Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdams klimaatsoftwarebedrijf ontvangt miljoeneninvestering

Rotterdams klimaatsoftwarebedrijf ontvangt miljoeneninvestering

ROTTERDAM (ANP) - Om warmtenetten efficiënter en duurzamer in te richten ontvangt het Rotterdamse softwarebedrijf Gradyent 10 miljoen euro aan investeringen. Ook Eneco Ventures, de investeringspoot van energiebedrijf Eneco, steekt geld in de onderneming.

Gradyent heeft software ontwikkeld waarmee warmtebedrijven hun warmtenetten kunnen verbeteren. Ook Eneco is al enkele jaren klant. Door de toenemende aandacht voor klimaatverandering en het terugdringen van de CO2-uitstoot is er steeds meer interesse in deze technologie.

Volgens het softwarebedrijf verliezen veel warmtenetten nu nog ongeveer een kwart van hun warmte door het verwarmen en verkoelen van gebouwen. Dat zou onder meer komen omdat ze gebruik maken van verouderde software.

De nieuwe software maakt een digitale kopie van het warmtesysteem, legt Gradyent uit in een verklaring. Daarmee kunnen energiebedrijven real-time monitoren en simulaties draaien. Door de software daalt het warmteverlies volgens Gradyent met 20 procent. Ook wordt de CO2-uitstoot met 10 procent verminderd en vallen de stookkosten lager uit.

Meer uit Financieel

Conservatrix stelt DNB aansprakelijk voor 53 miljoen euro schade

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige aandeelhouder van levensverzekeraar Conservatrix stelt De Nederlandsche Bank (DNB) en de Nederlandse staat aansprakelijk voor 53 miljoen euro schade. Volgens de Conservatrix Groep volgt dat uit het eerdere oordeel van de rechter dat DNB bedrog had gepleegd rondom een reddingspoging voor de omgevallen verzekeraar. De oud-eigenaar stuurt nu aan op een schikking, maar is volgens advocaat Winand Westenbroek ook bereid door te procederen als het niet tot een schadeloosstelling komt.

9 minuten geleden
Europese gasprijs stijgt tot boven de 100 euro

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aardgasprijs is woensdagmiddag kort boven de 100 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds december 2022 niet meer voorgekomen. Gas is duurder geworden doordat de spanningen in het Midden-Oosten voor verstoringen in de toevoer van vloeibaar gemaakt aardgas zorgen, wat tot schaarste op de wereldmarkt leidt.

1 uur geleden
Boodschappenbezorging Albert Heijn terug op normaal niveau

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt sinds woensdag weer op het gebruikelijke niveau boodschappen. Vrijdag werd de levering aan huis en op het werk al hervat na problemen door de cyberaanval, maar toen was nog maar een derde van de normale capaciteit beschikbaar. Het plan was om woensdag weer volledig te bezorgen en dat is gelukt, meldt een woordvoerder.

2 uur geleden
Those Vegan Cowboys uit Etten-Leur klaar voor Amerikaanse markt

ETTEN-LEUR (ANP) - Those Vegan Cowboys, het plantaardigekaasbedrijf van de oprichters van De Vegetarische Slager, verwacht zijn eerste diervrije kaaseiwitproducten volgend jaar op de markt te brengen in de Verenigde Staten. Dat laat de onderneming uit Etten-Leur woensdag weten nadat de Amerikaanse toezichthouder FDA bij een beoordeling geen bezwaren had.

2 uur geleden
Miljoenen Britse huishoudens krijgen 100 pond energiesteun

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse minister van Financiën, John Healey, heeft zijn begroting van het Verenigd Koninkrijk aan het parlement gepresenteerd. Daarin kondigt hij onder meer een steunmaatregel aan voor huishoudens vanwege de hoge energieprijzen. Deze wordt betaald door een extra belasting voor banken.

2 uur geleden
Wall Street licht hoger in aanloop rentebesluit Fed, NXP verliest

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine winsten geopend in aanloop naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. Daarnaast komen na het slot van de handel op Wall Street kwartaalcijfers van Microsoft en Google-moeder Alphabet. De in New York genoteerde Nederlandse chipproducent NXP Semiconductors stond bij de verliezers in navolging van resultaten.

2 uur geleden
Europese gasprijs stijgt tot bijna 100 euro

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs stijgt verder en staat op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs nu op bijna 100 euro per megawattuur. De prijs klom woensdag ongeveer 3,5 procent tot 99,50 euro. Veel huishoudens zullen de hogere gasprijs gaan merken in de energierekening nu de vraag stijgt om woningen te verwarmen door de dalende temperaturen.

3 uur geleden