Rotterdam wil nog eens 23 miljoen euro investeren in Boijmans
ROTTERDAM (ANP) - Het Rotterdams College wil nog eens 23 miljoen euro investeren in de verbouwing en renovatie van Museum Boijmans Van Beuningen. Dat meldt wethouder Maarten Struijvenberg (grote projecten) namens de burgemeester en wethouders vrijdag tijdens een presentatie van de vernieuwde bouwplannen in het museum in Rotterdam. De gemeente zegde eerder al 223 miljoen euro toe, de nieuwe financiële injectie moet de incidentele lasten van het project dekken. De gemeenteraad buigt zich na de zomer over het voorstel.
Het museum heeft daarnaast van Stichting Droom en Daad, die investeert in cultuur in Rotterdam, een schenking van 80 miljoen euro toegezegd gekregen. Nog eens 9 miljoen euro komt van giften van een aantal andere externe partijen.
De verbouwing en asbestsanering valt vele malen duurder uit dan was begroot bij de start van het project in 2019. Daarom pauzeerde Struijvenberg de verbouwing een jaar geleden om plannen over de ontwerpen, financiën en vergunningen te herzien. Het College moest voor 1 juli dit jaar de bijgestelde ambities presenteren. In dat plan houdt de wethouder rekening met in het slechtste scenario een stijging van 100 miljoen euro extra investeringskosten, aldus Struijvenberg vrijdag. In totaal worden de kosten voor het vernieuwde museum daarmee nu op 359 miljoen euro geschat.
Huurprijs
In totaal vragen de wethouders aan de gemeenteraad om ruim 76 miljoen euro in te leggen. Met het eenmalige bedrag van 23 miljoen euro wordt onder andere de 15 miljoen euro betaald voor de ontwerpplannen die nu geannuleerd zijn. Daarnaast vragen onder meer de gestegen bouw- en renteprijzen en de nieuwe ontwerpplannen om de extra financiële bijdrage. De gemeente verwacht een deel van de inleg terug te verdienen door een verhoogde huurprijs aan het museum te vragen.
Het is nog niet duidelijk wanneer de bouw wordt hervat. De gemeenteraad bespreekt de plannen in september, bij goedkeuring zou het definitieve ontwerp begin 2026 af moeten zijn. De oplevering van de gebouwen staat gepland voor 2029, waarna bezoekers vanaf 2030 weer toegang zouden moeten hebben tot het vernieuwde Museum Boijmans Van Beuningen.
Meer uit Binnenland
HELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Het eerste stembureau in Gorinchem, die bij het station, heeft de deuren om 07.00 uur geopend. In de gemeente wordt woensdag opnieuw gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Er zijn iets meer dan 31.000 stemgerechtigden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De patiëntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.
14 uur geledenBUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.
16 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.
17 uur geleden