Rotterdam vergadert en stemt over einde bed-bad-broodregeling
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse gemeenteraad vergadert en stemt dinsdag over het stopzetten van de LVV-regeling, ook wel bekend als de bed-bad-broodregeling. Als het aan het college van B en W ligt, stopt Rotterdam op 1 januari 2025 met de opvangregeling voor vreemdelingen die geen recht hebben op een langer verblijf in het land.
Oppositiepartijen zijn bang dat de "meest kwetsbare mensen" met het einde van de LVV-regeling in Rotterdam op straat terechtkomen. Asielminister Marjolein Faber maakte onlangs bekend dat ze de Rijksbijdrage voor de regeling stopt. Sommige gemeenten willen de opvang met eigen geld voortzetten, maar de Rotterdamse coalitiepartijen hebben afgesproken dat niet te doen. Het Rijk droeg ongeveer 5 miljoen euro bij en Rotterdam betaalde ruim 1 miljoen aan de opvang.
Op dit moment zitten enkele tientallen mensen in de opvang die een maximumcapaciteit van 45 heeft. Afgelopen zondag demonstreerden honderden mensen in de stad tegen de stopzetting van de regeling. Een petitie met een oproep aan het Rotterdamse college was maandag ruim 6000 keer getekend.
Tijdens het debat over de begroting van 2025 kondigden oppositiepartijen een amendement aan om geld te reserveren, zodat de opvang permanent open kan blijven. Naar verwachting stemt een meerderheid van de raad voor sluiting en tegen het amendement.
Meer uit Binnenland
BILTHOVEN (ANP) - In de auto die vrijdagavond werd onderzocht aan de Melkweg in Bilthoven zijn geen gevaarlijke stoffen aangetroffen. Bewoners van de 40 tot 45 woningen die eerder uit voorzorg werden geëvacueerd, kunnen weer terug naar huis.
2 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De politie doet vrijdagavond aan de Melkweg in Bilthoven onderzoek naar een auto met daarin mogelijk gevaarlijke stoffen. Vanwege het onderzoek zijn zo'n 40 tot 45 woningen in de straat ontruimd. De politie meldt dat eerder op de avond twee verdachten zijn aangehouden die mogelijk betrokken zijn bij de zaak.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij een ongeval op de A2 bij Utrecht is een motorrijder om het leven gekomen. Het ongeval gebeurde rond 18.30 uur in de buurt van de afslag Lage Weide. De parallelbaan richting Amsterdam was daarna enige tijd afgesloten.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer 365.000 reizigers maken deze zomer gebruik van de speciale kortingspas voor de trein. Dat laat de NS weten.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Vanwege een fatbikeverbod zijn in Amsterdam en in Enschede zo'n honderd boetes uitgedeeld, zo bevestigen woordvoerders van beide gemeenten na berichtgeving van de NOS. In Amsterdam is sinds 11 mei een fatbikeverbod van kracht in het Vondelpark en in de binnenstad van Enschede geldt zo'n verbod overdag sinds 11 maart.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De drie terrorismeverdachten die in de nacht van dinsdag op woensdag werden aangehouden blijven twee weken langer in hechtenis. Dat meldt de rechtbank van Rotterdam. Het drietal is vrijdag voorgeleid voor de rechter-commissaris.
12 uur geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft toestemming gekregen om de gietwalsinstallatie, waarin vloeibaar staal wordt omgezet in rollen staal, opnieuw te testen. Het in Noord-Holland gevestigde bedrijf moest de zogeheten Direct Sheet Plant (DSP) begin april stilleggen, omdat de uitstoot van de zeer schadelijke stof chroom-6 veel te hoog was. Tata Steel zegt sindsdien "allerlei technische aanpassingen" te hebben gedaan.
15 uur geleden