Rotterdam wil speelstad zijn voor groepsfase EK basketbal 2029
NIEUWEGEIN (ANP) - Rotterdam en de Nederlandse Basketball Bond (NBB) stellen zich kandidaat voor een deel van de organisatie van het EK basketbal van 2029 voor mannen. De NBB heeft een zogenoemd bid ingediend bij de internationale basketbalfederatie FIBA. Wanneer dit succesvol is, wordt Rotterdam een van de vier locaties waar een poule van zes landen om tickets voor de eindrondes strijdt.
"Wij hebben altijd de ambitie om de mooiste topsportevenementen aan ons te binden, en dit is er zeker eentje", zegt sportwethouder Faouzi Achar in een persbericht. "In veel Europese landen is basketbal al een hele grote sport. In ons land zit het enorm in de lift. Dit evenement zal duizenden spelers, officials, leden van de pers en natuurlijk fans naar Rotterdam halen. Dit zorgt voor enorm veel positieve aandacht voor de stad."
De organisatoren, bijgestaan door partners TIG Sports en House of Sports, spreken de hoop uit dat straks NBA-sterren als Nikola Jokic, Luka Doncic of Victor Wembanyama te bewonderen zijn in Ahoy.
Het zou voor het eerst zijn dat Nederland gastheer is voor een EK basketbal bij de mannen. In 1970 organiseerde Nederland al wel een EK voor vrouwen. Nederland werd toen zevende.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
1 dag geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
1 dag geleden