Rotterdamse burgemeester Aboutaleb dreigt met lege Kuip
ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Aboutaleb van Rotterdam overweegt geen publiek meer toe te laten bij thuiswedstrijden van Feyenoord als fans van die club de regels voor de verspreiding van het coronavirus ernstig blijven overtreden. Dat laat hij weten na het zien van de beelden van het duel van zondag met FC Twente (1-1) in De Kuip.
Niet alle 13.000 aanwezige toeschouwers hielden tijdens dat duel de vereiste 1,5 meter afstand van elkaar. Ook werd er gezongen, gejuicht en gefloten, zeker in de slotfase waarin de thuisclub onder luide aanmoedigingen van het 'Legioen' op jacht ging naar de winnende treffer.
Feyenoord beloofde maandagmiddag al meer stewards in te zetten tijdens het thuisduel van zondag met ADO Den Haag. Feyenoord had zondag tegen FC Twente al bijna vierhonderd stewards ingezet, iets wat de club normaal ook doet als De Kuip helemaal vol zit met ruim 40.000 fans.
Waarschuwing
Burgemeester Aboutaleb heeft Feyenoord maandag schriftelijk opdracht gegeven om het veiligheidsteam met 25 man uit te breiden. Daarmee zou de organisatie verhoogd worden naar 405 personen. Feyenoord moet van Aboutaleb die extra stewards vooral de opdracht geven de maatregel van 1,5 meter afstand na te leven.
Aboutaleb heeft Feyenoord ook gewaarschuwd dat een volgende massale overtreding van de coronaregels consequenties kan hebben voor het aantal toeschouwers dat tijdens de komende wedstrijden aanwezig mag zijn in De Kuip. Afhankelijk van de ernst van de overtreding overweegt hij daarbij nadrukkelijk om geen publiek meer toe te staan.
Alleen samen kunnen we corona onder controle krijgen en houden, stelt de burgemeester van Rotterdam, De gemeente en de veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond doen er volgens hem alles aan om de naleving van de regels te bevorderen. Aboutaleb verwacht die instelling ook van Feyenoord. Dat kan volgens hem bijvoorbeeld door degenen die afgelopen zondag in overtreding waren dringend te adviseren in quarantaine te gaan en door aan de personen die coronaregels hebben overtreden een stadionverbod op te leggen.
Meer uit Voetbal
CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
19 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
1 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
8 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
10 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
10 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
13 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
13 uur geleden