

4 uur geleden
Overlast door staking op Brussels Airport groter dan verwacht

BRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.

5 uur geleden
Helft vluchten Lufthansa gaat door tijdens tweedaagse staking

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.

5 uur geleden
Bedrijven sluiten kantoren in Dubai om dreiging Iran

DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.

7 uur geleden
International SOS evacueerde 1000 werknemers uit Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.

8 uur geleden