Rotterdam wil speelstad zijn voor groepsfase EK basketbal 2029
NIEUWEGEIN (ANP) - Rotterdam en de Nederlandse Basketball Bond (NBB) stellen zich kandidaat voor een deel van de organisatie van het EK basketbal van 2029 voor mannen. De NBB heeft een zogenoemd bid ingediend bij de internationale basketbalfederatie FIBA. Wanneer dit succesvol is, wordt Rotterdam een van de vier locaties waar een poule van zes landen om tickets voor de eindrondes strijdt.
"Wij hebben altijd de ambitie om de mooiste topsportevenementen aan ons te binden, en dit is er zeker eentje", zegt sportwethouder Faouzi Achar in een persbericht. "In veel Europese landen is basketbal al een hele grote sport. In ons land zit het enorm in de lift. Dit evenement zal duizenden spelers, officials, leden van de pers en natuurlijk fans naar Rotterdam halen. Dit zorgt voor enorm veel positieve aandacht voor de stad."
De organisatoren, bijgestaan door partners TIG Sports en House of Sports, spreken de hoop uit dat straks NBA-sterren als Nikola Jokic, Luka Doncic of Victor Wembanyama te bewonderen zijn in Ahoy.
Het zou voor het eerst zijn dat Nederland gastheer is voor een EK basketbal bij de mannen. In 1970 organiseerde Nederland al wel een EK voor vrouwen. Nederland werd toen zevende.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."
11 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.
11 uur geledenAHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.
14 uur geledenCARRIÈRES-SOUS-POISSY (ANP) - De Amerikaan Luke Lamperti heeft de eerste etappe van de achtdaagse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De 23-jarige wielrenner van EF Education - EasyPost sprintte in Carrières-sous-Poissy na 171 grotendeels vlakke kilometers naar de zege na goed voorbereidend werk van zijn Nederlandse ploeggenoot Marijn van den Berg. De Belg Vito Braet werd tweede, voor Orluis Aular uit Venezuela.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was er trots op dat ze na een mislukte 500 meter van zaterdag toch nog naar zilver was gereden op het WK allround. "Ik kwam voor goud, maar als je na de eerste 500 meter al zo'n achterstand hebt, wordt het lastig. Uiteindelijk ben ik hartstikke trots op die zilveren medaille", zei Groenewoud.
14 uur geledenALMERE (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben zich geplaatst voor het EK in december. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in Almere met 25-22 te sterk voor Zwitserland.
14 uur geleden