Rotterdammer (43) aangehouden voor brandstichting huis wethouder
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft donderdag een 43-jarige Rotterdammer aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in de stad. Een van de branden waarmee hij volgens de politie in verband wordt gebracht, was vorige maand in een woning in Rotterdam-Lombardijen. Daar werd op 6 juli de binnenkant van een huis vrijwel volledig verwoest.
Op 6 juli werd brand gesticht bij het huis van de Rotterdamse DENK-wethouder Faouzi Achbar, werd eerder bekend. Hij en zijn gezin waren op dat moment niet thuis.
De aangehouden Rotterdammer wordt ook verdacht van het in brand steken van twee auto's op de Hulsterlo in de Zuidwijk op 23 april. Getuigen hadden een man zien weglopen. Met behulp van hun signalement en door achtergebleven sporen kon de verdachte worden aangehouden.
De politie deelde eerder bewakingsbeelden waarop te zien was dat een man brand stichtte bij het huis van wethouder Achbar. Hij kwam bij het huis aan op de fiets, parkeerde die op de oprit en klom over de schutting. Via de achterkant ging hij het huis in. Toen hij weer wegging, was er al rook te zien. Het delen van de beelden leverde enkele tips op, meldt de politie, die ook nu nog graag nieuwe informatie ontvangt.
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - Een verplicht kleiner Oekraïens leger betekent niet dat Oekraïnes bondgenoten een grotere beschermingsmacht moeten leveren, zegt premier Dick Schoof. Die twee onderdelen van een mogelijk toekomstig vredesakkoord staan volgens Schoof los van elkaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdofficier van justitie René de Beukelaer zegt dat de kans bestaat dat het OM de naam van de verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa nooit zal weten. "Ik reken daar bijna op", zei hij.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is de "ambitie" van formateur Sybrand Buma (CDA) om zijn opvolger een "richting" mee te geven welke partijen samen een coalitie kunnen vormen. De formateur zei na een nieuwe formatiedag, waarin D66 en CDA opnieuw spraken met financiële en economische experts, dat dit onder meer door de blokkade van de VVD in de richting van GroenLinks-PvdA ingewikkeld is.
6 uur geledenVENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer gaat met demissionair woonminister Mona Keijzer in debat over versoepelingen in huurregels die zij wil doorvoeren. De vorige Kamer had de BBB-minister met een motie gevraagd haar plannen te schrappen, maar de minister wil er toch mee door en vroeg om een gesprek. Nu de Kamer op haar verzoek is ingegaan, lijkt toch weer een opening te ontstaan voor de kabinetsplannen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet snel duidelijkheid geeft over de mogelijke verdwijning van het dorp Moerdijk om plaats te maken voor uitbreiding van de industrie op die plek. Een verzoek voor een debat over de kwestie van FVD kreeg dinsdag ruime steun van de partijen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.
7 uur geleden