Rotterdamse haven wil loskomen van China
ROTTERDAM (ANP) - Het Havenbedrijf Rotterdam onderzoekt hoe de haven minder afhankelijk kan worden van Azië en in bijzonder China. Op dit moment komt 73 procent van de containers uit dit werelddeel. Door de Covid-19-pandemie is de aanvoer van goederen echter fors teruggelopen.
"Over het eerste halfjaar van 2020 hebben we 104 vaarten vanuit Azië naar Rotterdam minder gehad als je dat vergelijkt met dezelfde periode over 2019", zei topman Allard Castelein van het Havenbedrijf Rotterdam donderdag tijdens de toelichting op de eerste zes maanden van 2020. "Het betekende 2,5 miljoen ton minder lading."
Voor Castelein is het nodig om te onderzoeken hoe de haven minder afhankelijk kan worden van China, de productieschuur van de wereld. "Het is nu de goede tijd om dat te verkennen. Spreiding is altijd goed. We kijken naar Latijns- en Noord-Amerika en Afrika."
Een klein lichtpunt is dat de export van Rotterdam naar Azië een groei kende van 13 procent. Castelein heeft echter geen idee welke producten in het bijzonder hun weg vonden via de Rotterdamse haven naar Azië. Ook dat laat hij nu uitzoeken.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.
3 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Marvell Technology werd vrijdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. Het chipbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de aanhoudend sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie. Ook gaf het bedrijf een sterke omzetverwachting af voor het huidige boekjaar. Volgens topman Matt Murphy zal de omzetgroei dit jaar in elk kwartaal versnellen door de datacenteractiviteiten van het bedrijf. Het aandeel steeg meer dan 15 procent.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft voldoende diesel op voorraad voor in ieder geval negentig dagen. Dat heeft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven gezegd na afloop van de ministerraad. De strategische voorraad is volgens haar nodig omdat in Europa te weinig raffinagecapaciteit is om diesel te produceren.
6 uur geleden