Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdam wil speelstad zijn voor groepsfase EK basketbal 2029

Rotterdam wil speelstad zijn voor groepsfase EK basketbal 2029

NIEUWEGEIN (ANP) - Rotterdam en de Nederlandse Basketball Bond (NBB) stellen zich kandidaat voor een deel van de organisatie van het EK basketbal van 2029 voor mannen. De NBB heeft een zogenoemd bid ingediend bij de internationale basketbalfederatie FIBA. Wanneer dit succesvol is, wordt Rotterdam een van de vier locaties waar een poule van zes landen om tickets voor de eindrondes strijdt.

"Wij hebben altijd de ambitie om de mooiste topsportevenementen aan ons te binden, en dit is er zeker eentje", zegt sportwethouder Faouzi Achar in een persbericht. "In veel Europese landen is basketbal al een hele grote sport. In ons land zit het enorm in de lift. Dit evenement zal duizenden spelers, officials, leden van de pers en natuurlijk fans naar Rotterdam halen. Dit zorgt voor enorm veel positieve aandacht voor de stad."

De organisatoren, bijgestaan door partners TIG Sports en House of Sports, spreken de hoop uit dat straks NBA-sterren als Nikola Jokic, Luka Doncic of Victor Wembanyama te bewonderen zijn in Ahoy.

Het zou voor het eerst zijn dat Nederland gastheer is voor een EK basketbal bij de mannen. In 1970 organiseerde Nederland al wel een EK voor vrouwen. Nederland werd toen zevende.

Meer uit Sport

Norris verovert pole in GP van São Paulo, Verstappen zestiende

SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.

8 uur geleden
Tennisster Rybakina verslaat Sabalenka en wint WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).

9 uur geleden
Tennisser Djokovic klopt Musetti en wint in Athene 101e titel

ATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.

9 uur geleden
Veldrijdster Van der Heijden verovert voor het eerst EK-titel

MIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.

13 uur geleden
Piastri valt uit in sprintrace in São Paulo

SÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.

14 uur geleden
Italiaanse motorcoureur Bezzecchi start vanaf pole in Portugal

PORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.

16 uur geleden
NBA wil over twee jaar Europese basketbalcompetitie lanceren

MILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.

17 uur geleden