Rotterdamse haven wil maatregelen om veiligheid te verbeteren
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse havenmeester René de Vries wil er met een serie maatregelen voor zorgen dat het op het water in de stad veiliger wordt. Voor de eerste, een snelheidsbeperking bij de Erasmusbrug, heeft De Vries al de goedkeuring van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. De wetswijziging moet in de loop van dit jaar ingaan.
Dat maakte de Rotterdamse haven bekend tijdens de presentatie van de jaarcijfers. In 2024 daalde de score van de haven op veiligheidsgraadmeter Nautische Safety Index door drie ernstige ongevallen van 7,5 naar 6,1. Een voorbeeld daarvan is de aanvaring tussen de watertaxi en een waterbus in november bij de Erasmusbrug.
Het totaalaantal aanvaringen daalde wel van 157 naar 148. Daarom kijkt De Vries "met gemengde gevoelens" terug op het afgelopen jaar. "De drie ernstigere ongevallen en incidenten met passagiers- en recreatievaart blijven om onze aandacht vragen", zegt hij in een persbericht. De havenmeester wil onder meer ook dat er bij de Erasmusbrug een verbod voor varend verkeer gaat gelden om elkaar te kruisen. Ook moet er meer aandacht komen voor zogeheten 'slow lanes' voor recreatief verkeer. Hierover lopen nog gesprekken.
Bruggen
De Vries kijkt ook nauwgezet naar de veiligheid bij bruggen. Zo voer afgelopen jaar twee keer een binnenvaartschip tegen de Willemsbrug in Rotterdam. "Ondanks dat deze incidenten worden gezien als lichte ongevallen, vanwege de geringe schade en geen letsel, is de aandacht vanuit het publiek voor een dergelijke botsing wél groot", schrijft de haven. De Vries wil onder meer kijken of de informatievoorziening naar schippers proactiever kan en of technologie zoals laser of lidar (3D-radar) kan helpen.
Afgelopen jaar kwamen er iets meer schepen in de Rotterdamse haven. Dat kwam door een stijging van het aantal binnenvaartschepen, van 89.183 naar 91.356. Het aantal zeevaartschepen daalde van 27.886 naar 27.617.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. De handel op Wall Street werd bepaald door het belangrijke Amerikaanse banenrapport. De groei van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten was in augustus veel sterker dan verwacht. Daardoor werd de verwachting voor een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand verder versterkt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een programma opzetten waardoor rundveehouders hun eigen vlees mogen verwerken en direct mogen verkopen aan consumenten. Volgens Trump hoeven rundveehouders daardoor niet meer met grote vleesverwerkende bedrijven en tussenhandelaren te werken en zullen de prijzen van rundvlees dalen.
3 uur geledenLISSABON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Portugese overheid gaat de onderhandelingen verlengen over de verkoop van een minderheidsbelang in de nationale luchtvaartmaatschappij TAP aan Air France-KLM of Lufthansa. Eerder werd verwacht dat Portugal begin deze maand een besluit zou nemen over wie de koper van dat belang zou worden. Maar volgens Lissabon liggen de rivaliserende biedingen erg dicht bij elkaar en zijn verdere gesprekken nodig.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan. De chipbedrijven Besi, ASML en ASMI waren koplopers in de hoofdindex, na de minnen een dag eerder. Ook de staalbedrijven op het Damrak deden het goed dankzij een positief rapport van analisten van Deutsche Bank over de Europese staalsector.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De impact van de honderden havenwerkers die vrijdag het werk hebben neergelegd is zoals verwacht beperkt, laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten. Schepen moeten even wachten, "al komt dat ook een beetje door het onstuimige weer". Werknemers leggen tot 19.00 uur het werk neer uit onvrede over de kabinetsbezuinigingen op sociale zekerheid.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft in de eerste helft van dit jaar meer omzet en winst behaald, terwijl ook de orderportefeuille fors toenam. Het familiebedrijf uit Eindhoven denkt dat de groei in de tweede helft wordt doorgezet. VDL is onder meer een toeleverancier aan de Nederlandse chipindustrie en in de fabriek in het Limburgse Born wordt gewerkt aan militaire drones.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in augustus veel sterker gegroeid dan gedacht. Bovendien werd het krimpcijfer van juli bijgesteld naar groei door de Amerikaanse overheid. Door het sterke banenrapport neemt de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand weer toe.
7 uur geleden