Rotterdam schroeft aantal klimaatdeals op
ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam heeft zes nieuwe klimaatdeals toegevoegd aan het Rotterdams Klimaatakkoord, zo maakt de gemeente donderdag bekend. Dat brengt het totaalaantal klimaatafspraken nu op 55.
De nieuwe deals omvatten het verduurzamen van veertig bedrijventerreinen en het realiseren van negentig buurtzonnecentrales op grote daken. Ook zijn er afspraken gemaakt over duurzamer woon-werkverkeer voor werknemers van grote Rotterdamse bedrijven.
Het Rotterdams Klimaatakkoord moet binnen tien jaar de uitstoot van CO2 halveren en de stad voorbereiden op een klimaatneutrale toekomst. Het akkoord werd vorig jaar gesloten tussen de gemeente en ruim honderd Rotterdamse bedrijven en maatschappelijke organisaties. Uit toetsing van het wereldwijde klimaatnetwerk C40 blijkt dat Rotterdam op de goede weg is en voldoet aan alle eisen van het Klimaatakkoord van Parijs. Het netwerk noemde Rotterdam vorige week nog een voorbeeld voor andere steden wereldwijd.
Meer uit Binnenland
MEERSTAD (ANP) - De verdachte in de zaak van een overleden echtpaar in Meerstad (Groningen) is het kind van de twee, zegt een woordvoerster van de politie. De twee waren een echtpaar van 53 jaar oud. Meerdere media melden dat de verdachte een minderjarige dochter is die bij haar ouders woonde. Zij zou 13 jaar oud zijn. De politiewoordvoerster wilde dat niet bevestigen.
24 minuten geledenMEERSTAD (ANP) - De politie heeft donderdag een minderjarige aangehouden omdat deze persoon mogelijk betrokken is bij de dood van twee personen. Zij werden in de nacht van woensdag op donderdag dood aangetroffen in een woning aan de Meerhoven in Meerstad (Groningen). De politie gaat ervan uit dat ze door een misdrijf om het leven zijn gekomen.
55 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De NS geeft de reiziger een seintje als over een tijdje de actie met het goedkopere zomerabonnement afloopt. Dit om te voorkomen dat iemand zich vergeet af te melden en vastzit aan het abonnement dat daarna weer in prijs omhoog gaat. Dat meldt de NS.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse politieagenten moeten bij demonstraties "zichtbare identificatietekens" gaan dragen, zoals naamplaatjes of dienstnummers, vinden advocaten van Extinction Rebellion (XR). Ze noemen het ontbreken daarvan "een schending van fundamentele rechten van slachtoffers van onnodig politiegeweld", omdat het in de praktijk vaak heel moeilijk of zelfs onmogelijk blijkt om agenten achteraf ter verantwoording te roepen.
2 uur geledenNUENEN (ANP) - In een asielzoekerscentrum in aanbouw in het Brabantse Nuenen zijn een vuurwerkmortier en een mogelijke pijpbom neergelegd, zegt een woordvoerder van de politie. Deze zomer zou het pand klaar moeten zijn voor de opvang van vluchtelingen. Na het eerste onderzoek gaat de politie ervan uit dat het daadwerkelijk om explosieven gaat. De Explosieve Opruimingsdienst (EOD) zorgt volgens de politie "voor een veilige en zorgvuldige afhandeling". De politie doet verder onderzoek naar de toedracht.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie denkt bij achttien personen te kunnen bewijzen dat zij zijn overleden door middelen die zijn verkocht via de website Funcaps. Dat bleek donderdag tijdens een nieuwe inleidende zitting tegen drie verdachten in de rechtbank in Zwolle.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De druk op de asielopvang blijft onverminderd hoog, de opvang is overbelast en blijft afhankelijk van noodlocaties. De oplossing ligt in stabiele opvang: locaties die voor langere tijd in een gemeente blijven, en die niet ineens dicht moeten als er minder opvang nodig is. De azc's van morgen zijn onderdeel van de samenleving. Dat stelt het COA (Centraal Orgaan opvang asielzoekers) in zijn Stand van de Uitvoering 2025.
4 uur geleden