Rotterdam vergadert over overlast Feyenoordsupporters in wijk
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse gemeenteraad vergadert volgende week over klachten van bewoners in de wijk Hillesluis in Rotterdam-Zuid. Ze hebben al tientallen jaren overlast van supporters in hun buurt op tijden dat Feyenoord een thuiswedstrijd in De Kuip speelt.
Het debat is aangevraagd door DENK-fractieleider Serkan Soytekin. "Ondanks verschillende klachten vanuit de wijk is de situatie niet gewijzigd. Plassen tegen hekken en gebouwen, parkeren op de stoep, dubbel parkeren of zelfs tegen het verkeer in rijden op zoek naar een lege plek. Het veroorzaakt naast veel overlast ook gevaarlijke situaties", schrijft het raadslid.
Soytekin neemt er geen genoegen mee dat bewoners kennelijk "deze overlast maar moeten accepteren". Volgens hem ontbreekt het aan voldoende handhaving. "Wanneer supporters op hun gedrag worden aangesproken, wordt dat niet gepikt. Deze evenementen mogen geen vrijbrief zijn om wijken te terroriseren en structureel overlast te veroorzaken. De inzet van politie en handhaving is al enorm bij de thuiswedstrijden van Feyenoord. De wijkbewoners zien echter geen concrete verbeteringen", aldus Soytekin.
DENK pleit ervoor om te kijken naar de maatregelen die er nu zijn en naar mogelijk nodige extra maatregelen. Ook wil de partij de rol van de voetbalclub Feyenoord doorlichten en bespreken hoe is omgegaan met de klachten vanuit de wijk.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.
49 minuten geledenBEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.
12 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.
22 uur geledenVUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.
23 uur geleden