Rotterdam wil nog eens 23 miljoen euro investeren in Boijmans
ROTTERDAM (ANP) - Het Rotterdams College wil nog eens 23 miljoen euro investeren in de verbouwing en renovatie van Museum Boijmans Van Beuningen. Dat meldt wethouder Maarten Struijvenberg (grote projecten) namens de burgemeester en wethouders vrijdag tijdens een presentatie van de vernieuwde bouwplannen in het museum in Rotterdam. De gemeente zegde eerder al 223 miljoen euro toe, de nieuwe financiële injectie moet de incidentele lasten van het project dekken. De gemeenteraad buigt zich na de zomer over het voorstel.
Het museum heeft daarnaast van Stichting Droom en Daad, die investeert in cultuur in Rotterdam, een schenking van 80 miljoen euro toegezegd gekregen. Nog eens 9 miljoen euro komt van giften van een aantal andere externe partijen.
De verbouwing en asbestsanering valt vele malen duurder uit dan was begroot bij de start van het project in 2019. Daarom pauzeerde Struijvenberg de verbouwing een jaar geleden om plannen over de ontwerpen, financiën en vergunningen te herzien. Het College moest voor 1 juli dit jaar de bijgestelde ambities presenteren. In dat plan houdt de wethouder rekening met in het slechtste scenario een stijging van 100 miljoen euro extra investeringskosten, aldus Struijvenberg vrijdag. In totaal worden de kosten voor het vernieuwde museum daarmee nu op 359 miljoen euro geschat.
Huurprijs
In totaal vragen de wethouders aan de gemeenteraad om ruim 76 miljoen euro in te leggen. Met het eenmalige bedrag van 23 miljoen euro wordt onder andere de 15 miljoen euro betaald voor de ontwerpplannen die nu geannuleerd zijn. Daarnaast vragen onder meer de gestegen bouw- en renteprijzen en de nieuwe ontwerpplannen om de extra financiële bijdrage. De gemeente verwacht een deel van de inleg terug te verdienen door een verhoogde huurprijs aan het museum te vragen.
Het is nog niet duidelijk wanneer de bouw wordt hervat. De gemeenteraad bespreekt de plannen in september, bij goedkeuring zou het definitieve ontwerp begin 2026 af moeten zijn. De oplevering van de gebouwen staat gepland voor 2029, waarna bezoekers vanaf 2030 weer toegang zouden moeten hebben tot het vernieuwde Museum Boijmans Van Beuningen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
4 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
6 uur geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.
13 uur geledenSOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.
19 uur geleden