Rotterdam vergadert over overlast Feyenoordsupporters in wijk
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse gemeenteraad vergadert volgende week over klachten van bewoners in de wijk Hillesluis in Rotterdam-Zuid. Ze hebben al tientallen jaren overlast van supporters in hun buurt op tijden dat Feyenoord een thuiswedstrijd in De Kuip speelt.
Het debat is aangevraagd door DENK-fractieleider Serkan Soytekin. "Ondanks verschillende klachten vanuit de wijk is de situatie niet gewijzigd. Plassen tegen hekken en gebouwen, parkeren op de stoep, dubbel parkeren of zelfs tegen het verkeer in rijden op zoek naar een lege plek. Het veroorzaakt naast veel overlast ook gevaarlijke situaties", schrijft het raadslid.
Soytekin neemt er geen genoegen mee dat bewoners kennelijk "deze overlast maar moeten accepteren". Volgens hem ontbreekt het aan voldoende handhaving. "Wanneer supporters op hun gedrag worden aangesproken, wordt dat niet gepikt. Deze evenementen mogen geen vrijbrief zijn om wijken te terroriseren en structureel overlast te veroorzaken. De inzet van politie en handhaving is al enorm bij de thuiswedstrijden van Feyenoord. De wijkbewoners zien echter geen concrete verbeteringen", aldus Soytekin.
DENK pleit ervoor om te kijken naar de maatregelen die er nu zijn en naar mogelijk nodige extra maatregelen. Ook wil de partij de rol van de voetbalclub Feyenoord doorlichten en bespreken hoe is omgegaan met de klachten vanuit de wijk.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - "Hoe verhoud je je tot de opkomst van modern fascisme? Wat vind je van de hedendaagse onverdraagzaamheid en intolerantie? Welke offers zijn wij bereid te brengen voor een menswaardige samenleving?" Die vragen stelde de Amsterdamse locoburgemeester Rutger Groot Wassink bij de 85e herdenking van de Februaristaking van 1941, bij het beeld van de Dokwerker.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is woensdagmiddag 19,3 graden gemeten. Niet eerder werd het op een plek in Nederland zo warm op 25 februari, meldt Weeronline. Het laatste record stamde uit 2019, toen werd 19,1 graden gemeten in Gilze-Rijen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV is het niet eens met voorstellen waarmee een meerderheid in de Tweede Kamer de ingreep in de AOW wil "verzachten". Volgens de grootste vakbond van Nederland komt het nog steeds neer op een schending van gemaakte afspraken in het pensioenakkoord uit 2019 tussen bonden, werkgevers en de politiek.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Woensdag is officieel de eerste lentedag van het jaar. De temperatuur in De Bilt steeg woensdag na het middaguur naar 15,1 graden. Volgens Weeronline komt de eerste lentedag van het jaar eerder dan gebruikelijk, want normaal gesproken wordt er op 8 maart op het hoofdstation 15 graden of meer gemeten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de Zuid-Hollandse gemeenten huisvest al te lang te weinig statushouders. Van de vijftig gemeenten hebben er 22 al zeker twee jaar niet genoeg asielzoekers met een verblijfsvergunning woonruimte gegeven. De provincie kan dan besluiten om die huisvesting op kosten van een gemeente zelf te regelen, maar Zuid-Holland ziet daar nog steeds van af.
6 uur geleden