Rotterdamse haven begint gevolgen coronavirus te voelen
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven begint de gevolgen van de uitbraak van het nieuwe coronavirus te merken. Van alle soorten goederen komen er minder aan in de haven, meldt het Havenbedrijf Rotterdam. Als het coronavirus zich verder verspreidt kan dat tot een afname van de gehele overslag in de Rotterdamse haven leiden met zo'n 2 miljoen ton goederen per maand. De afgelopen jaren werd in de belangrijkste Europese haven maandelijks ongeveer 39 miljoen ton aan goederen overgeslagen.
Vooral op containergebied is de afname van goederen nu al duidelijk. Wereldwijd zou het containervervoer dit jaar door het coronavirus met 1 procent kunnen afnemen.
Normaal gesproken komt zo'n 45 procent van de containers in de Rotterdamse haven uit Azië of gaat daarheen. China neemt daar een groot deel van voor zijn rekening. Door de uitbraak in China vertrekken er 20 procent minder containerschepen vanuit het land.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - KPN heeft in het afgelopen kwartaal meer nieuwe mobiele klanten aan zich gebonden. De telecomprovider kreeg er zowel op de consumentenmarkt als de zakelijke markt meer klanten bij. Ook steeg het aantal consumenten met een breedbandaansluiting.
4 minuten geledenDIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad groeit weer na een periode van omzetdaling. In Noord-Amerika ging de omzet afgelopen maanden duidelijk omhoog en ook in diverse Europese markten was sprake van groei. Dat geeft topman Sander van 't Noordende vertrouwen voor de rest van het jaar.
44 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - De resultaten van FrieslandCampina stonden het afgelopen halfjaar sterk onder druk door een snel gestegen melkaanbod en de daarmee samenhangende daling van de zuivelprijzen. Volgens Jan Derck van Karnebeek, topman van het Nederlandse zuivelconcern, bleef de vraag naar producten als boter, kaas, melkpoeder en houdbare melk achter bij de hoge melkaanvoer.
54 minuten geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Canada heeft een gezamenlijke opening met de VS van een internationale brug afgezegd wegens de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om de importtarieven voor verschillende producten met 50 procent te verhogen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel heeft in het tweede kwartaal van 2026 de winstgevendheid opnieuw zien aantrekken. Het bedrijf achter verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens profiteerde daarbij naar eigen zeggen van prijsaanpassingen en kostenverlagingen, waardoor de winstmarge voor het vijfde kwartaal op rij verbeterde.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Om de bouwambities voor huurwoningen waar te maken, is verbetering van het investeringsklimaat in Nederland nodig. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) na onderzoek naar de financiering van private huurwoningen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Greenpeace Nederland heeft een verzoekschrift ingediend bij de rechtbank in Amsterdam om vleesbedrijf JBS te dwingen bepaalde informatie openbaar te maken. Het gaat de milieuclub om gegevens over de bedrijfsvoering en de groeiplannen en over de mogelijke schade die het bedrijf aanricht aan klimaat, natuur en bevolking. Op basis van die informatie kan Greenpeace naar eigen zeggen een eventuele rechtszaak starten.
1 uur geleden