Rotterdam schroeft aantal klimaatdeals op
ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam heeft zes nieuwe klimaatdeals toegevoegd aan het Rotterdams Klimaatakkoord, zo maakt de gemeente donderdag bekend. Dat brengt het totaalaantal klimaatafspraken nu op 55.
De nieuwe deals omvatten het verduurzamen van veertig bedrijventerreinen en het realiseren van negentig buurtzonnecentrales op grote daken. Ook zijn er afspraken gemaakt over duurzamer woon-werkverkeer voor werknemers van grote Rotterdamse bedrijven.
Het Rotterdams Klimaatakkoord moet binnen tien jaar de uitstoot van CO2 halveren en de stad voorbereiden op een klimaatneutrale toekomst. Het akkoord werd vorig jaar gesloten tussen de gemeente en ruim honderd Rotterdamse bedrijven en maatschappelijke organisaties. Uit toetsing van het wereldwijde klimaatnetwerk C40 blijkt dat Rotterdam op de goede weg is en voldoet aan alle eisen van het Klimaatakkoord van Parijs. Het netwerk noemde Rotterdam vorige week nog een voorbeeld voor andere steden wereldwijd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Rianne Letschert wil zich in het begin van haar ministerschap vooral richten op de cultuursector en op media, om die onderwerpen snel in de vingers te krijgen. De voormalige informateur wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66. "Op beleidsterreinen zit ik er helemaal middenin", zei de voormalige bestuursvoorzitter van de Universiteit Maastricht over het hoger onderwijs en onderzoek.
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Meer mensen gaan met griepachtige klachten naar de huisarts, en daardoor houdt de epidemie aan. Die begon vorige week.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Een 31-jarige man uit Arnhem is woensdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar voor de moord op zijn ex-vrouw in april vorig jaar. Het Openbaar Ministerie had twintig jaar geëist.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bereikbaarheid van nieuwe woningen, goed openbaar vervoer en milieubeleid zijn de drie prioriteiten voor Annet Bertram wanneer ze in het nieuwe kabinet aan de slag gaat als staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat. Dat zei de kersverse CDA'er na haar kennismakingsgesprek met beoogd premier Rob Jetten. Ze somde daarmee min of meer haar hele aankomende takenpakket op.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Islamitische Stichting Nederland (ISN) benadrukt dat de eerste vastendag van de maand ramadan op donderdag 19 februari is. In Saudi-Arabië werd dinsdag vastgesteld dat de eerste vastendag woensdag is.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Terugkijkend vindt D66'er Stientje van Veldhoven dat haar eerdere overstap van bewindspersoon naar lobbyist niet goed is gegaan. Dat zei ze woensdag na afloop van haar gesprek met formateur Rob Jetten. "Omdat het toch allerlei vragen opleverde, dat is niet goed voor de politiek," vindt de aankomend minister van Klimaat en Groene Groei.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert was verbaasd dat ze is gevraagd om minister van Economische Zaken te worden, zei ze na afloop van haar gesprek met formateur Rob Jetten. De CDA'er zei dat het "een vraag is waar je onmogelijk ja op kunt zeggen, maar ook onmogelijk nee op kunt zeggen", waarmee ze voormalig onderwijsminister Robbert Dijkgraaf aanhaalde.
4 uur geleden