Rotterdam legt met QR-code uit waarom boom gekapt wordt
ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam start een proef om via een plaatje met een QR-code bewoners en voorbijgangers uit te leggen waarom een boom gekapt wordt. Na het scannen van de code krijgen ze dan uitleg over het hoe en waarom van de verwijdering. De bordjes komen volgens Rotterdam alleen op dode bomen of bomen die te ziek zijn om nog gered te kunnen worden.
Het gaat in eerste instantie om een proef van drie maanden in het stadsdeel Charlois. In die wijk krijgen 100 van de in totaal ruim 16.000 bomen een bordje. Als de proef slaagt krijgen ook bomen in andere Rotterdamse wijken het bordje met uitleg. Rotterdam probeert op elke plek waar een boom wordt gekapt er een terug te planten.
Ook Staatsbosbeheer gebruikt sinds eind vorig jaar bordjes met een QR-code. Dat is om voorbijgangers uit te leggen wat er met een stapel gekapt hout gebeurt.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het is "mensonterend" en "onbegrijpelijk" dat er geen vaste opvangplek voor alle asielzoekers is, vindt het Rode Kruis. De opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is vol en asielzoekers moeten sinds vorige week de nacht doorbrengen in tijdelijke locaties, om te voorkomen dat ze buiten in het gras slapen. Het Rode Kruis helpt daarbij.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.
4 uur geledenBEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.
16 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.
1 dag geleden