
Rotterdam The Hague Airport dicht, uitgaande vluchten geannuleerd
ROTTERDAM (ANP) - Alle uitgaande vluchten van Rotterdam The Hague Airport voor vrijdag zijn geannuleerd. Vijf uitgestelde binnenkomende vluchten staan nog wel op het schema voor aankomst na 21.00 uur als de omstandigheden dat toelaten. In totaal zijn vrijdag twaalf van de dertig geplande vluchten geannuleerd.
Passagiers wordt geadviseerd om de informatie van de luchtvaartmaatschappijen over de status van de vluchten goed in de gaten te houden.
Op de luchthaven werden vrijdagmiddag windstoten van meer dan 120 kilometer per uur gemeten. Een vliegtuigtrap vloog over het platform en van een van de hangars op het luchthaventerrein waaiden dakplaten los. De weg aan de zijkant van een hotel op het luchthaventerrein moest worden afgesloten vanwege rondvliegend glas.
Het Rotterdamse openbaarvervoerbedrijf RET doet er naar eigen zeggen intussen alles aan om zaterdag weer volgens dienstregeling te rijden. Of dat lukt is afhankelijk van de ontwikkeling van het weer en de eventuele schade van de storm op het spoor en de weg. De RET meldt dat het vrijdagavond en -nacht paraat staat om zo nodig het spoor weer begaanbaar te maken.
Het volledige openbaar vervoer in de stad werd vanaf vrijdagochtend 10.00 uur stilgelegd. Vrijwel alle gemeentelijke diensten zijn vrijdag na 13.00 uur stilgelegd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een 21-jarige man uit Den Haag is vrijdagavond overleden bij een schietincident in de Paets van Troostwijkstraat in de Haagse wijk Laak. Dat meldt de politie op X.
3 uur geledenTIEL (ANP) - In een carrosseriefabriek in Tiel is even voor middernacht vrijdagavond een grote brand uitgebroken. 22 brandweerploegen waren ter plaatse om de brand te bestrijden, meldt de Veiligheidsregio Gelderland-Zuid.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De GGD Rotterdam-Rijnmond roept mensen op om extra goed te letten op klachten die bij mazelen passen, nu Pasen, Koningsdag en de meivakantie in aantocht zijn. In de regio Rotterdam zijn sinds februari tientallen gevallen bekend van mensen met de besmettelijke ziekte.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielzoekers met eigen vermogen of een inkomen moeten gaan meebetalen aan hun zorgkosten. Minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat dit een van de versoberingen van de asielzoekersopvang is.
7 uur geledenSCHIJNDEL (ANP) - Met het openen van de festivalpoorten heeft Paaspop in het Brabantse Schijndel vrijdag ook meteen het festivalseizoen geopend. Het driedaagse Paaspop is traditiegetrouw het eerste Nederlandse buitenfestival van het jaar.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat Nederland een eigen AI-faciliteit krijgt, waar bedrijven en onderzoeksinstellingen nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie kunnen ontwikkelen en testen. Maar daar is momenteel geen geld voor op de betrokken ministeries. Dat melden de ministers Dirk Beljaarts (Economische Zaken, PVV) en Eppo Bruins (Wetenschap, NSC) en staatssecretaris Zsolt Szabó (Digitalisering, PVV) in een Kamerbrief.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige man die betrokken zou zijn bij de criminele organisatie achter de moord op Peter R. de Vries, moet drie maanden langer in de cel blijven. Dat heeft de rechtbank Amsterdam bevolen.
10 uur geleden