Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdam wil nog eens 23 miljoen euro investeren in Boijmans

Rotterdam wil nog eens 23 miljoen euro investeren in Boijmans

ROTTERDAM (ANP) - Het Rotterdams College wil nog eens 23 miljoen euro investeren in de verbouwing en renovatie van Museum Boijmans Van Beuningen. Dat meldt wethouder Maarten Struijvenberg (grote projecten) namens de burgemeester en wethouders vrijdag tijdens een presentatie van de vernieuwde bouwplannen in het museum in Rotterdam. De gemeente zegde eerder al 223 miljoen euro toe, de nieuwe financiële injectie moet de incidentele lasten van het project dekken. De gemeenteraad buigt zich na de zomer over het voorstel.

Het museum heeft daarnaast van Stichting Droom en Daad, die investeert in cultuur in Rotterdam, een schenking van 80 miljoen euro toegezegd gekregen. Nog eens 9 miljoen euro komt van giften van een aantal andere externe partijen.

De verbouwing en asbestsanering valt vele malen duurder uit dan was begroot bij de start van het project in 2019. Daarom pauzeerde Struijvenberg de verbouwing een jaar geleden om plannen over de ontwerpen, financiën en vergunningen te herzien. Het College moest voor 1 juli dit jaar de bijgestelde ambities presenteren. In dat plan houdt de wethouder rekening met in het slechtste scenario een stijging van 100 miljoen euro extra investeringskosten, aldus Struijvenberg vrijdag. In totaal worden de kosten voor het vernieuwde museum daarmee nu op 359 miljoen euro geschat.

Huurprijs

In totaal vragen de wethouders aan de gemeenteraad om ruim 76 miljoen euro in te leggen. Met het eenmalige bedrag van 23 miljoen euro wordt onder andere de 15 miljoen euro betaald voor de ontwerpplannen die nu geannuleerd zijn. Daarnaast vragen onder meer de gestegen bouw- en renteprijzen en de nieuwe ontwerpplannen om de extra financiële bijdrage. De gemeente verwacht een deel van de inleg terug te verdienen door een verhoogde huurprijs aan het museum te vragen.

Het is nog niet duidelijk wanneer de bouw wordt hervat. De gemeenteraad bespreekt de plannen in september, bij goedkeuring zou het definitieve ontwerp begin 2026 af moeten zijn. De oplevering van de gebouwen staat gepland voor 2029, waarna bezoekers vanaf 2030 weer toegang zouden moeten hebben tot het vernieuwde Museum Boijmans Van Beuningen.

Meer uit Binnenland

Lijsttrekkers Moerdijk houden vast aan besluit opgeven dorp

ZEVENBERGEN (ANP) - De meeste partijen die meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen in Moerdijk staan nog achter het besluit om het dorp Moerdijk mogelijk op te geven. Het dorp zou plaats moeten maken voor uitbreiding van het haven- en industriegebied. Zeven van de tien lijsttrekkers zeiden tijdens een debat dat ze dit nog steeds als de beste optie zien. "Iedereen die vanavond zou beloven dat deze opgave wel weggaat en niet in Moerdijk zal landen, doet een valse belofte", aldus Danny Dingemans (VVD).

5 uur geleden
Verdachte verkrachtingen Goudswaard is dakloze uit Hoeksche Waard

GOUDSWAARD (ANP) - De 29-jarige man die wordt verdacht van een dubbele verkrachting in het Zuid-Hollandse Goudswaard is een thuisloze inwoner van de gemeente Hoeksche Waard. Dat meldt buurgemeente Nissewaard. Wel verbleef de man wisselende periodes in Spijkenisse.

9 uur geleden
Geen treinverkeer Sloterdijk-Schiphol door drie wisselstoringen

AMSTERDAM (ANP) - Tussen de stations Amsterdam Sloterdijk en Schiphol rijden er naar verwachting tot in de loop van dinsdagavond geen treinen, meldt ProRail. Tijdens een inspectie zijn bij drie verschillende wissels dezelfde technische problemen ontdekt.

11 uur geleden
Man (21) opgepakt voor schietincident winkelcentrum Arnhem

ARNHEM (ANP) - Een 21-jarige man uit Zoetermeer is vorige week woensdag opgepakt in verband met een schietincident in het winkelcentrum Kronenburg in Arnhem, meldt de politie dinsdag. Hierbij raakte op zaterdag 21 februari een omstander lichtgewond.

11 uur geleden
OM gaat niet in hoger beroep in Barendrechtse zedenzaak

ROTTERDAM (ANP) - Het OM gaat niet in hoger beroep in de Barendrechtse zedenzaak. Vorige week kreeg de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

12 uur geleden
Twee mannen (22) uit Arnhem aangehouden in sextortionzaak

ARNHEM (ANP) - In een onderzoek naar sextortion, waarin meerdere aangiftes werden gedaan, zijn dinsdag twee mensen aangehouden. Het gaat om mannen van 22, beide afkomstig uit Arnhem. Ze worden ervan verdacht meerdere slachtoffers te hebben afgeperst, meldt de politie.

12 uur geleden
Eerder al resten gevonden op vindplaats voet vermiste tiener

BREDA (ANP) - In een aftakking van de Beneden-Merwede waar vorige week maandag een schoen met een voet van de sinds december 2023 vermiste 16-jarige Yoran Krol werd gevonden, heeft de politie eerder nog een schoen met daarin een voet van een andere vermiste persoon gevonden. Het gaat om de 75-jarige Marijke die in maart 2024 vermist raakte, meldt de politie dinsdag.

12 uur geleden