Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdamse Black Friday was drukker dan in 2019

Rotterdamse Black Friday was drukker dan in 2019

AMSTERDAM (ANP) - In de populairste winkelstraten van Rotterdam was het vrijdag en zaterdag ruim 18 procent drukker dan in 2019 tijdens Black Friday. In heel Nederland waren Black Friday en de dag erna juist rustiger en waren er 34 procent minder mensen aan het winkelen dan in 2019, zo meldt retailadviesbureau RMC.

De drukte in Rotterdam was uitzonderlijk. Het hele jaar was het duidelijk rustiger in de Rotterdamse winkelstraten dan vorig jaar, maar afgelopen vrijdag en zaterdag was het veel drukker dan hetzelfde weekend in 2019. Volgens bureau RMC is het besluit van burgemeester Aboutaleb om de winkels eerder te sluiten, daarom gerechtvaardigd. "Het lijkt alsof de shopper, vooral in Rotterdam, de adviezen om binnen te blijven heeft genegeerd om koopjes van Black Friday te bemachtigen", aldus de woordvoerder.

In Amsterdam en Den Haag had Black Friday een minder grote aantrekkingskracht. In Amsterdam was het op vrijdag en zaterdag ruim 37 procent rustiger dan vorig jaar in de populaire winkelstraten. In Den Haag waren er zelfs 43 procent minder winkelende mensen.

Het uit de VS overgewaaide koopjesfestijn Black Friday wordt steeds populairder in Nederland. In 2019 was het de drukste dag van het jaar in de winkelstraten.

Retailadviesbureau RMC telt dagelijks de drukte in de winkelstraten door heel Nederland. Dat doen ze met behulp van sensoren die de wifi-signalen tellen van de smartphones die mensen bij zich dragen.

Meer uit Financieel

Verlies van olieaanbod dreigt na uitval Saudische pijpleiding

YANBU (ANP/RTR) - De uitval van een belangrijke pijpleiding in Saudi-Arabië dreigt te leiden tot een verlies van 4 procent in het wereldwijde olieaanbod. De oost-westpijpleiding is na droneaanvallen afgelopen vrijdag stilgelegd en daardoor kan er geen olie richting de havenstad Yanbu aan de Rode Zee. Daar is nog voor vijf tot zeven dagen aan exportvoorraad, melden bronnen aan persbureau Reuters.

12 minuten geleden
Werkgeversorganisaties: ondernemers stellen investeringen uit

HILVERSUM (ANP) - Bijna de helft van de ondernemers verwacht het komende jaar investeringen uit te stellen, vooral vanwege wisselend overheidsbeleid. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Bedrijven kiezen ervoor om niet te investeren in innovatie, verduurzaming en medewerkers en dat raakt de economische groei van Nederland, stellen de organisaties.

3 uur geleden
Xi roept BRICS-landen op tot meer samenwerking, ook op AI-gebied

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om de samenwerking te versterken, onder meer op het gebied van AI. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.

4 uur geleden
OpenAI maakt dit jaar geen beursgang en richt zich op veiligheid

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, gaat dit jaar niet naar de beurs. Topman Sam Altman zei in een interview met Fortune momenteel bezig te zijn met het aanpakken van veiligheidsproblemen van de technologie. Altman noemde dit jaar daarom een "ongelukkig moment" voor een beursgang.

5 uur geleden
Anthropic-topman roept op ontwikkeling AI-modellen te vertragen

SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.

21 uur geleden
Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

1 dag geleden
Bronnen: Nvidia wil investeren in beursgang AI-bedrijf Anthropic

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.

1 dag geleden