Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdam: geen Ajax-fans bij halve finale beker tegen Feyenoord

Rotterdam: geen Ajax-fans bij halve finale beker tegen Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Bij de halve finale in het bekertoernooi tussen Feyenoord en Ajax in april is geen uitpubliek welkom. Dat heeft de gemeente Rotterdam zondag laten weten.

Bij de competitiewedstrijden tussen Feyenoord en Ajax zijn supporters van de uitspelende club al jaren niet welkom vanwege ongeregeldheden in het verleden. Supporters van de club uit Amsterdam waren in 2019 ook niet welkom in De Kuip toen Feyenoord en Ajax elkaar ook in de halve finale van de KNVB-beker troffen, geeft een woordvoerder van de gemeente Rotterdam aan. Volgens hem is er geen reden om daar nu van af te wijken.

De Supportersvereniging Ajax baalt van het verbod op uitfans. "Dit is je reinste competitie- en bekervervalsing", laat directeur-bestuurder Fabian Nagtzaam weten. "In het kader van fair play en je club steunen in de halve finale van de beker zou het fijn zijn geweest als we erbij hadden mogen zijn."

Boel op orde

"Gemeente Rotterdam en Stadion Feijenoord, zorg er nou eens voor dat uitsupporters wel welkom zijn", gaat Nagtzaam verder. "Dit gaat inmiddels al dertien of veertien jaar zo. In al die tijd zou je de boel toch op orde moeten kunnen krijgen. Maar dat is blijkbaar nog steeds niet het geval." Amsterdam is volgens Nagtzaam allang klaar voor het weer toelaten van uitpubliek, maar Rotterdam zou dit blokkeren.

Volgens Nagtzaam wijzen ook de hoge hekken die in januari in De Kuip stonden tijdens Feyenoord - Ajax erop dat het probleem niet per se bij de uitfans ligt. "Bij die wedstrijd waren niet eens Ajax-supporters en toch waren de hekken nodig om ongeregeldheden te voorkomen. Het zag er niet uit."

Ajax kon nog niet inhoudelijk reageren.

Meer uit Voetbal

Real Madrid verliest in aanloop naar duel met Bayern op Mallorca

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Real Madrid heeft in aanloop naar de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Bayern München schade opgelopen in de Spaanse titelstrijd. De nummer 2 van La Liga ging bij Real Mallorca met 2-1 onderuit.

1 uur geleden
Aanvoerder Schouten met veel pijn gewisseld bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Jerdy Schouten heeft met veel pijn voortijdig het veld verlaten in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. De 29-jarige international van het Nederlands elftal leek na een uur spelen in een duel om de bal een knie te verdraaien en bleef op de grond liggen. Schouten ging per brancard met zijn handen voor zijn ogen naar de zijlijn, waarbij hij werd toegezongen door het thuispubliek.

1 uur geleden
Bayern München draait 2-0-achterstand om in zege bij SC Freiburg

FREIBURG (ANP) - Bayern München heeft drie dagen voor de eerste wedstrijd in de kwartfinales van de Champions League bij Real Madrid op de valreep gewonnen van SC Freiburg. De koploper van Duitsland draaide in de slotfase van het uitduel een 2-0-achterstand om in een 3-2-zege.

1 uur geleden
Gasiorowski vervangt Obispo op laatste moment bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Armando Obispo doet zaterdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen FC Utrecht in de Eredivisie. De centrale verdediger had een basisplaats, maar kreeg klachten tijdens de warming-up. Yarek Gasiorowski neemt de plaats van Obispo naast aanvoerder Jerdy Schouten in.

1 uur geleden
Liverpool verliest ruim bij Manchester City in kwartfinale FA Cup

MANCHESTER (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de FA Cup. Het elftal van trainer Arne Slot verloor in de kwartfinale met 4-0 bij Manchester City. Liverpool strandde eerder dit seizoen al in de League Cup en staat in de Premier League vijfde. De club doet qua prijzen alleen nog mee in de Champions League, waar woensdag in de kwartfinale de eerste ontmoeting met Paris Saint-Germain wacht.

3 uur geleden
Veerman, Wanner en Mauro Júnior keren terug in basiselftal PSV

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman, Paul Wanner en Mauro Júnior keren zaterdag tegen FC Utrecht terug in het basiselftal van PSV. Het drietal zat in de vorige competitiewedstrijd tegen Telstar nog op de reservebank, na net hersteld te zijn van blessures.

4 uur geleden
Frimpong tegen Manchester City alweer in selectie Liverpool

MANCHESTER (ANP) - Jeremie Frimpong maakt zaterdag alweer deel uit van de wedstrijdselectie van Liverpool. De rechtervleugelverdediger zit in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City op de reservebank.

6 uur geleden