Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdam zet extra vaart achter quarantainelocatie

Rotterdam zet extra vaart achter quarantainelocatie

ROTTERDAM (ANP) - GGD Rotterdam-Rijnmond is op zoek naar een quarantainelocatie. Die zoektocht loopt al sinds vorig jaar, vertelt een woordvoerster, "maar vanwege de uitbraak van het nieuwe coronavirus proberen we het versneld af te ronden". Inmiddels heeft de gezondheidsdienst een aantal mogelijke locaties op het oog.

Veel wil de GGD er nog niet over kwijt zolang de onderhandelingen nog niet zijn afgerond. "Er moet eerst een bestuurlijk akkoord over worden gesloten", legt de woordvoerster uit. De GGD heeft hulp gekregen van het Havenbedrijf, bevestigt ze naar aanleiding van berichtgeving door het AD.

"We zoeken een locatie die bij voorkeur buiten de bebouwde kom ligt en goed kan worden afgesloten." Er moet plaats zijn voor dertig tot zestig mensen en kamers moeten over eigen sanitair beschikken. De beveiliging moet op orde zijn en hulpdiensten moeten er goed kunnen komen.

Beleid

De GGD verwacht de quarantainelocatie niet per se nodig te hebben als in Nederland mensen besmet raken met het coronavirus. "Het beleid is om mensen vooral thuis in quarantaine te houden." Los van corona is het voor Rotterdam, met zijn grote haven, sowieso belangrijk om voorbereid te zijn op infectieziekten.

In het verleden was een vakantiepark op de Brouwersdam quarantainelocatie voor de regio, maar dat voldoet niet meer aan de criteria.

Meer uit Binnenland

Noodverordening in Loosdrecht niet verlengd

LOOSDRECHT (ANP) - De noodverordening en het veiligheidsrisicogebied in Loosdrecht worden niet verlengd. Dat meldt de gemeente Wijdemeren. De maatregelen golden nadat relschoppers op 12 mei brand stichtten tijdens een demonstratie tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers.

1 uur geleden
Asielzoekers voor wie geen plek is in Ter Apel gaan naar Gieten

TER APEL (ANP) - De asielzoekers die donderdagnacht niet terechtkunnen in het opvangcentrum in het Groningse Ter Apel, worden overgebracht naar het nabijgelegen Gieten. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis.

3 uur geleden
Solidariteitsbetoging in Utrecht na geweld bij asielprotesten

UTRECHT (ANP) - Het Domplein in Utrecht is donderdagavond rond 18.30 uur gevuld met honderden mensen die een demonstratie voor solidariteit bijwonen. Dat ziet een ANP-verslaggever. De sfeer is gemoedelijk. De demonstratie is een initiatief van De Straat Op, een samenwerkingsverband van verschillende organisaties zoals DeGoedeZaak, Extinction Rebellion (XR) en de Dolle Mina's.

6 uur geleden
Geen van opvarenden Hondius in Rotterdam besmet

DEN HAAG (ANP) - Geen van de personen die zich nog op het Nederlandse cruiseschip Hondius bevonden toen het aanmeerde in Rotterdam is besmet met het hantavirus. Ook vertonen zij geen klachten, meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) donderdag in een brief aan de Kamer.

6 uur geleden
Komende jaren steeds meer cellen nodig, volgens prognose

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gevangeniscellen dat nodig is, blijft de komende jaren stijgen, schrijft het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC) in een prognose. Bijna alle cellen in Nederland zijn al bezet. Er is alleen geen tekort door noodmaatregelen.

6 uur geleden
Utrechtse studenten in september voor de rechter om 'bangalijst'

UTRECHT (ANP) - Vier jonge mannen uit Utrecht moeten op 14 en 15 september voor de rechter verschijnen voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst'. Daarop stonden namen, persoonlijke gegevens en foto's van vrouwelijke studenten, met daarbij seksuele, grove en beledigende opmerkingen. De lijst ging in maart 2024 rond op internet en in groepsapps, aldus het OM.

8 uur geleden
Enquêtecommissie heeft 'strijd geleverd' voor coronadocumenten

DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquêtecommissie corona heeft "een strijd moeten leveren" om documenten los te krijgen over de besluitvorming tijdens de coronapandemie. Dat heeft commissievoorzitter Daan de Kort (VVD) gezegd tijdens een persconferentie. De enquêtecommissie begint volgende week met haar openbare verhoren.

9 uur geleden