Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdam vraagt Rijk om geld voor aanpak criminaliteit in haven

Rotterdam vraagt Rijk om geld voor aanpak criminaliteit in haven

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam wil graag meer geld van het Rijk om ondermijnende criminaliteit in onder meer de haven aan te pakken. Dat schrijft burgemeester Aboutaleb in een brief aan de gemeenteraad.

Om zogeheten ondermijnende criminaliteit, de vermenging van de onder- en bovenwereld, in de haven te bestrijden heeft de gemeente samen met onder meer de politie, Belastingdienst en het Openbaar Ministerie een actieplan opgesteld. Voor de uitvoering ervan is jaarlijks 33 miljoen euro nodig. Rotterdam heeft zelf al extra geld vrijgemaakt voor de aanpak en kreeg het afgelopen jaar vanuit het Rijk al geld hiervoor, maar wil graag een extra structurele bijdrage zien.

Minister van Justitie en Veiligheid Ferd Grapperhaus liet vorig jaar mei al weten dat er geen financiële middelen beschikbaar waren, dus nu richt Aboutaleb zijn pijlen op het nieuwe kabinet. Het geld wil Rotterdam onder meer gebruiken voor betere controle en het bestrijden van corruptie in de haven.

"De haven is één van de belangrijkste aanjagers voor de Nederlandse economie, maar vormt tegelijk ook een belangrijk werkgebied voor criminelen", aldus Aboutaleb. Hij schrijft dat de drugsvangsten elk jaar groter worden en dat er vorig jaar een recordvangst werd gedaan. In het jaarverslag met de resultaten van de aanpak van ondermijnende criminaliteit staat dat er vorig jaar in totaal 40.641 kilo cocaïne is onderschept in de Rotterdamse haven.

Meer uit Binnenland

Limburger (49) als enige vast in onderzoek naar drogeren vrouwen

MAASTRICHT (ANP) - Een 49-jarige man uit de Limburgse gemeente Horst aan de Maas is de enige verdachte die nog vastzit in het onderzoek naar het seksueel misbruik van gedrogeerde vrouwen en het uitwisselen van beeldmateriaal daarvan. De man zit veertien dagen in voorarrest, zeggen woordvoerders van de politie Limburg en het Openbaar Ministerie in Limburg.

3 minuten geleden
D66: alternatief voor bezuinigingen mag buiten sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is bereid te praten over bezuinigingen op andere terreinen dan de sociale zekerheid, als alternatief voor de ingrepen die het minderheidskabinet onder druk van de vakbonden van tafel heeft gehaald. Dat heeft Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis, na veel aandringen vanuit de oppositie, gezegd tijdens een Kamerdebat.

7 minuten geleden
Ouwehand draagt leiding Partij voor de Dieren over aan Teunissen

DEN HAAG (ANP) - Esther Ouwehand (49) stopt na bijna zeven jaar als leider van de Partij voor de Dieren. Ze blijft wel in de Tweede Kamer, laat ze donderdag in een persverklaring weten. Christine Teunissen (40) wordt de nieuwe fractievoorzitter van de partij die drie zetels in de Tweede Kamer bezet.

17 minuten geleden
Jetten: Nederland verliest in Lieke Marsman bijzondere stem

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten vindt het "verdrietig om te horen" dat dichter, schrijver en filosoof Lieke Marsman is overleden. "Nederland verliest een bijzondere stem", schrijft de premier donderdag op X. Uitgeverij Pluim maakte donderdag bekend dat Marsman op 3 juni op 35-jarige leeftijd is overleden aan een zeldzame vorm van kanker.

53 minuten geleden
OM niet in hoger beroep in strafzaak Inez Weski

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat niet in hoger beroep tegen het vonnis van de rechtbank in de strafzaak tegen oud-advocaat Inez Weski. Het OM zegt "zeer tevreden" te zijn over het feit dat de rechtbank vrijwel al het door justitie ingebrachte bewijs heeft overgenomen en dat zij "het handelen van de verdachte in zeer krachtige bewoordingen heeft afgekeurd". Ook Weski ziet af van hoger beroep.

1 uur geleden
Ministers: inspectierapport over Sohani is 'confronterend'

DEN HAAG (ANP) - De conclusies uit het inspectierapport over de tekortschietende aanpak van de verwarde man die vorig jaar het 11-jarige meisje Sohani doodstak, zijn "moeilijk en confronterend". Dat schrijven een vijftal ministers en één staatssecretaris in een Kamerbrief. Zij beloven lessen te trekken uit het rapport, waarin wordt gewezen op tekortkomingen in het beleid. De inspecteurs vinden dat de begeleiding en zorg van mensen met verward gedrag niet op orde zijn.

1 uur geleden
CIDI protesteert bij concert van Ye in GelreDome

ARNHEM (ANP) - Tegenstanders van de komst van de Amerikaanse rapper Ye gaan zaterdag demonstreren bij het GelreDome in Arnhem. Zo zegt het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) "zeker met protestborden" aanwezig te zullen zijn, laat directeur Naomi Mestrum weten.

1 uur geleden