Rotterdam positief over terugkeer Dance Parade in de stad
ROTTERDAM (ANP) - Als het aan het Rotterdamse college van burgemeester en wethouders ligt, kan de Dance Parade terugkeren in de straten van de stad. Op verzoek van de gemeenteraad is een onderzoek gedaan naar de haalbaarheid van het massa-evenement. De uitkomst van dat onderzoek is positief, schrijven B en W aan de gemeenteraad.
"De mogelijkheden voor een veilige en verantwoorde terugkeer van een Dance Parade zijn zorgvuldig onderzocht", schrijft het college. Het bureau dat onderzoek deed naar de haalbaarheid kwam tot een positieve conclusie, onder meer door navraag bij de organisatoren van vergelijkbare grootschalige dance-evenementen in het buitenland.
Of het evenement ook echt terugkomt, hangt af van de organisatoren. Zij moeten een sluitend plan indienen bij Rotterdam Festivals, de overkoepelende organisatie van grote evenementen in de stad.
Massa-evenementen
Het jaarlijkse dansfestijn, dat honderdduizenden bezoekers trok, werd tussen 1997 en 2010 gehouden. Door onder meer het aangescherpte evenementenbeleid in de stad kon de Parade door de stad, met trucks waarvanaf de muziek door dj's werd gedraaid, niet meer worden georganiseerd. Destijds was het het grootste dance-evenement van de Benelux.
De eisen voor dit soort massa-evenementen werden aangescherpt na de strandrellen in 2009 Hoek van Holland. Een strandfeest liep daar toen compleet uit de hand. Relschoppers dreven agenten in het nauw. Die moesten tientallen kogels afvuren om zichzelf te verdedigen, waarbij een 19-jarige man om het leven kwam. Volgens de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb ging het om zo'n tweehonderd tot driehonderd hooligans die zich daar hadden misdragen.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in het noordelijk kustgebied. Vanavond geldt in de provincies Noord-Holland, Flevoland, Friesland en Groningen code geel. Dat gaat om 19.00 uur in en eindigt om middernacht.
36 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Netflix-drama Adolescence heeft de BAFTA voor de beste minidramaserie gewonnen. De serie werd de grote winnaar, met in totaal vier prijzen. Zo sleepte Stephen Graham, tevens medebedenker van Adolescence, de prijs voor beste acteur in de wacht.
51 minuten geledenKRALENDIJK (ANP) - Om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen de gevolgen van klimaatverandering, zijn investeringen van tussen de 1,2 en 1,8 miljard dollar nodig, becijferen onderzoekers van adviesbureau Grant Thornton in opdracht van Greenpeace en het Wereld Natuur Fonds. De prijs voor nietsdoen is naar hun inschatting echter veel hoger. Door de stijgende zeespiegel en de oplopende temperaturen kan het eiland bijvoorbeeld overstromen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een steeds groter deel van de dodelijke ongelukken bij spoorovergangen heeft een jongere als slachtoffer. Dat meldt ProRail, die een landelijke campagne opstart om jongeren bewuster te maken van de gevaren. Bijna één op de drie dodelijke slachtoffers tussen 2021 en 2025 was tussen de 10 en 29 jaar oud.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.
5 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.
6 uur geleden