Rotterdam vergadert over overlast Feyenoordsupporters in wijk
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse gemeenteraad vergadert volgende week over klachten van bewoners in de wijk Hillesluis in Rotterdam-Zuid. Ze hebben al tientallen jaren overlast van supporters in hun buurt op tijden dat Feyenoord een thuiswedstrijd in De Kuip speelt.
Het debat is aangevraagd door DENK-fractieleider Serkan Soytekin. "Ondanks verschillende klachten vanuit de wijk is de situatie niet gewijzigd. Plassen tegen hekken en gebouwen, parkeren op de stoep, dubbel parkeren of zelfs tegen het verkeer in rijden op zoek naar een lege plek. Het veroorzaakt naast veel overlast ook gevaarlijke situaties", schrijft het raadslid.
Soytekin neemt er geen genoegen mee dat bewoners kennelijk "deze overlast maar moeten accepteren". Volgens hem ontbreekt het aan voldoende handhaving. "Wanneer supporters op hun gedrag worden aangesproken, wordt dat niet gepikt. Deze evenementen mogen geen vrijbrief zijn om wijken te terroriseren en structureel overlast te veroorzaken. De inzet van politie en handhaving is al enorm bij de thuiswedstrijden van Feyenoord. De wijkbewoners zien echter geen concrete verbeteringen", aldus Soytekin.
DENK pleit ervoor om te kijken naar de maatregelen die er nu zijn en naar mogelijk nodige extra maatregelen. Ook wil de partij de rol van de voetbalclub Feyenoord doorlichten en bespreken hoe is omgegaan met de klachten vanuit de wijk.
Meer uit Binnenland
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
6 uur geledenALMERE (ANP) - De gemeenteraadsverkiezingen maken "ontiegelijk veel uit voor je gewone leven", zei VVD-leider Dilan Yeşilgöz zaterdag in het centrum van Almere. Daar liep ze over de markt in de hoop stemmers over te halen om op haar partij te stemmen bij de verkiezingen komende woensdag. De lokale lijsttrekker Lesley van Hilten hoopt dat mensen de moeite nemen om te gaan stemmen, aangezien de opkomst in Almere bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen slechts 40 procent was.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
8 uur geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
10 uur geledenALMERE (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz houdt er rekening mee dat de recente explosies bij Joodse panden gelinkt zijn aan Iran. Dat zei ze tijdens een campagnebijeenkomst van de VVD in Almere.
10 uur geleden