Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdam wil voetgangers meer ruimte geven

Rotterdam wil voetgangers meer ruimte geven

ROTTERDAM (ANP) - De gemeente Rotterdam wil het lopen in de stad stimuleren en heeft daarvoor het plan Rotterdam Loopt 25 opgesteld. In overleg met de bewoners van de stad worden maatregelen genomen om het wandelen in de stad veiliger en prettiger te maken.

De afgelopen jaren is al een aantal straten voetgangersvriendelijker gemaakt. Zo heeft de gemeente bij de Coolsingel een aantal rijbanen verwijderd waardoor er veel meer ruimte is ontstaan voor voetgangers en fietsers. Verder zijn bij de Pleinweg de oversteekplaatsen aangepakt, waardoor het veiliger en overzichtelijker voor voetgangers en fietsers is geworden.

De komende jaren gaat Rotterdam verder op die ingeslagen weg. Om inzicht te krijgen in het loopgedrag van de Rotterdammers, heeft de gemeente 3500 deelnemers gevraagd op een kaart aan te geven waar zij het prettig (hartje) en minder prettig (gebroken hartje) lopen vinden. Op de plekken waar de Rotterdammers het minder prettig vinden om te lopen, gaat de gemeente aan de slag. "Dit doen we samen met de wijken en de bewoners", aldus de gemeente.

Op dit moment wordt al gekeken hoe op een locatie in Oud-Charlois voetgangers meer ruimte kan worden gegeven. Ook is het de bedoeling belangrijke bestemmingen als ov-stations, parken en scholen goed bereikbaar te maken via aantrekkelijke wandelroutes.

Meer uit Binnenland

Beide vliegtuigen met medische evacués cruiseschip vertrokken

DEN HAAG (ANP) - Beide vliegtuigen met drie medische evacués van het cruiseschip MV Hondius aan boord zijn volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken vertrokken vanaf Kaapverdië. Ze zijn onderweg naar Nederland.

10 minuten geleden
Eerste medische evacuatievlucht vanaf Kaapverdië vertrokken

DEN HAAG (ANP) - Vanaf Kaapverdië is de eerste medische evacuatievlucht vertrokken, laat een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken weten. Met twee vliegtuigen worden drie opvarenden van het cruiseschip MV Hondius naar Nederland overgebracht. Het gaat om een Nederlander (41), een Brit (56) en een Duitse (65).

31 minuten geleden
Drie Hondius-opvarenden van schip afgehaald

DEN HAAG (ANP) - Drie opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, zijn woensdag van het schip afgehaald, meldt Tedros Adhanom Ghebreyesus, de topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Zij zijn vermoedelijk besmet met het hantavirus en zullen in Nederland medische zorg krijgen.

2 uur geleden
Nieuwe coalitie Moerdijk hamert op duidelijkheid en compensatie

MOERDIJK (ANP) - De zes partijen die de nieuwe coalitie in Moerdijk gaan vormen, hebben hun bestuursakkoord voor de komende jaren gepubliceerd. Ze benadrukken daarin nog eens hoe belangrijk ze het vinden dat inwoners voor de lange termijn duidelijkheid krijgen over alle uitbreidingsplannen voor de industrie en energie-infrastructuur. Ook dringen ze aan op "ruimhartige compensatie" voor mensen die moeten vertrekken.

2 uur geleden
OM eist 7 maanden cel tegen vader Jos Leijdekkers voor witwassen

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag zeven maanden cel geëist tegen Joseph Leijdekkers (71), de vader van Jos Leijdekkers, oftewel Bolle Jos, voor het witwassen van een horloge. Dat werd aangetroffen bij een doorzoeking van zijn huis in Rotterdam in januari 2023. Daarbij werden meerdere horloges, contant geld en een jammer gevonden.

2 uur geleden
Zieke opvarenden Hondius woensdagochtend geëvacueerd

DEN HAAG (ANP) - Drie opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden nog woensdagochtend lokale tijd geëvacueerd. Dat meldt cruisemaatschappij Oceanwide. In Kaapverdië is het drie uur vroeger dan in Nederland.

3 uur geleden
Museum zoekt IKEA-klassiekers met een verhaal

ARNHEM (ANP) - Het Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem is op zoek naar IKEA-producten uit de periode 1978 tot 2008. Iedereen die denkt thuis iets te hebben dat interessant kan zijn en er een verhaal bij heeft, mag contact opnemen. Het museum wil er zijn collectie mee uitbreiden. Het herbergt al veel Nederlands huisraad van de laatste tweehonderd jaar, maar nauwelijks iets van de Zweedse meubelketen. Gebruikssporen zijn geen punt.

3 uur geleden