Rotterdam wil voetgangers meer ruimte geven
ROTTERDAM (ANP) - De gemeente Rotterdam wil het lopen in de stad stimuleren en heeft daarvoor het plan Rotterdam Loopt 25 opgesteld. In overleg met de bewoners van de stad worden maatregelen genomen om het wandelen in de stad veiliger en prettiger te maken.
De afgelopen jaren is al een aantal straten voetgangersvriendelijker gemaakt. Zo heeft de gemeente bij de Coolsingel een aantal rijbanen verwijderd waardoor er veel meer ruimte is ontstaan voor voetgangers en fietsers. Verder zijn bij de Pleinweg de oversteekplaatsen aangepakt, waardoor het veiliger en overzichtelijker voor voetgangers en fietsers is geworden.
De komende jaren gaat Rotterdam verder op die ingeslagen weg. Om inzicht te krijgen in het loopgedrag van de Rotterdammers, heeft de gemeente 3500 deelnemers gevraagd op een kaart aan te geven waar zij het prettig (hartje) en minder prettig (gebroken hartje) lopen vinden. Op de plekken waar de Rotterdammers het minder prettig vinden om te lopen, gaat de gemeente aan de slag. "Dit doen we samen met de wijken en de bewoners", aldus de gemeente.
Op dit moment wordt al gekeken hoe op een locatie in Oud-Charlois voetgangers meer ruimte kan worden gegeven. Ook is het de bedoeling belangrijke bestemmingen als ov-stations, parken en scholen goed bereikbaar te maken via aantrekkelijke wandelroutes.
Meer uit Binnenland
ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.
10 uur geledenALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.
13 uur geledenALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.
14 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.
14 uur geleden