Rotterdam vergadert en stemt over einde bed-bad-broodregeling
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse gemeenteraad vergadert en stemt dinsdag over het stopzetten van de LVV-regeling, ook wel bekend als de bed-bad-broodregeling. Als het aan het college van B en W ligt, stopt Rotterdam op 1 januari 2025 met de opvangregeling voor vreemdelingen die geen recht hebben op een langer verblijf in het land.
Oppositiepartijen zijn bang dat de "meest kwetsbare mensen" met het einde van de LVV-regeling in Rotterdam op straat terechtkomen. Asielminister Marjolein Faber maakte onlangs bekend dat ze de Rijksbijdrage voor de regeling stopt. Sommige gemeenten willen de opvang met eigen geld voortzetten, maar de Rotterdamse coalitiepartijen hebben afgesproken dat niet te doen. Het Rijk droeg ongeveer 5 miljoen euro bij en Rotterdam betaalde ruim 1 miljoen aan de opvang.
Op dit moment zitten enkele tientallen mensen in de opvang die een maximumcapaciteit van 45 heeft. Afgelopen zondag demonstreerden honderden mensen in de stad tegen de stopzetting van de regeling. Een petitie met een oproep aan het Rotterdamse college was maandag ruim 6000 keer getekend.
Tijdens het debat over de begroting van 2025 kondigden oppositiepartijen een amendement aan om geld te reserveren, zodat de opvang permanent open kan blijven. Naar verwachting stemt een meerderheid van de raad voor sluiting en tegen het amendement.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
7 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beƫindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 38-jarige Marvin B. die vastzit omdat hij in januari in Leiderdorp zijn ex-vriendin (52) zou hebben gedood, heeft het geweld dat hij gebruikte gefilmd. B. maakte zes filmpjes, meldde het Openbaar Ministerie donderdag bij een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag. De opnames, sommige met commentaar, zou hij hebben verstuurd naar een dochter van het slachtoffer en naar twee van haar vriendinnen.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Vier verdachten die donderdag terechtstonden in de zaak rond de dood van de broer van zangeres S10, mogen hun proces in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Alkmaar beslist aan het slot van een regiezitting, waarbij de verdediging wensen voor verder onderzoek kenbaar kon maken. Het viertal komt op 14 april op vrije voeten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensenrechtenorganisaties stappen naar de rechter om vervolging van verhuurplatform Booking.com af te dwingen. Het gaat om de organisatie The Rights Forum, samen met enkele partnerorganisaties.
9 uur geleden