Rotterdam The Hague Airport dicht, uitgaande vluchten geannuleerd
ROTTERDAM (ANP) - Alle uitgaande vluchten van Rotterdam The Hague Airport voor vrijdag zijn geannuleerd. Vijf uitgestelde binnenkomende vluchten staan nog wel op het schema voor aankomst na 21.00 uur als de omstandigheden dat toelaten. In totaal zijn vrijdag twaalf van de dertig geplande vluchten geannuleerd.
Passagiers wordt geadviseerd om de informatie van de luchtvaartmaatschappijen over de status van de vluchten goed in de gaten te houden.
Op de luchthaven werden vrijdagmiddag windstoten van meer dan 120 kilometer per uur gemeten. Een vliegtuigtrap vloog over het platform en van een van de hangars op het luchthaventerrein waaiden dakplaten los. De weg aan de zijkant van een hotel op het luchthaventerrein moest worden afgesloten vanwege rondvliegend glas.
Het Rotterdamse openbaarvervoerbedrijf RET doet er naar eigen zeggen intussen alles aan om zaterdag weer volgens dienstregeling te rijden. Of dat lukt is afhankelijk van de ontwikkeling van het weer en de eventuele schade van de storm op het spoor en de weg. De RET meldt dat het vrijdagavond en -nacht paraat staat om zo nodig het spoor weer begaanbaar te maken.
Het volledige openbaar vervoer in de stad werd vanaf vrijdagochtend 10.00 uur stilgelegd. Vrijwel alle gemeentelijke diensten zijn vrijdag na 13.00 uur stilgelegd.
Meer uit Binnenland
DEN HOORN (ANP) - De politie zoekt nog naar antwoorden in de zaak van de 16-jarige jongen die vorige maand in Den Hoorn is doodgestoken. Ook is bij de politie niet duidelijk waarom de jongen uit Delft die avond op donderdag 22 januari bij de Spoorplaats in Den Hoorn was.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - Friesland, Groningen en Drenthe moeten dinsdag nog meer dan de andere provincies rekening houden met gladheid. Het KNMI waarschuwt die drie provincies daarvoor met code oranje van dinsdag 22.00 tot woensdag 10.00 uur. Op Zeeland na geldt voor de rest van het land vanaf dinsdagochtend waarschuwingscode geel.
10 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De tienerjongen die donderdag in Zweden werd opgepakt voor betrokkenheid bij de schietpartij bij de gevangenis in Alphen aan den Rijn op 16 januari wordt in zijn thuisland vervolgd. Dat meldt het Openbaar Ministerie.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Syrische minderheden als alawieten, druzen en Koerden moeten betere asielbescherming krijgen van de Nederlandse regering, omdat zij ook na de machtsovername in Syrië slachtoffer zijn van gericht geweld. Dat vindt VluchtelingenWerk Nederland.
12 uur geledenZAANDAM (ANP) - De Amsterdamse afvalverwerker AEB moet maximaal 280.000 euro betalen als het bedrijf weer te veel schadelijke stoffen uitstoot. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft een last onder dwangsom opgelegd, die in delen wordt geïnd als het bedrijf opnieuw de regels overtreedt. Het Afval Energie Bedrijf (AEB) in het Westelijk Havengebied van Amsterdam heeft in 2024 en 2025 meerdere keren de normen voor de uitstoot van dioxine overschreden.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB), Eddo Verdoner, wil actief in gesprek met universiteiten over het rapport van de Taskforce Antisemitismebestrijding, waarvan hij zelf ook lid was. Het is belangrijk dat de onderwijsinstellingen "een stap naar voren doen" en achter de Joodse studenten en medewerkers gaan staan die zich onveilig voelen, vindt Verdoner. "Het moet dus niet iets eenmaligs zijn, maar een continu proces waarin universiteiten ervoor zorgen dat het sociale klimaat veiligheid biedt voor iedereen."
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Model Yfke Sturm heeft spijt van haar contact met Jeffrey Epstein. Ze zegt dat met de kennis van nu haar "eerdere betrokkenheid een ernstige inschattingsfout was". Dat laat de Nederlandse maandag weten in een schriftelijke verklaring aan RTL Boulevard. Afgelopen week werd bekend dat haar naam in zeker honderden nieuwe vrijgegeven documenten in de zogenaamde Epstein-files was opgedoken.
14 uur geleden