Rotterdam vergadert over overlast Feyenoordsupporters in wijk
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse gemeenteraad vergadert volgende week over klachten van bewoners in de wijk Hillesluis in Rotterdam-Zuid. Ze hebben al tientallen jaren overlast van supporters in hun buurt op tijden dat Feyenoord een thuiswedstrijd in De Kuip speelt.
Het debat is aangevraagd door DENK-fractieleider Serkan Soytekin. "Ondanks verschillende klachten vanuit de wijk is de situatie niet gewijzigd. Plassen tegen hekken en gebouwen, parkeren op de stoep, dubbel parkeren of zelfs tegen het verkeer in rijden op zoek naar een lege plek. Het veroorzaakt naast veel overlast ook gevaarlijke situaties", schrijft het raadslid.
Soytekin neemt er geen genoegen mee dat bewoners kennelijk "deze overlast maar moeten accepteren". Volgens hem ontbreekt het aan voldoende handhaving. "Wanneer supporters op hun gedrag worden aangesproken, wordt dat niet gepikt. Deze evenementen mogen geen vrijbrief zijn om wijken te terroriseren en structureel overlast te veroorzaken. De inzet van politie en handhaving is al enorm bij de thuiswedstrijden van Feyenoord. De wijkbewoners zien echter geen concrete verbeteringen", aldus Soytekin.
DENK pleit ervoor om te kijken naar de maatregelen die er nu zijn en naar mogelijk nodige extra maatregelen. Ook wil de partij de rol van de voetbalclub Feyenoord doorlichten en bespreken hoe is omgegaan met de klachten vanuit de wijk.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nog deze maand komt er een nieuw paneel op de Amerikaanse begraafplaats in Margraten, vertelt de Amerikaanse ambassadeur Joseph Popolo vrijdag in een interview met EW Magazine. "En dat gaat specifiek over de rol van Afro-Amerikaanse soldaten die hun leven hebben gegeven voor de bevrijding van Nederland."
6 uur geledenTILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is door de politie weer vrijgelaten. Dat laat hij in een onlinevideo weten. De Wal werd vrijdagavond aangehouden in Tilburg omdat hij er een genezingsdienst hield die door de gemeente verboden was. Hij laat weten dat hij onder meer boetes krijgt.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Nu het KNMI code oranje voor Friesland en Groningen heeft verlengd tot zaterdag 09.00 uur, heeft Qbuzz besloten de bussen in die provincies langer binnen te houden. In Friesland blijven de bussen tot zeker 11.00 uur in de remise, in Groningen tot 09.00 uur. Vrijdag reed Qbuzz de hele dag niet in het noorden vanwege de weersomstandigheden.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI verlengt de duur van code oranje voor de provincies Groningen en Friesland en de Waddeneilanden tot zaterdag 09.00 uur. De weerwaarschuwing is al van kracht sinds middernacht.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is vrijdagavond aangehouden in Tilburg. Dat gebeurde bij een zogenoemde gebedsgenezingsdienst, die door de gemeente was verboden. Een woordvoerder van de gemeente bevestigt berichtgeving daarover van Omroep Brabant.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt zaterdag vanaf 18.00 uur het zogenoemde koudeprotocol in. Dit betekent dat dit weekend extra bergers en weginspecteurs aan het werk zijn. De verwachting is dat het zaterdag en zondag behoorlijk gaat vriezen in Nederland. Het protocol geldt voor alle provincies, tot maandagochtend.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim zeven op de tien gemeenten maken te weinig woonruimte vrij voor statushouders. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van de recentste cijfers van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Minder dan een derde van de gemeenten, 98 in totaal, voldeed op 1 januari 2026 aan de taakstelling die de overheid hun oplegt.
12 uur geleden