Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdam zet extra vaart achter quarantainelocatie

Rotterdam zet extra vaart achter quarantainelocatie

ROTTERDAM (ANP) - GGD Rotterdam-Rijnmond is op zoek naar een quarantainelocatie. Die zoektocht loopt al sinds vorig jaar, vertelt een woordvoerster, "maar vanwege de uitbraak van het nieuwe coronavirus proberen we het versneld af te ronden". Inmiddels heeft de gezondheidsdienst een aantal mogelijke locaties op het oog.

Veel wil de GGD er nog niet over kwijt zolang de onderhandelingen nog niet zijn afgerond. "Er moet eerst een bestuurlijk akkoord over worden gesloten", legt de woordvoerster uit. De GGD heeft hulp gekregen van het Havenbedrijf, bevestigt ze naar aanleiding van berichtgeving door het AD.

"We zoeken een locatie die bij voorkeur buiten de bebouwde kom ligt en goed kan worden afgesloten." Er moet plaats zijn voor dertig tot zestig mensen en kamers moeten over eigen sanitair beschikken. De beveiliging moet op orde zijn en hulpdiensten moeten er goed kunnen komen.

Beleid

De GGD verwacht de quarantainelocatie niet per se nodig te hebben als in Nederland mensen besmet raken met het coronavirus. "Het beleid is om mensen vooral thuis in quarantaine te houden." Los van corona is het voor Rotterdam, met zijn grote haven, sowieso belangrijk om voorbereid te zijn op infectieziekten.

In het verleden was een vakantiepark op de Brouwersdam quarantainelocatie voor de regio, maar dat voldoet niet meer aan de criteria.

Meer uit Binnenland

22 arrestaties bij protest tegen Israëlische zanger Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.

43 minuten geleden
Demonstratie tegen Israëlische zanger bij Concertgebouw voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.

4 uur geleden
Rookbommen afgestoken bij protesten rond Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.

6 uur geleden
Joran van der Sloot medisch behandeld na mogelijke suïcidepoging

LIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.

7 uur geleden
Gewonde kinderen Moergestel buiten levensgevaar

MOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.

7 uur geleden
Aanhoudingen bij anti-azc-protest Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.

9 uur geleden
NCTV: ook in Nederland alertheid geboden na aanslag in Sydney

AMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.

9 uur geleden