Rotterdam wil speelstad zijn voor groepsfase EK basketbal 2029
NIEUWEGEIN (ANP) - Rotterdam en de Nederlandse Basketball Bond (NBB) stellen zich kandidaat voor een deel van de organisatie van het EK basketbal van 2029 voor mannen. De NBB heeft een zogenoemd bid ingediend bij de internationale basketbalfederatie FIBA. Wanneer dit succesvol is, wordt Rotterdam een van de vier locaties waar een poule van zes landen om tickets voor de eindrondes strijdt.
"Wij hebben altijd de ambitie om de mooiste topsportevenementen aan ons te binden, en dit is er zeker eentje", zegt sportwethouder Faouzi Achar in een persbericht. "In veel Europese landen is basketbal al een hele grote sport. In ons land zit het enorm in de lift. Dit evenement zal duizenden spelers, officials, leden van de pers en natuurlijk fans naar Rotterdam halen. Dit zorgt voor enorm veel positieve aandacht voor de stad."
De organisatoren, bijgestaan door partners TIG Sports en House of Sports, spreken de hoop uit dat straks NBA-sterren als Nikola Jokic, Luka Doncic of Victor Wembanyama te bewonderen zijn in Ahoy.
Het zou voor het eerst zijn dat Nederland gastheer is voor een EK basketbal bij de mannen. In 1970 organiseerde Nederland al wel een EK voor vrouwen. Nederland werd toen zevende.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.
13 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.
13 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.
15 uur geledenBRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.
18 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
1 dag geleden