Rotterdams Van Oord plaatst fundering windmolens voor kust Polen
ROTTERDAM (ANP) - Maritiem dienstverlener en baggeraar Van Oord heeft een contract gekregen voor een nieuw windpark voor de kust van Polen. Het bedrijf uit Rotterdam gaat daarbij de funderingen voor de windmolens plaatsen.
Het gaat om het windpark Baltica 2 in de Oostzee, die ook wel de Baltische Zee wordt genoemd. Het windpark komt te liggen op circa 40 kilometer van de Poolse kust en wordt het grootste duurzame energieproject van Polen. Er komen in totaal 107 windmolens te staan die voldoende energie moeten leveren om ongeveer 2,4 miljoen Poolse huishoudens van stroom te voorzien. Financiële details over de klus werden niet gemeld door Van Oord.
Het offshore park wordt ontwikkeld door PGE Polska Grupa Energetyczna en Ørsted. Het Nederlandse Boskalis is eerder al ingeschakeld om de bekabeling voor het park aan te leggen. Boskalis meldde in september dat daarmee ruim 300 miljoen euro is gemoeid. Het gaat volgens Boskalis om honderden kilometers aan kabels.
Van Oord is ook bezig met een ander project in de Oostzee, namelijk Baltic Power met 76 turbines. Daarvoor installeert het bedrijf ook de funderingen. Dat park moet voor 1,5 miljoen huishoudens in Polen stroom gaan leveren.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock gaat nog meer banen schrappen om kosten te besparen. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg gaat het in de nieuwe ontslagronde om ongeveer 250 arbeidsplaatsen, wat neerkomt op circa 1 procent van het totaal. Vorig jaar werden volgens Bloomberg al twee vergelijkbare ontslagrondes doorgevoerd door 's werelds grootste vermogensbeheerder.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Meerdere Europese vliegvelden zijn dinsdagochtend tijdelijk gesloten vanwege winterse weeromstandigheden. Luchthavens in Boedapest, Bratislava en Wenen lagen plat, terwijl in Praag veel minder vluchten zijn. De temperatuur is ver onder nul op veel plekken in Centraal-Europa.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) steunt de solidariteitsverklaring van centrale banken wereldwijd aan voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse Federal Reserve, na de dagvaarding van de centrale bank door het Amerikaanse ministerie van Justitie.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Centrale banken wereldwijd werken aan een gezamenlijke steunverklaring voor de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Dat meldt een bron aan persbureau Bloomberg. Het zou een signaal van solidariteit aan Powell zijn na de dagvaarding waarmee de regering-Trump volgens de Federal Reserve de onafhankelijkheid van het instituut wil aanvallen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijksambtenaren zijn van plan actie te voeren om hun eisen voor een nieuwe cao kracht bij te zetten, kondigen FNV en CNV aan. De vakbonden stelden minister Frank Rijkaart van Binnenlandse Zaken eerder een ultimatum tot dinsdag, omdat ze ontevreden zijn over de nullijn die het demissionaire kabinet voor deze ambtenaren wil aanhouden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend en zette daarmee de opmars richting het historische niveau van 1000 punten voort. Maandag eindigde de Amsterdamse hoofdindex al op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi. Ook op Wall Street scherpten de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index de recordstanden verder aan, ondanks zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
4 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Taiwan zegt dat er met de Verenigde Staten "brede overeenstemming" is over een handelsdeal. Daarbij gaan de Amerikaanse importheffingen op goederen uit Taiwan omlaag en zou het Taiwanese chipconcern TSMC nog meer gaan investeren in chipproductie in de VS.
4 uur geleden