Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdam wil nog eens 23 miljoen euro investeren in Boijmans

Rotterdam wil nog eens 23 miljoen euro investeren in Boijmans

ROTTERDAM (ANP) - Het Rotterdams College wil nog eens 23 miljoen euro investeren in de verbouwing en renovatie van Museum Boijmans Van Beuningen. Dat meldt wethouder Maarten Struijvenberg (grote projecten) namens de burgemeester en wethouders vrijdag tijdens een presentatie van de vernieuwde bouwplannen in het museum in Rotterdam. De gemeente zegde eerder al 223 miljoen euro toe, de nieuwe financiële injectie moet de incidentele lasten van het project dekken. De gemeenteraad buigt zich na de zomer over het voorstel.

Het museum heeft daarnaast van Stichting Droom en Daad, die investeert in cultuur in Rotterdam, een schenking van 80 miljoen euro toegezegd gekregen. Nog eens 9 miljoen euro komt van giften van een aantal andere externe partijen.

De verbouwing en asbestsanering valt vele malen duurder uit dan was begroot bij de start van het project in 2019. Daarom pauzeerde Struijvenberg de verbouwing een jaar geleden om plannen over de ontwerpen, financiën en vergunningen te herzien. Het College moest voor 1 juli dit jaar de bijgestelde ambities presenteren. In dat plan houdt de wethouder rekening met in het slechtste scenario een stijging van 100 miljoen euro extra investeringskosten, aldus Struijvenberg vrijdag. In totaal worden de kosten voor het vernieuwde museum daarmee nu op 359 miljoen euro geschat.

Huurprijs

In totaal vragen de wethouders aan de gemeenteraad om ruim 76 miljoen euro in te leggen. Met het eenmalige bedrag van 23 miljoen euro wordt onder andere de 15 miljoen euro betaald voor de ontwerpplannen die nu geannuleerd zijn. Daarnaast vragen onder meer de gestegen bouw- en renteprijzen en de nieuwe ontwerpplannen om de extra financiële bijdrage. De gemeente verwacht een deel van de inleg terug te verdienen door een verhoogde huurprijs aan het museum te vragen.

Het is nog niet duidelijk wanneer de bouw wordt hervat. De gemeenteraad bespreekt de plannen in september, bij goedkeuring zou het definitieve ontwerp begin 2026 af moeten zijn. De oplevering van de gebouwen staat gepland voor 2029, waarna bezoekers vanaf 2030 weer toegang zouden moeten hebben tot het vernieuwde Museum Boijmans Van Beuningen.

Meer uit Binnenland

Overleden Nederlanders op cruise waren echtpaar uit Haulerwijk

DEN HAAG (ANP) - De twee Nederlanders die zijn overleden op het cruiseschip MV Hondius zijn een man en een vrouw van 69 jaar uit het Friese Haulerwijk. Dat laat de familie van het echtpaar via Namens de Familie weten. De man overleed op 11 april en de vrouw op 26 april.

11 minuten geleden
Code geel afgegeven voor buien tijdens dodenherdenking

DE BILT (ANP) - Het KNMI kondigt maandagmiddag code geel aan in vijf provincies. Het gaat om Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg. "De eerst komende uren zijn er nog geen waarschuwingen van kracht. Later vanmiddag en vanavond vallen er in het zuiden, midden en oosten van het land buien, met plaatselijk onweer en veel regen," aldus het KNMI. Buitenactiviteiten zoals de dodenherdenking en het wegverkeer kunnen hier hinder van ondervinden.

13 minuten geleden
Een van de zieke bemanningsleden cruiseschip is Nederlander

PRAIA (ANP) - Een van de twee zieke bemanningsleden aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is een Nederlander, meldt Oceanwide Expeditions via een communicatiebureau. Of de zieke het hantavirus heeft, is niet bekend.

20 minuten geleden
Luchtalarm op meerdere plekken afgegaan ondanks 4 mei

DEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in Nederland heeft maandag om 12.00 uur 4 mei het luchtalarm geklonken. Onder andere in de regio Rijnmond was dat het geval, hoorde een ANP-verslaggever. Volgens de Rijksoverheid mag het alarm op 4 mei nooit getest worden.

1 uur geleden
Kaapverdië bereidt eventuele medische evacuatie cruiseschip voor

PRAIA (ANP/RTR) - De gezondheidsautoriteiten van Kaapverdië treffen voorbereidingen voor een eventuele medische evacuatie van passagiers van het cruiseschip MV Hondius. Dat schip ligt voor de kust van Kaapverdië, maar mag niet aanmeren in de haven van Praia vanwege mogelijke hantavirusbesmettingen, bevestigt de overheidsinstantie die verantwoordelijk is voor de volksgezondheid.

1 uur geleden
Advocaat: verdachte ontkent voorbereiden aanslag op prinsessen

DEN HAAG (ANP) - De 33-jarige man die wordt verdacht van het voorbereiden van een aanslag op prinses Amalia en prinses Alexia ontkent volgens zijn advocaat "met klem" dat hij de prinsessen zou willen doden. Dat zei zijn advocaat maandag in de rechtbank in Den Haag tijdens de eerste inleidende zitting in de zaak tegen Anne Romke van der H. uit het Groningse Uithuizen.

1 uur geleden
Taghi blijft ondanks verlengde zoektocht zonder advocaat

DEN HAAG (ANP) - Een hernieuwde poging om advocaten te vinden voor Ridouan Taghi (48) is niet geslaagd, meldt het dekenberaad maandag. De hoofdverdachte in het grote liquidatieproces zit daarom nog altijd zonder verdediging. Dat is al zo sinds de aanhouding van zijn voormalige raadsman Vito Shukrula meer dan een jaar geleden.

1 uur geleden