Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdam neemt schulden slachtoffers toeslagenaffaire over

Rotterdam neemt schulden slachtoffers toeslagenaffaire over

ROTTERDAM (ANP) - De gemeente Rotterdam gaat de schulden afbetalen van ouders die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Volgens Rotterdam duurt het te lang voordat de afspraken tussen het Rijk en de schuldeisers rond zijn en de stad wil daar niet op wachten.

Op dit moment zijn vijftig Rotterdammers door de Belastingdienst erkend als gedupeerden. De groep is zeer waarschijnlijk veel groter, maar de gemeente is afhankelijk van informatie van de Belastingdienst. Zodra Rotterdam die gegevens heeft, worden deze mensen ook snel benaderd en worden zij versneld gecompenseerd, stelt de gemeente. Uiteindelijk moeten rond de vierhonderd mensen straks sneller van hun schulden af zijn. Rotterdam heeft met 5000 zelfmelders waarschijnlijk het grootste aantal gedupeerden van de toeslagenaffaire.

Eind april maakte demissionair staatssecretaris Alexandra van Huffelen (Toeslagen) bekend dat de overheid de private schulden gaat overnemen van gedupeerde ouders in een schuldentraject. Maar volgens Rotterdam duurt dat te lang. "Deze mensen leven vaak al jaren van het bestaansminimum. Elke dag langer wachten is onacceptabel", zegt wethouder Michiel Grauss (armoedebestrijding en schuldenaanpak).

Geen schulden

Het versneld aflossen betekent dat schuldeisers direct het bedrag krijgen uitgekeerd waarmee ze eerder akkoord zijn gegaan. De eerder betaalde termijnbedragen worden vervolgens teruggestort op de rekening van de gedupeerde en het traject wordt binnen enkele dagen afgesloten, waardoor deze mensen geen schulden meer hebben. Het college van burgemeester en wethouders gaat ervan uit dat het geld vanuit de landelijke overheid straks het bedrag op de gemeentebegroting dekt.

Door deze actie zijn deze Rotterdamse gedupeerden dan echt schuldenvrij en hebben ze weer de beschikking over hun volledige inkomen, zegt wethouder Grauss. "Zo kunnen ze een nieuwe start maken met de 30.000 euro die ze als compensatie van de Belastingdienst hebben ontvangen."

Meer uit Binnenland

Fietser overleden bij aanrijding met auto in Putten

PUTTEN (ANP) - Een fietser is om het leven gekomen bij een aanrijding met een auto aan de Beulekampersteeg in het Gelderse Putten. Het ongeluk gebeurde rond middernacht in de nacht van vrijdag op zaterdag, meldt de politie. Hulpdiensten arriveerden snel na het ongeluk, maar konden het leven van het slachtoffer niet meer redden.

1 uur geleden
Bij Haagse D66 kreeg nummer twee meer stemmen dan lijsttrekker

DEN HAAG (ANP) - De lijsttrekker en fractievoorzitter van D66 in Den Haag, Yousef Assad, was niet de grote stemmentrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag. Hij heeft minder stemmen gekregen dan de nummer twee op de lijst van zijn partij, Marije Mostert. Uit de voorlopige uitslag, die vrijdag is vastgesteld, blijkt dat Assad 8082 stemmen heeft gekregen en Mostert 9904.

2 uur geleden
Grote brand bij opslaglocatie in Amsterdam onder controle

AMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.

7 uur geleden
Meerdere in opspraak geraakte FVD'ers komen in gemeenteraden

NIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.

8 uur geleden
Met vuurwapen gevluchte gedetineerde aangehouden in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.

10 uur geleden
Meldingen van schietincident in Utrecht in buurt Diakonessenhuis

UTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.

10 uur geleden
Twee 15-jarige jongens vast voor explosie in Rotterdam-Delfshaven

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee minderjarige verdachten aangehouden voor een explosie bij een portiekwoning in Rotterdam-Delfshaven begin deze maand. Het gaat om twee 15-jarige jongens uit Rozenburg en Spijkenisse. De politie heeft de aanhoudingen vrijdag bekendgemaakt.

11 uur geleden