Rotterdam mag bijstand van leidster voedselbank niet terugvorderen
ROTTERDAM (ANP) - De gemeente Rotterdam heeft volgens de rechter ten onrechte 44.000 euro teruggevorderd van een vrouw die in 2018 een voedselbank oprichtte terwijl ze een bijstandsuitkering ontving.
Volgens de gemeente Rotterdam verrichtte Elly Seymor "op geld waardeerbare activiteiten". Om die reden heeft Rotterdam drie jaar bijstand teruggevorderd. De rechtbank in Rotterdam oordeelt echter dat de gemeente dat niet op deze grond had mogen doen.
De vrouw heeft vanaf 2018 verschillende malen bij de gemeente gemeld dat zij deze activiteiten verrichtte. Zij heeft ook gemeld dat zij voor ongeveer dertig uur per week voor haar stichting werkte. De vrouw heeft voor de activiteiten subsidies aangevraagd die op haar rekening zijn uitbetaald. De vrouw heeft die betalingen niet gemeld bij de gemeente.
Signaal
Rotterdam kreeg in 2022 een signaal van de Belastingdienst dat er meer geld op de rekening van Seymor zou staan dan toegestaan is bij een bijstandsuitkering. De gemeente stuurde de vrouw brieven om uitleg. De gemeente trok de uitkering in en vorderde het geld omdat de vrouw niet tijdig zou hebben gereageerd op het informatieverzoek.
Volgens de rechtbank kan er niet van worden uitgegaan dat Seymor een brief van de gemeente heeft ontvangen. Verder vindt de rechtbank dat, voor wat betreft de door de vrouw verrichte activiteiten, van een schending van de inlichtingenplicht geen sprake is omdat ze steeds melding maakte van haar activiteiten.
Opnieuw bekijken
Rotterdam heeft de vrouw er niet op gewezen dat deze activiteiten gevolgen kunnen hebben voor haar bijstandsuitkering. De gemeente heeft de vrouw ook niet gevraagd haar activiteiten nader toe te lichten. Dat de gemeente nu stelt dat deze activiteiten op geld waardeerbaar zijn en de betaalde bijstand om die reden terugvordert, is volgens de rechtbank "in strijd met het rechtszekerheidsbeginsel".
De gemeente moet van de rechtbank de zaak opnieuw bekijken.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Jill Helena, een van de slachtoffers in de zedenzaak tegen Ali B, wil de uitspraak van het gerechtshof in rust verwerken. Advocaat Sébas Diekstra, die Helena in de zaak bijstaat, laat weten dat de zangeres ervoor heeft gekozen geen interviews of andere mediaoptredens te geven.
16 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Bij vijf personen is het hantavirus vastgesteld na een uitbraak op het cruiseschip Hondius, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) aan het ANP. Er zijn volgens de organisatie nog drie vermoedelijke gevallen. De mogelijke besmetting van een stewardess van KLM is niet in deze cijfers meegenomen.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De advocaat van Ali B gaat in diens zedenzaak in cassatie bij de Hoge Raad. Dat liet raadsman Bart Swier donderdag weten na afloop van de uitspraak van het gerechtshof. Het hof veroordeelde de rapper tot een celstraf van drie jaar voor twee verkrachtingen.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De vrouw die door Ali B is verkracht tijdens een schrijverskamp in Heiloo, doet donderdagavond haar verhaal in RTL Tonight. Dat zei haar advocaat Bernard Sprenger na afloop van de uitspraak in de zedenzaak tegen de rapper.
41 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Justitie gaat in de zaak over de dood van een 24-jarige vrouw uit Oss (Noord-Brabant) op het Kralingseplein in Rotterdam afgelopen november een reconstructie uitvoeren. De jonge vrouw kwam om het leven toen in de auto waar ze in reed een pistool afging. De reconstructie wordt gedaan in een soortgelijk voertuig, zodat de verdachte kan laten zien wat die avond heeft plaatsgevonden, legde het Openbaar Ministerie donderdag uit op een inleidende zitting in de rechtbank in Rotterdam. Het hele proces wordt gefilmd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft Ali B donderdag veroordeeld tot een celstraf van drie jaar voor de verkrachting van een vrouw tijdens een schrijverskamp in Heiloo en de verkrachting van Ellen ten Damme in een hotel in Marokko.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam acht Ali B (44) schuldig aan een verkrachting van Ellen ten Damme in een hotel in Marokko.
1 uur geleden