Rotterdam wil voetgangers meer ruimte geven
ROTTERDAM (ANP) - De gemeente Rotterdam wil het lopen in de stad stimuleren en heeft daarvoor het plan Rotterdam Loopt 25 opgesteld. In overleg met de bewoners van de stad worden maatregelen genomen om het wandelen in de stad veiliger en prettiger te maken.
De afgelopen jaren is al een aantal straten voetgangersvriendelijker gemaakt. Zo heeft de gemeente bij de Coolsingel een aantal rijbanen verwijderd waardoor er veel meer ruimte is ontstaan voor voetgangers en fietsers. Verder zijn bij de Pleinweg de oversteekplaatsen aangepakt, waardoor het veiliger en overzichtelijker voor voetgangers en fietsers is geworden.
De komende jaren gaat Rotterdam verder op die ingeslagen weg. Om inzicht te krijgen in het loopgedrag van de Rotterdammers, heeft de gemeente 3500 deelnemers gevraagd op een kaart aan te geven waar zij het prettig (hartje) en minder prettig (gebroken hartje) lopen vinden. Op de plekken waar de Rotterdammers het minder prettig vinden om te lopen, gaat de gemeente aan de slag. "Dit doen we samen met de wijken en de bewoners", aldus de gemeente.
Op dit moment wordt al gekeken hoe op een locatie in Oud-Charlois voetgangers meer ruimte kan worden gegeven. Ook is het de bedoeling belangrijke bestemmingen als ov-stations, parken en scholen goed bereikbaar te maken via aantrekkelijke wandelroutes.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het kerkgenootschap Liberty Church is "zeer bedroefd" over de verwoestende brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerkgemeenschap had de kerk sinds 2017 in gebruik en hield er iedere zondagochtend twee diensten.
8 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - De verdachte van betrokkenheid bij de dood van een jongen door vuurwerk tijdens de jaarwisseling in Nijmegen is donderdagmiddag door de politie vrijgelaten. Het gaat om een minderjarige. Deze persoon dient zich wel beschikbaar te houden voor het verdere onderzoek, meldt de politie.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Dierenbescherming heeft rond oud en nieuw ruim 300 meldingen ontvangen van vermiste huisdieren, gewonde dieren en andere incidenten. 34 meldingen werden gedaan tijdens nieuwjaarsnacht. Dat is een lichte stijging ten opzichte van vorig jaar. In totaal rukte de Dierenambulance meer dan 150 keer uit, meldt de organisatie.
1 uur geledenBAARN (ANP) - De politievakbond ACP roept de nationale politie op tot gerichte opsporing van zwaar illegaal vuurwerk. "Vroegtijdige aanpak van handel, opslag en distributie kan de risico's aanzienlijk verkleinen en bijdragen aan veiligere jaarwisselingen", stelt de ACP.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel Amsterdam noemt de brand in de Vondelkerk niet te bevatten. "Wij gaan onderzoeken wat de schade aan de kerk is en vanuit daar bekijken we wat we kunnen doen", zegt een woordvoerster. Stadsherstel Amsterdam is sinds 1996 eigenaar van de kerk die in de nieuwjaarsnacht voor een groot deel werd verwoest.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten klagen over ongeregeldheden tijdens de jaarwisseling. Ze sluiten zich aan bij politie, brandweer, veiligheidsregio's en vakbonden, die een slecht gevoel overhouden aan de nieuwjaarsnacht.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Brandweerlieden zijn tijdens de jaarwisseling bijna 4300 keer in actie gekomen. Dat is ruim 4 procent meer dan vorig jaar en meer dan 16 procent hoger dan in het jaar daarvoor. De overkoepelende organisatie Brandweer Nederland spreekt van een "drukke, intense jaarwisseling".
3 uur geleden