Rotterdam wil speelstad zijn voor groepsfase EK basketbal 2029
NIEUWEGEIN (ANP) - Rotterdam en de Nederlandse Basketball Bond (NBB) stellen zich kandidaat voor een deel van de organisatie van het EK basketbal van 2029 voor mannen. De NBB heeft een zogenoemd bid ingediend bij de internationale basketbalfederatie FIBA. Wanneer dit succesvol is, wordt Rotterdam een van de vier locaties waar een poule van zes landen om tickets voor de eindrondes strijdt.
"Wij hebben altijd de ambitie om de mooiste topsportevenementen aan ons te binden, en dit is er zeker eentje", zegt sportwethouder Faouzi Achar in een persbericht. "In veel Europese landen is basketbal al een hele grote sport. In ons land zit het enorm in de lift. Dit evenement zal duizenden spelers, officials, leden van de pers en natuurlijk fans naar Rotterdam halen. Dit zorgt voor enorm veel positieve aandacht voor de stad."
De organisatoren, bijgestaan door partners TIG Sports en House of Sports, spreken de hoop uit dat straks NBA-sterren als Nikola Jokic, Luka Doncic of Victor Wembanyama te bewonderen zijn in Ahoy.
Het zou voor het eerst zijn dat Nederland gastheer is voor een EK basketbal bij de mannen. In 1970 organiseerde Nederland al wel een EK voor vrouwen. Nederland werd toen zevende.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
10 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
16 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
19 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden