Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdam mag bijstand van leidster voedselbank niet terugvorderen

Rotterdam mag bijstand van leidster voedselbank niet terugvorderen

ROTTERDAM (ANP) - De gemeente Rotterdam heeft volgens de rechter ten onrechte 44.000 euro teruggevorderd van een vrouw die in 2018 een voedselbank oprichtte terwijl ze een bijstandsuitkering ontving.

Volgens de gemeente Rotterdam verrichtte Elly Seymor "op geld waardeerbare activiteiten". Om die reden heeft Rotterdam drie jaar bijstand teruggevorderd. De rechtbank in Rotterdam oordeelt echter dat de gemeente dat niet op deze grond had mogen doen.

De vrouw heeft vanaf 2018 verschillende malen bij de gemeente gemeld dat zij deze activiteiten verrichtte. Zij heeft ook gemeld dat zij voor ongeveer dertig uur per week voor haar stichting werkte. De vrouw heeft voor de activiteiten subsidies aangevraagd die op haar rekening zijn uitbetaald. De vrouw heeft die betalingen niet gemeld bij de gemeente.

Signaal

Rotterdam kreeg in 2022 een signaal van de Belastingdienst dat er meer geld op de rekening van Seymor zou staan dan toegestaan is bij een bijstandsuitkering. De gemeente stuurde de vrouw brieven om uitleg. De gemeente trok de uitkering in en vorderde het geld omdat de vrouw niet tijdig zou hebben gereageerd op het informatieverzoek.

Volgens de rechtbank kan er niet van worden uitgegaan dat Seymor een brief van de gemeente heeft ontvangen. Verder vindt de rechtbank dat, voor wat betreft de door de vrouw verrichte activiteiten, van een schending van de inlichtingenplicht geen sprake is omdat ze steeds melding maakte van haar activiteiten.

Opnieuw bekijken

Rotterdam heeft de vrouw er niet op gewezen dat deze activiteiten gevolgen kunnen hebben voor haar bijstandsuitkering. De gemeente heeft de vrouw ook niet gevraagd haar activiteiten nader toe te lichten. Dat de gemeente nu stelt dat deze activiteiten op geld waardeerbaar zijn en de betaalde bijstand om die reden terugvordert, is volgens de rechtbank "in strijd met het rechtszekerheidsbeginsel".

De gemeente moet van de rechtbank de zaak opnieuw bekijken.

Meer uit Binnenland

Politie tevreden over verloop Ringfestival, twee aanhoudingen

AMSTERDAM (ANP) - De politie kijkt "zeer tevreden" terug op het verloop van het Festival op de Ring in Amsterdam zaterdag, zegt een woordvoerster zondag. Er zijn tijdens het evenement twee aanhoudingen verricht.

55 minuten geleden
NOS zendt extra journaals uit na aanval VS op Iran

HILVERSUM (ANP) - De NOS zendt zondagochtend extra journaals uit in verband met de Amerikaanse aanvallen op nucleaire installaties in Iran. De nieuwsbulletins worden vanaf 09.00 uur uitgezonden op NPO 1. Daardoor vervallen enkele herhalingen, laat de NPO weten.

3 uur geleden
Ministerie waarschuwt Nederlanders in Midden-Oosten na aanval VS

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Nederlanders in Iran en andere landen in het Midden-Oosten gewaarschuwd voor escalatie van het conflict tussen Israël en Iran na de aanvallen van de VS op Iraanse nucleaire installaties.

3 uur geleden
Ruim 200.000 mensen bij 'druk maar beheersbaar' Ringfestival

AMSTERDAM (ANP) - Ruim 200.000 mensen hebben zaterdag een bezoek gebracht aan het Festival op de Ring in Amsterdam, dat volgens de organisatie zonder grote incidenten lijkt te zijn verlopen. "Op de meeste plekken was het druk maar beheersbaar", aldus een woordvoerder. Alleen de "highway rave" van Audio Obscura werd tijdelijk stilgelegd, omdat het daar zo druk werd dat mensen over de hekken klommen.

12 uur geleden
Tijdelijk stilgelegd feest Ringfestival gaat door na maatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Het optreden op het Festival op de Ring in Amsterdam dat was stilgelegd omdat er bezoekers over de hekken waren geklommen, kan het laatste halfuur van het festival alsnog doorgaan. "We hebben extra maatregelen getroffen bij Audio Obscura", laat een woordvoerder van de organisatie weten. "Door politie en beveiliging samen is een veilige situatie gecreëerd, waardoor Audio Obscura het laatste halfuur weer open kan."

13 uur geleden
Geroofde Benin Bronzen overgedragen aan Nigeria

LAGOS (ANP) - Nederland heeft zaterdag de zogeheten Benin Bronzen officieel teruggegeven aan Nigeria. Het gaat om 119 kunstvoorwerpen die in 1897 door Engeland zijn geroofd uit het toenmalige koninkrijk Benin in het westen van Afrika en die later in Nederland terechtkwamen. In het Nationaal Museum in Lagos ondertekenden Nigeriaanse en Nederlandse vertegenwoordigers de overdracht.

13 uur geleden
Grote drukte bij Festival op de Ring in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Het is zaterdagavond erg druk op het Festival op de Ring in Amsterdam. Lokale media melden dat tientallen mensen over de hekken langs de snelweg klimmen. Stadszender AT5 zegt meerdere berichten te hebben ontvangen van bezoekers die weg willen omdat het te druk is op het festivalterrein op de A10 en volgens Het Parool is de sfeer in de buurt van een van de podia "bij vlagen grimmig".

14 uur geleden