Rotterdamse burgers denken en beslissen mee over klimaataanpak
ROTTERDAM (ANP) - Ruim honderd Rotterdammers uit alle lagen van de bevolking nemen vanaf donderdag zitting in het burgerberaad om mee te denken en te beslissen over de klimaataanpak van de stad. De 117 leden van het beraad zijn door een afgewogen loting bij elkaar gebracht. Het is de eerste keer dat in Rotterdam een burgerberaad over klimaat wordt geïnstalleerd.
Het burgerberaad gaat de gemeente adviseren over het klimaat en samen bedenken zij oplossingen. Alle Rotterdammers mogen meedenken met het burgerberaad. Ze kunnen tot 9 april via de gemeentelijke website aangeven welke Rotterdamse klimaatlocaties het burgerberaad moet bezoeken.
In 2030 moet de CO2-uitstoot in Rotterdam 55 procent lager zijn dan in 1990, en in 2050 moet de stad klimaatneutraal opereren. Rotterdam is naar eigen zeggen "goed op weg met deze klimaatdoelen, maar de opgave is de komende jaren nog erg groot".
Burgerberaad
Het merendeel van de leden van het burgerberaad is tussen 26 en 45 jaar oud, maar alle leeftijdsgroepen vanaf 16 jaar zijn vertegenwoordigd volgens afspiegeling van de Rotterdamse bevolking. Ook wat betreft het opleidingsniveau van de deelnemers is een afspiegeling gemaakt. Onder de 117 leden zitten 11 studenten, 70 mensen in loondienst of zijn zelfstandig. Verder zijn 11 leden werkzoekend en 25 leden vallen onder de categorie overig.
De selectie van de leden kwam tot stand nadat in februari 10.000 willekeurig uit het bevolkingsregister geselecteerde Rotterdammers een oproep hadden gekregen zich aan te melden voor het beraad. Klimaatwethouder Chantal Zeegers vindt het "geweldig om te zien" dat zoveel Rotterdammers enthousiast zijn om mee te doen. "Ik ben heel benieuwd naar hun ideeën en oplossingen over wat wij als stad moeten doen voor het klimaat", aldus de wethouder.
Meer uit Binnenland
WAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."
46 minuten geledenERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.
1 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.
1 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
17 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
18 uur geleden