Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdamse haven wil loskomen van China

Rotterdamse haven wil loskomen van China

ROTTERDAM (ANP) - Het Havenbedrijf Rotterdam onderzoekt hoe de haven minder afhankelijk kan worden van Azië en in bijzonder China. Op dit moment komt 73 procent van de containers uit dit werelddeel. Door de Covid-19-pandemie is de aanvoer van goederen echter fors teruggelopen.

"Over het eerste halfjaar van 2020 hebben we 104 vaarten vanuit Azië naar Rotterdam minder gehad als je dat vergelijkt met dezelfde periode over 2019", zei topman Allard Castelein van het Havenbedrijf Rotterdam donderdag tijdens de toelichting op de eerste zes maanden van 2020. "Het betekende 2,5 miljoen ton minder lading."

Voor Castelein is het nodig om te onderzoeken hoe de haven minder afhankelijk kan worden van China, de productieschuur van de wereld. "Het is nu de goede tijd om dat te verkennen. Spreiding is altijd goed. We kijken naar Latijns- en Noord-Amerika en Afrika."

Een klein lichtpunt is dat de export van Rotterdam naar Azië een groei kende van 13 procent. Castelein heeft echter geen idee welke producten in het bijzonder hun weg vonden via de Rotterdamse haven naar Azië. Ook dat laat hij nu uitzoeken.

Meer uit Financieel

Weinig groei in vrouwelijke bestuurders bij beursbedrijven

TILBURG (ANP) - Het aantal vrouwelijke bestuurders bij Nederlandse beursgenoteerde bedrijven stijgt nauwelijks. Dat volgt uit de Female Board Index 2026, die de Tilburgse hoogleraar Mijntje Lückerath voor de twintigste keer heeft opgesteld. In het rapport onderzoekt Lückerath jaarlijks de man-vrouwverhoudingen bij de ruim tachtig Nederlandse beursgenoteerde ondernemingen. Het aandeel vrouwelijke commissarissen blijft gelijk.

36 minuten geleden
Ksa legt recordboete van 37 miljoen op aan illegaal gokbedrijf

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft een recordboete opgelegd aan een illegale partij die in Nederland zonder vergunning gokspellen aanbiedt op verschillende websites, waaronder Instantcasino en Skyhills. Het bedrijf EOD Code SRL krijgt een boete van 37 miljoen euro, de hoogste boete die de Ksa tot nu toe voor illegaal aanbod heeft opgelegd.

46 minuten geleden
Oliebedrijf Saudi Aramco wil toegang tot olieopslag in buitenland

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië voert gesprekken met buitenlandse overheden om het staatsoliebedrijf Saudi Aramco toegang te geven tot hun strategische olievoorraden voor opslag. Het koninkrijk wil daarmee de leveringszekerheid voor zijn klanten vergroten in het geval van verstoringen, verklaarde Aramco-topman Amin Nasser.

1 uur geleden
Noors staatsfonds ziet miljarden verdampen door tegenvallers

OSLO (ANP/RTR) - Het Noorse staatsfonds, de grootste investeerder in aandelen ter wereld, zag het afgelopen kwartaal miljarden verdampen door tegenvallende beleggingsresultaten. Het fonds leed in het derde kwartaal een verlies van 278 miljard Noorse kroon, omgerekend 27 miljard euro, werd donderdag bekend.

1 uur geleden
Airbnb beperkt huishoudelijke klusjes voor gasten

SAN FRANCISCO (ANP) - Airbnb-verhuurders mogen gasten straks niet meer verplichten om alles af te wassen of het beddengoed af te halen tijdens hun verblijf. Dat staat in nieuwe regels die het verhuurplatform heeft gepubliceerd. De regels moeten voorkomen dat vakantiegangers met tal van huishoudelijke klusjes opgezadeld worden.

1 uur geleden
Bank Barclays schrapt 5000 banen, noemt efficiëntieslag door AI

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse bank Barclays gaat 5000 banen schrappen om de kosten te verlagen. Het bankconcern zegt dat kunstmatige intelligentie (AI) steeds vaker bijdraagt aan efficiënter werken. De ontslagen treffen ongeveer 5 procent van het personeelsbestand, blijkt uit een presentatie die de bank donderdag gaf.

2 uur geleden
Veel websites lokale bedrijven nog offline na PHP-kwetsbaarheden

DEN HAAG (ANP) - Websites van vooral lokale bedrijven, zoals restaurants, motorzaken, schildersbedrijven en kledingwinkels, zijn donderdagochtend nog altijd offline na de beveiligingsproblemen met de programmeertaal PHP die woensdag aan het licht kwamen.

2 uur geleden