Rotterdam vangt op korte termijn 1000 Oekraïense vluchtelingen op
ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam worden op korte termijn ongeveer 1000 Oekraïense vluchtelingen opgevangen, maakte de gemeente vrijdag bekend. De bedoeling is dat in de regio Rotterdam-Rijnmond in totaal 2000 opvangplekken worden gerealiseerd, waarvan Rotterdam dan de helft voor haar rekening neemt.
Er zijn al twee riviercruiseschepen gehuurd voor de meest acute opvang en andere opvangmogelijkheden worden op dit moment met spoed bekeken. Ook maakt de gemeente "graag gebruik van de gastvrijheid van Rotterdammers", aldus de gemeente in een verklaring.
De gemeente wijst erop dat het Rijk de eerste opvangplekken voor vluchtelingen uit het oorlogsgebied heeft geregeld. Zij worden de komende dagen ondergebracht in Amsterdam, Ede, Den Haag, Zaanstad en Haarlem. "De vluchtelingen die zich daarna melden, worden in elders in het land opgevangen. Ook in de regio Rotterdam", aldus de gemeente.
Diep geraakt
Op verschillende plekken in het land worden momenteel vluchtelingen opgevangen. Op legerplaats Harskamp in de gemeente Ede is ruimte voor 950 mensen. Donderdag meldde Amsterdam dat er in Zuidoost 92 vluchtelingen werden opgevangen, maar dat op termijn gemikt wordt op 200 à 300 opvangplekken in de hoofdstad. Vrijdagochtend arriveerden er ongeveer 50 Oekraïners in Waddinxveen. Zij zijn opgevangen in een sporthal. De gemeente daar kijkt nog naar opvangmogelijkheden voor de langere termijn.
Het Rotterdamse college zegt "diep geraakt" te zijn door de inval van het Russische leger in Oekraïne. "Wij keuren het geweld tegen de inwoners van Oekraïne in de grootst mogelijke bewoordingen af", aldus wethouder Vincent Karremans van Integratie. "Rotterdam spreekt niet alleen haar sympathie uit naar de betrokkenen maar wil ook helpen door Oekraïense vluchtelingen op te vangen in onze stad die weet wat het is om slachtoffer te zijn van oorlogsgeweld. Dat gevoel leeft ook in de Rotterdamse samenleving: veel Rotterdammers bieden hulp aan en zijn bijvoorbeeld bereid om vluchtelingen thuis op te vangen."
Rotterdam heeft een speciaal telefoonnummer in het leven geroepen waar Rotterdammers die een kamer of woning willen aanbieden zich kunnen melden. Dit nummer is vanaf maandag in de lucht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.
13 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.
4 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.
4 uur geledenTENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.
5 uur geledenALMERE (ANP) - NorthC, eigenaar van het datacentrum in Almere waar donderdag brand uitbrak, is nog steeds druk bezig om de schade te inventariseren. De brand zelf was donderdagavond onder controle. Volgens een woordvoerder is daarna gestart met een inspectie om de schade in kaart te brengen. Het bedrijf probeert de stroom en de connectiviteit zo snel mogelijk te herstellen.
5 uur geleden