Rotterdam The Hague Airport dicht, uitgaande vluchten geannuleerd
ROTTERDAM (ANP) - Alle uitgaande vluchten van Rotterdam The Hague Airport voor vrijdag zijn geannuleerd. Vijf uitgestelde binnenkomende vluchten staan nog wel op het schema voor aankomst na 21.00 uur als de omstandigheden dat toelaten. In totaal zijn vrijdag twaalf van de dertig geplande vluchten geannuleerd.
Passagiers wordt geadviseerd om de informatie van de luchtvaartmaatschappijen over de status van de vluchten goed in de gaten te houden.
Op de luchthaven werden vrijdagmiddag windstoten van meer dan 120 kilometer per uur gemeten. Een vliegtuigtrap vloog over het platform en van een van de hangars op het luchthaventerrein waaiden dakplaten los. De weg aan de zijkant van een hotel op het luchthaventerrein moest worden afgesloten vanwege rondvliegend glas.
Het Rotterdamse openbaarvervoerbedrijf RET doet er naar eigen zeggen intussen alles aan om zaterdag weer volgens dienstregeling te rijden. Of dat lukt is afhankelijk van de ontwikkeling van het weer en de eventuele schade van de storm op het spoor en de weg. De RET meldt dat het vrijdagavond en -nacht paraat staat om zo nodig het spoor weer begaanbaar te maken.
Het volledige openbaar vervoer in de stad werd vanaf vrijdagochtend 10.00 uur stilgelegd. Vrijwel alle gemeentelijke diensten zijn vrijdag na 13.00 uur stilgelegd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
27 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
32 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid heeft mensen naar Utrecht gestuurd om een indruk te krijgen van de situatie na de explosie in de binnenstad. Later beslist de raad of daadwerkelijk een onderzoek wordt ingesteld.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Nederlandse drugscrimineel Bolle Jos Leijdekkers is vrijdag door de Antwerpse rechtbank veroordeeld tot zeven jaar cel in de zaak-Hippix. Bij deze omvangrijke drugszaak gaat het om de invoer van ettelijke tonnen cocaïne via de Antwerpse haven.
2 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Op de parkeerplaats van de gevangenis in Alphen aan den Rijn heeft een schietincident plaatsgevonden. Een politiewoordvoerder meldt dat een gewonde naar het ziekenhuis is vervoerd, maar wil niet zeggen hoe de persoon gewond is geraakt. De persoon is niet geraakt door een kogel. De schutter is na het incident gevlucht. "Op dit moment onderzoeken we wat zich daar precies heeft afgespeeld", aldus de woordvoerder.
3 uur geleden