Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdams Van Oord plaatst fundering windmolens voor kust Polen

Rotterdams Van Oord plaatst fundering windmolens voor kust Polen

ROTTERDAM (ANP) - Maritiem dienstverlener en baggeraar Van Oord heeft een contract gekregen voor een nieuw windpark voor de kust van Polen. Het bedrijf uit Rotterdam gaat daarbij de funderingen voor de windmolens plaatsen.

Het gaat om het windpark Baltica 2 in de Oostzee, die ook wel de Baltische Zee wordt genoemd. Het windpark komt te liggen op circa 40 kilometer van de Poolse kust en wordt het grootste duurzame energieproject van Polen. Er komen in totaal 107 windmolens te staan die voldoende energie moeten leveren om ongeveer 2,4 miljoen Poolse huishoudens van stroom te voorzien. Financiële details over de klus werden niet gemeld door Van Oord.

Het offshore park wordt ontwikkeld door PGE Polska Grupa Energetyczna en Ørsted. Het Nederlandse Boskalis is eerder al ingeschakeld om de bekabeling voor het park aan te leggen. Boskalis meldde in september dat daarmee ruim 300 miljoen euro is gemoeid. Het gaat volgens Boskalis om honderden kilometers aan kabels.

Van Oord is ook bezig met een ander project in de Oostzee, namelijk Baltic Power met 76 turbines. Daarvoor installeert het bedrijf ook de funderingen. Dat park moet voor 1,5 miljoen huishoudens in Polen stroom gaan leveren.

Meer uit Financieel

Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

2 uur geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

4 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

6 uur geleden
Luchtvaartautoriteit EU adviseert niet boven Iran te vliegen

KEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.

6 uur geleden
Europarlement overweegt steun handelsdeal te linken aan Groenland

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.

7 uur geleden
Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

8 uur geleden
AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

8 uur geleden