Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdam vraagt Rijk om geld voor aanpak criminaliteit in haven

Rotterdam vraagt Rijk om geld voor aanpak criminaliteit in haven

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam wil graag meer geld van het Rijk om ondermijnende criminaliteit in onder meer de haven aan te pakken. Dat schrijft burgemeester Aboutaleb in een brief aan de gemeenteraad.

Om zogeheten ondermijnende criminaliteit, de vermenging van de onder- en bovenwereld, in de haven te bestrijden heeft de gemeente samen met onder meer de politie, Belastingdienst en het Openbaar Ministerie een actieplan opgesteld. Voor de uitvoering ervan is jaarlijks 33 miljoen euro nodig. Rotterdam heeft zelf al extra geld vrijgemaakt voor de aanpak en kreeg het afgelopen jaar vanuit het Rijk al geld hiervoor, maar wil graag een extra structurele bijdrage zien.

Minister van Justitie en Veiligheid Ferd Grapperhaus liet vorig jaar mei al weten dat er geen financiële middelen beschikbaar waren, dus nu richt Aboutaleb zijn pijlen op het nieuwe kabinet. Het geld wil Rotterdam onder meer gebruiken voor betere controle en het bestrijden van corruptie in de haven.

"De haven is één van de belangrijkste aanjagers voor de Nederlandse economie, maar vormt tegelijk ook een belangrijk werkgebied voor criminelen", aldus Aboutaleb. Hij schrijft dat de drugsvangsten elk jaar groter worden en dat er vorig jaar een recordvangst werd gedaan. In het jaarverslag met de resultaten van de aanpak van ondermijnende criminaliteit staat dat er vorig jaar in totaal 40.641 kilo cocaïne is onderschept in de Rotterdamse haven.

Meer uit Binnenland

Persvereniging: in water geduwde journalist verdient compensatie

DEN HAAG (ANP) - De Spaanse fotojournalist die zaterdagmiddag door een politieagent in het water werd geduwd tijdens de Malieveldrellen in Den Haag, moet hiervoor gecompenseerd worden. Dat stelt de Buitenlandse Persvereniging in Nederland (BPV-FPA) in een brief die zij naar de politie en burgemeester van Den Haag heeft gestuurd. BPV-FPA ondersteunt buitenlandse correspondenten die in Nederland werken. Ook eist de organisatie dat het incident wordt onderzocht, dat zij een schriftelijke verklaring hierover ontvangt en dat de politie formele excuses aanbiedt.

4 uur geleden
Nederlandse jongeren denken negatiever over homoseksualiteit

UTRECHT (ANP) - Jongeren in Nederland zijn de afgelopen vier jaar negatiever gaan denken over homoseksualiteit. Dit concluderen het Trimbos-instituut en Universiteit Utrecht in het terugkerende HBSC-onderzoek (Health Behaviour in School-aged Children). Daarin kijken onderzoekers naar het mentale welzijn van jongeren uit het laatste jaar van de basisschool en het voortgezet onderwijs.

6 uur geleden
Ajax en BENU-apotheken genomineerd voor kwakzalverijprijs

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) heeft voetbalclub Ajax, BENU-apotheken en Verpleegkundigen en Verzorgenden Nederland genomineerd voor de Meester Kackadorisprijs 2026. Dat is een jaarlijkse ludieke prijs voor organisaties die kwakzalverij zouden bevorderen.

8 uur geleden
Nederlandse defensiechef voelt ongemak bij ontslagen in Pentagon

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim kijkt met verbazing en afkeuring naar de vele ontslagen in de top van de Amerikaanse krijgsmacht. Dat heeft hij zijn Amerikaanse collega's ook overgebracht. "Ik vind het ongemakkelijk wat daar gebeurt."

10 uur geleden
Drie meldingen bij PersVeilig na demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Bij de organisatie PersVeilig hebben drie journalisten zich gemeld die stellen te zijn belaagd tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag.

10 uur geleden
Houd vertrekkende Amerikanen wel in reserve, oppert Eichelsheim

KOPENHAGEN (ANP) - De troepen die de Verenigde Staten mogelijk uit Europa weg willen halen, zouden wel gereserveerd kunnen blijven voor de bescherming van dat continent, oppert Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim. Zo kunnen de NAVO-landen volgens hem voorkomen dat er gaten vallen in hun verdediging tegen Rusland.

11 uur geleden
Drie XR-demonstranten verhoord na nacht op politiebureau

ZEVENAAR (ANP) - De drie demonstranten van Extinction Rebellion die zaterdagmiddag met de auto het verkeer op de A12 bij Zevenaar blokkeerden, hebben een nacht op het politiebureau doorgebracht. Ze worden zondagmiddag verhoord, zegt een woordvoerder van de politie.

11 uur geleden