Rotterdams Van Oord plaatst fundering windmolens voor kust Polen
ROTTERDAM (ANP) - Maritiem dienstverlener en baggeraar Van Oord heeft een contract gekregen voor een nieuw windpark voor de kust van Polen. Het bedrijf uit Rotterdam gaat daarbij de funderingen voor de windmolens plaatsen.
Het gaat om het windpark Baltica 2 in de Oostzee, die ook wel de Baltische Zee wordt genoemd. Het windpark komt te liggen op circa 40 kilometer van de Poolse kust en wordt het grootste duurzame energieproject van Polen. Er komen in totaal 107 windmolens te staan die voldoende energie moeten leveren om ongeveer 2,4 miljoen Poolse huishoudens van stroom te voorzien. Financiële details over de klus werden niet gemeld door Van Oord.
Het offshore park wordt ontwikkeld door PGE Polska Grupa Energetyczna en Ørsted. Het Nederlandse Boskalis is eerder al ingeschakeld om de bekabeling voor het park aan te leggen. Boskalis meldde in september dat daarmee ruim 300 miljoen euro is gemoeid. Het gaat volgens Boskalis om honderden kilometers aan kabels.
Van Oord is ook bezig met een ander project in de Oostzee, namelijk Baltic Power met 76 turbines. Daarvoor installeert het bedrijf ook de funderingen. Dat park moet voor 1,5 miljoen huishoudens in Polen stroom gaan leveren.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
17 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
19 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
19 uur geleden