Rotterdam wil nog eens 23 miljoen euro investeren in Boijmans
ROTTERDAM (ANP) - Het Rotterdams College wil nog eens 23 miljoen euro investeren in de verbouwing en renovatie van Museum Boijmans Van Beuningen. Dat meldt wethouder Maarten Struijvenberg (grote projecten) namens de burgemeester en wethouders vrijdag tijdens een presentatie van de vernieuwde bouwplannen in het museum in Rotterdam. De gemeente zegde eerder al 223 miljoen euro toe, de nieuwe financiële injectie moet de incidentele lasten van het project dekken. De gemeenteraad buigt zich na de zomer over het voorstel.
Het museum heeft daarnaast van Stichting Droom en Daad, die investeert in cultuur in Rotterdam, een schenking van 80 miljoen euro toegezegd gekregen. Nog eens 9 miljoen euro komt van giften van een aantal andere externe partijen.
De verbouwing en asbestsanering valt vele malen duurder uit dan was begroot bij de start van het project in 2019. Daarom pauzeerde Struijvenberg de verbouwing een jaar geleden om plannen over de ontwerpen, financiën en vergunningen te herzien. Het College moest voor 1 juli dit jaar de bijgestelde ambities presenteren. In dat plan houdt de wethouder rekening met in het slechtste scenario een stijging van 100 miljoen euro extra investeringskosten, aldus Struijvenberg vrijdag. In totaal worden de kosten voor het vernieuwde museum daarmee nu op 359 miljoen euro geschat.
Huurprijs
In totaal vragen de wethouders aan de gemeenteraad om ruim 76 miljoen euro in te leggen. Met het eenmalige bedrag van 23 miljoen euro wordt onder andere de 15 miljoen euro betaald voor de ontwerpplannen die nu geannuleerd zijn. Daarnaast vragen onder meer de gestegen bouw- en renteprijzen en de nieuwe ontwerpplannen om de extra financiële bijdrage. De gemeente verwacht een deel van de inleg terug te verdienen door een verhoogde huurprijs aan het museum te vragen.
Het is nog niet duidelijk wanneer de bouw wordt hervat. De gemeenteraad bespreekt de plannen in september, bij goedkeuring zou het definitieve ontwerp begin 2026 af moeten zijn. De oplevering van de gebouwen staat gepland voor 2029, waarna bezoekers vanaf 2030 weer toegang zouden moeten hebben tot het vernieuwde Museum Boijmans Van Beuningen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.
3 uur geledenOSSENDRECHT (ANP) - Bij een aanrijding op de A4 vlakbij de grens met België is een persoon overleden. Dat meldt de politie Zeeland-West-Brabant op X. De snelweg is tussen knooppunt De Markiezaat en Zandvliet in België gedeeltelijk afgesloten. Het viaduct over de A4 in Ossendrecht is ook dicht.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).
15 uur geledenDE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.
16 uur geleden