Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdammer (43) aangehouden voor brandstichting huis wethouder

Rotterdammer (43) aangehouden voor brandstichting huis wethouder

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft donderdag een 43-jarige Rotterdammer aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in de stad. Een van de branden waarmee hij volgens de politie in verband wordt gebracht, was vorige maand in een woning in Rotterdam-Lombardijen. Daar werd op 6 juli de binnenkant van een huis vrijwel volledig verwoest.

Op 6 juli werd brand gesticht bij het huis van de Rotterdamse DENK-wethouder Faouzi Achbar, werd eerder bekend. Hij en zijn gezin waren op dat moment niet thuis.

De aangehouden Rotterdammer wordt ook verdacht van het in brand steken van twee auto's op de Hulsterlo in de Zuidwijk op 23 april. Getuigen hadden een man zien weglopen. Met behulp van hun signalement en door achtergebleven sporen kon de verdachte worden aangehouden.

De politie deelde eerder bewakingsbeelden waarop te zien was dat een man brand stichtte bij het huis van wethouder Achbar. Hij kwam bij het huis aan op de fiets, parkeerde die op de oprit en klom over de schutting. Via de achterkant ging hij het huis in. Toen hij weer wegging, was er al rook te zien. Het delen van de beelden leverde enkele tips op, meldt de politie, die ook nu nog graag nieuwe informatie ontvangt.

Meer uit Binnenland

Bussumer opnieuw opgepakt in Hilversumse moordzaak uit 2011

BUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.

47 minuten geleden
Weer schiet politie bij incident met 'onbegrepen gedrag'

HILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.

1 uur geleden
NS waarschuwt voor vieze treinen door Koningsdag

UTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.

2 uur geleden
In bijna heel Nederland verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.

2 uur geleden
Minister Heerma noemt vernielingen Loosdrecht 'onacceptabel'

DEN HAAG (ANP) - De vernielingen aan het gemeentehuis in Loosdrecht zijn "onacceptabel", vindt minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma (CDA). "Publieke gebouwen zijn van ons allemaal, en daar blijf je van af. Burgemeesters, wethouders en raadsleden moeten hun werk veilig en zonder intimidatie kunnen doen."

3 uur geleden
Koningsdag in grote steden zonder grote incidenten verlopen

DEN HAAG (ANP) - In de grote steden is Koningsdag zonder noemenswaardige incidenten verlopen. Utrecht, Den Haag, Rotterdam en Breda kijken terug op een drukke, maar goed verlopen feestdag. Exacte bezoekersaantallen kunnen de gemeenten niet geven.

3 uur geleden
Offlimits zag vorig jaar 2200 beelden van kindermisbruik door AI

AMSTERDAM (ANP) - Expertisecentrum Offlimits heeft afgelopen jaar bijna 239.000 beelden van seksueel kindermisbruik geanalyseerd. Ruim 2200 van deze beelden waren met kunstmatige intelligentie gemaakt, staat in het jaarverslag van de organisatie.

4 uur geleden