Rotterdam schroeft aantal klimaatdeals op
ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam heeft zes nieuwe klimaatdeals toegevoegd aan het Rotterdams Klimaatakkoord, zo maakt de gemeente donderdag bekend. Dat brengt het totaalaantal klimaatafspraken nu op 55.
De nieuwe deals omvatten het verduurzamen van veertig bedrijventerreinen en het realiseren van negentig buurtzonnecentrales op grote daken. Ook zijn er afspraken gemaakt over duurzamer woon-werkverkeer voor werknemers van grote Rotterdamse bedrijven.
Het Rotterdams Klimaatakkoord moet binnen tien jaar de uitstoot van CO2 halveren en de stad voorbereiden op een klimaatneutrale toekomst. Het akkoord werd vorig jaar gesloten tussen de gemeente en ruim honderd Rotterdamse bedrijven en maatschappelijke organisaties. Uit toetsing van het wereldwijde klimaatnetwerk C40 blijkt dat Rotterdam op de goede weg is en voldoet aan alle eisen van het Klimaatakkoord van Parijs. Het netwerk noemde Rotterdam vorige week nog een voorbeeld voor andere steden wereldwijd.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het Rode Kruis gaat 175 bedden klaarzetten in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Dat meldt een woordvoerder van de organisatie. Rond 16.00 uur zal de opbouw van de opvanglocatie beginnen.
51 minuten geledenUTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israƫl per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion hebben het spoor betreden bij Utrecht Centraal. Ongeveer twintig activisten staan op twee verschillende plekken op het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hebben een spandoek bij zich waarop staat 'Genocide spoort niet'.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft bedroefd gereageerd op het overlijden van Urgenda-voorvrouw Marjan Minnesma. "Ik herinner me haar als een onophoudelijke voorvechter voor de klimaatzaak", zegt Jetten op BlueSky over Minnesma. "Altijd creatief nadenkend en constructief meezoekend naar oplossingen."
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Marjan Minnesma, de oprichter en directeur van klimaatorganisatie Urgenda, is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de organisatie op haar website. Minnesma wordt de drijvende kracht achter Urgenda genoemd.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Vrijdag hebben zo'n zestig mensen die voor het aanmeldcentrum in Ter Apel aan het wachten waren een plek in de opvanglocatie gekregen. Het gaat daarbij niet om kwetsbare mensen, voor wie ook de afgelopen dagen nog plek was. Dat is voor het eerst sinds woensdag werd besloten niet iedereen meer toe te laten, bevestigt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drinken, smeren, petje. Dat is het algemene advies bij veel evenementen dit pinksterweekend. In verband met de verwachte hoge temperaturen hebben organisatoren adviezen op hun websites gezet, zorgen ze veelal voor extra waterpunten en houden ze een extra oogje in het zeil.
4 uur geleden