
Rotterdammer veroordeeld tot 5 jaar cel en tbs voor doden baby
ARNHEM (ANP) - De 23-jarige Rotterdammer Ruud S. is donderdag veroordeeld tot vijf jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het doden van zijn zes maanden oude dochtertje Emily. Hij sneed op 17 juli vorig jaar haar hals door in de slaapkamer van een appartement aan de Wolphaertsbocht in Rotterdam-Charlois.
De rechtbank heeft S. veroordeeld voor doodslag, omdat er onvoldoende bewijs ligt voor een vooropgezet plan waarmee het Openbaar Ministerie moord wilde aantonen.
De rechtbank oordeelt dat S. ten tijde van de moord in een psychose zat en aan verschillende stoornissen lijdt, waaronder schizofrenie. Door de paranoïde waanbeelden is de moord hem in sterk verminderde mate toe te rekenen.
Doodslag
Het Openbaar Ministerie had acht jaar cel en tbs geëist. De officier van justitie had de celstraf geëist "gelet op de aard en de gruwelijkheid van het feit". De celstraf valt drie jaar lager uit, omdat de rechtbank uitgaat van doodslag en niet van moord en omdat zij rekening houdt met de stoornissen van de man.
De zaak over de babymoord is behandeld door de militaire kamer van de rechtbank in Arnhem, omdat de verdachte in dienst is van defensie als ICT'er.
Meer uit Binnenland
ABBENES (ANP) - De activisten van Extinction Rebellion (XR) die maandagmiddag werden aangehouden toen ze probeerden om de afgezette snelweg A44 te blokkeren, zijn weer vrijgelaten. Dat meldt de politie. Ook twee opgepakte journalisten van het Leidsch Dagblad, die verslag wilden doen van de actie, zijn weer vrij.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de A4 tussen Amsterdam en Den Haag staat ongeveer 8 kilometer file. Dat komt doordat twee rijstroken dicht zijn vanwege de NAVO-top. Rijkswaterstaat waarschuwt opnieuw om snelwegen in de Randstad te vermijden als dat kan.
2 uur geledenABBENES (ANP) - Zeker 31 mensen zijn maandag gearresteerd bij een poging van Extinction Rebellion om de snelweg A44 te blokkeren. Dat laat de politie weten. Het is niet bekend waar ze naartoe zijn gebracht. Over de juridische gevolgen, zoals mogelijke vervolging, is ook nog niets bekend.
2 uur geledenABBENES (ANP) - In een noodverordening voor de NAVO-top staat dat demonstraties niet zijn toegestaan op of bij de A44. Op grond daarvan zijn journalisten weggestuurd toen ze verslag deden van een poging van Extinction Rebellion om de snelweg te blokkeren. Dat laten de gemeente Haarlemmermeer en de politie van Noord-Holland weten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie moet journalisten niet oppakken maar met rust laten, ook tijdens de NAVO-top. Dat zegt Peter ter Velde van PersVeilig, een meldpunt voor geweld en agressie tegen journalisten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat de politie journalisten wegstuurde bij de demonstratie van XR bij de A44 en ze dreigde op te pakken, is "precies zoals we het niet willen". Dat zegt algemeen secretaris Thomas Bruning van de NVJ. "Journalisten moeten hun werk kunnen doen."
3 uur geledenABBENES (ANP) - Journalisten die verslag doen van de demonstratie van XR bij de A44 bij Abbenes, zijn weggestuurd door de politie. Dit melden aanwezige verslaggevers van het ANP. Agenten hebben gezegd dat de journalisten anders worden opgepakt. Volgens de politie gaat het om een veiligheidsrisicogebied en is er sprake van een terroristische dreiging. Waaruit die dreiging bestaat, zegt de politie niet.
4 uur geleden