Rotterdamse burgers denken en beslissen mee over klimaataanpak
ROTTERDAM (ANP) - Ruim honderd Rotterdammers uit alle lagen van de bevolking nemen vanaf donderdag zitting in het burgerberaad om mee te denken en te beslissen over de klimaataanpak van de stad. De 117 leden van het beraad zijn door een afgewogen loting bij elkaar gebracht. Het is de eerste keer dat in Rotterdam een burgerberaad over klimaat wordt geïnstalleerd.
Het burgerberaad gaat de gemeente adviseren over het klimaat en samen bedenken zij oplossingen. Alle Rotterdammers mogen meedenken met het burgerberaad. Ze kunnen tot 9 april via de gemeentelijke website aangeven welke Rotterdamse klimaatlocaties het burgerberaad moet bezoeken.
In 2030 moet de CO2-uitstoot in Rotterdam 55 procent lager zijn dan in 1990, en in 2050 moet de stad klimaatneutraal opereren. Rotterdam is naar eigen zeggen "goed op weg met deze klimaatdoelen, maar de opgave is de komende jaren nog erg groot".
Burgerberaad
Het merendeel van de leden van het burgerberaad is tussen 26 en 45 jaar oud, maar alle leeftijdsgroepen vanaf 16 jaar zijn vertegenwoordigd volgens afspiegeling van de Rotterdamse bevolking. Ook wat betreft het opleidingsniveau van de deelnemers is een afspiegeling gemaakt. Onder de 117 leden zitten 11 studenten, 70 mensen in loondienst of zijn zelfstandig. Verder zijn 11 leden werkzoekend en 25 leden vallen onder de categorie overig.
De selectie van de leden kwam tot stand nadat in februari 10.000 willekeurig uit het bevolkingsregister geselecteerde Rotterdammers een oproep hadden gekregen zich aan te melden voor het beraad. Klimaatwethouder Chantal Zeegers vindt het "geweldig om te zien" dat zoveel Rotterdammers enthousiast zijn om mee te doen. "Ik ben heel benieuwd naar hun ideeën en oplossingen over wat wij als stad moeten doen voor het klimaat", aldus de wethouder.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
10 uur geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.
11 uur geleden