Rotterdammer (43) aangehouden voor brandstichting huis wethouder
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft donderdag een 43-jarige Rotterdammer aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in de stad. Een van de branden waarmee hij volgens de politie in verband wordt gebracht, was vorige maand in een woning in Rotterdam-Lombardijen. Daar werd op 6 juli de binnenkant van een huis vrijwel volledig verwoest.
Op 6 juli werd brand gesticht bij het huis van de Rotterdamse DENK-wethouder Faouzi Achbar, werd eerder bekend. Hij en zijn gezin waren op dat moment niet thuis.
De aangehouden Rotterdammer wordt ook verdacht van het in brand steken van twee auto's op de Hulsterlo in de Zuidwijk op 23 april. Getuigen hadden een man zien weglopen. Met behulp van hun signalement en door achtergebleven sporen kon de verdachte worden aangehouden.
De politie deelde eerder bewakingsbeelden waarop te zien was dat een man brand stichtte bij het huis van wethouder Achbar. Hij kwam bij het huis aan op de fiets, parkeerde die op de oprit en klom over de schutting. Via de achterkant ging hij het huis in. Toen hij weer wegging, was er al rook te zien. Het delen van de beelden leverde enkele tips op, meldt de politie, die ook nu nog graag nieuwe informatie ontvangt.
Meer uit Binnenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
11 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
12 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
15 uur geleden