Rotterdam The Hague Airport dicht, uitgaande vluchten geannuleerd
ROTTERDAM (ANP) - Alle uitgaande vluchten van Rotterdam The Hague Airport voor vrijdag zijn geannuleerd. Vijf uitgestelde binnenkomende vluchten staan nog wel op het schema voor aankomst na 21.00 uur als de omstandigheden dat toelaten. In totaal zijn vrijdag twaalf van de dertig geplande vluchten geannuleerd.
Passagiers wordt geadviseerd om de informatie van de luchtvaartmaatschappijen over de status van de vluchten goed in de gaten te houden.
Op de luchthaven werden vrijdagmiddag windstoten van meer dan 120 kilometer per uur gemeten. Een vliegtuigtrap vloog over het platform en van een van de hangars op het luchthaventerrein waaiden dakplaten los. De weg aan de zijkant van een hotel op het luchthaventerrein moest worden afgesloten vanwege rondvliegend glas.
Het Rotterdamse openbaarvervoerbedrijf RET doet er naar eigen zeggen intussen alles aan om zaterdag weer volgens dienstregeling te rijden. Of dat lukt is afhankelijk van de ontwikkeling van het weer en de eventuele schade van de storm op het spoor en de weg. De RET meldt dat het vrijdagavond en -nacht paraat staat om zo nodig het spoor weer begaanbaar te maken.
Het volledige openbaar vervoer in de stad werd vanaf vrijdagochtend 10.00 uur stilgelegd. Vrijwel alle gemeentelijke diensten zijn vrijdag na 13.00 uur stilgelegd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Mona Keijzer (BBB) wil dat Oekraïense vluchtelingen met een baan huur en premie voor de ziektekostenverzekering gaan betalen, bevestigen ingewijden na berichtgeving van RTL Nieuws. Ook krijgen zij een speciale vluchtelingenstatus die erop gericht is dat ze terugkeren naar hun moederland als daar vrede is. Dat moet de Europese regeling voor deze groep vervangen, die in maart 2027 verloopt.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De avondspits van donderdag is volgens de ANWB de drukste spits van het jaar. Op het hoogtepunt, rond 17.30 uur, stond 1218 kilometer file. Het is vooral druk op de A27 tussen Utrecht en Breda en op de wegen rond Rotterdam.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De NAM moet honderden miljoenen bijdragen aan de schadeafhandeling en versterkingsoperatie in Groningen. Dat heeft de rechter beslist in een tussenuitspraak, in de rechtszaak die het gaswinningsbedrijf begon om de heffingen aan te vechten. Energieminister Sophie Hermans (VVD) en staatssecretaris Eddie van Marum (Groningen, BBB) hebben de vonnissen in de rechtszaken hierover donderdag naar de Tweede Kamer verstuurd.
44 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep in de zaak over het Vlaardingse pleegmeisje. Na strafeisen van elf jaar cel en tbs met dwangverpleging legde de rechtbank in Rotterdam acht jaar cel op aan de pleegouders Johnny van den B. en Daisy W., omdat ze het meisje sloegen en opsloten in een kooi.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft donderdag telefonisch overlegd met president Volodymyr Zelensky van Oekraïne over het vredesplan dat op tafel ligt. "De gesprekken rondom het vredesplan voor Oekraïne volgen elkaar snel op. Er zijn positieve stappen gezet", liet Schoof na afloop op X weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer schaart zich achter een motie van GroenLinks-PvdA om 2 miljard euro extra volgend jaar voor Oekraïne vrij te maken. De motie wordt donderdag tijdens een debat met premier Dick Schoof over de oorlog in Oekraïne ingediend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om problemen met de inzameling van flesjes en blikjes tegen te gaan, moeten er veel meer inzamelpunten komen en klanten moeten een beloning kunnen winnen als zij inleveren. Dat zijn een paar van de nieuwe plannen van stichting Verpact, namens de drankensector verantwoordelijk voor het statiegeldsysteem. Dat meldt het ministerie van Infrastructuur. De sector moet zelf zorgen dat minstens 90 procent van de flesjes en blikjes worden ingezameld, maar dat doel wordt al jaren niet gehaald. Met het pakket wil de stichting voorkomen dat zij een dwangsom moet betalen.
3 uur geleden