Rotterdam gaat helpen bij herstel haven Beiroet
DEN HAAG (ANP) - De Rotterdamse haven gaat samen met de Wereldbank kijken hoe de verwoeste haven van Beiroet kan worden hersteld. Dat zei minister Sigrid Kaag zondag na een virtuele donorconferentie, waarvoor de Franse president Emmanuel Macron het initiatief had genomen.
De haven is cruciaal voor de vele organisaties die hulp in het land willen krijgen, benadrukt Kaag. Maar ook voedselhulp voor Syrië loopt via Beiroet. Nederland stelde eerder al een miljoen euro beschikbaar voor het Libanese Rode Kruis, en drie miljoen euro voor een aantal Nederlandse hulporganisaties.
Voor hulp op de langere termijn is het voor Nederland belangrijk dat Libanon werk maakt van politiek-economische hervormingen, zei Kaag. Ook moet er een gedegen, onafhankelijk onderzoek komen naar de oorzaak van de explosie.
Wereldleiders
Aan de conferentie deden allerlei wereldleiders mee, onder wie de Amerikaanse president Donald Trump, de Italiaanse premier Giuseppe Conté, de Braziliaanse president Jair Bolsonaro en voorzitter van de Europese Raad Charles Michel.
Landen hebben financiële en technische steun toegezegd. Ze streven ernaar om op 1 september een nieuwe conferentie te houden, in Libanon. Of dat op zulke korte termijn haalbaar is, moet de komende weken blijken.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Op de eerste dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 805 wandelaars niet gestart of onderweg uitgevallen, meldt de organisatie. Dat betekent dat 44.956 deelnemers dinsdag de finish hebben gehaald.
8 minuten geledenALTENA (ANP) - De sluiting van de Merwedebrug voor vrachtverkeer heeft grote gevolgen voor lokale ondernemers. Dat zegt het college van Altena, de Noord-Brabantse gemeente aan de zuidelijke kant van de verzwakte brug, in een brief aan minister Vincent Karremans (VVD) van Infrastructuur en Waterstaat. Daarin vragen ze om aanvullende maatregelen.
47 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Op de eerste dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn twaalf wandelaars gediskwalificeerd. Het gaat tot 15.30 uur om twee militairen die minder dan de vereiste 10 kilo bepakking bij zich hadden en tien reguliere deelnemers die voornamelijk sjoemelden met hun afstand. Het aantal kan nog oplopen, zegt marsleider Henny Sackers. In ieder geval een van de gediskwalificeerde lopers is in beroep gegaan.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een man die wordt verdacht van een ernstige mishandeling in het Nijmeegse Hunnerpark tijdens de Vierdaagsefeesten. De mishandeling vond op 18 juli rond 21.45 uur plaats. Na het incident gingen beelden rond op sociale media. Het slachtoffer meldde zich bij de politie.
1 uur geledenKUINRE (ANP) - Een blusploeg van de brandweerkazerne in het Overijsselse Kuinre heeft een nieuw mobiel blusmiddel ontwikkeld tegen grote natuurbranden. Het gaat om een zogenoemde 'natte stoplijn', een gekoppelde slang van 500 meter lang met sproeikoppen eraan die een gebied van 30 meter breed nat kunnen maken. Doordat die handmatig wordt uitgelegd en er daardoor geen brandweerwagens door natuurgebieden hoeven te rijden, wordt de natuur gespaard.
1 uur geledenBREDA (ANP) - De servers waarop de in opspraak geraakte pornowebsite Motherless draait, zijn in beslag genomen. Dat gebeurde tijdens invallen bij het bedrijf waar de servers staan, meldt het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenETTEN-LEUR (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft op 16 juli iemand aangehouden die betrokken zou zijn bij smokkel van mensen uit voornamelijk Syrië en Egypte van Griekenland naar Italië. Dat meldt Europol. Er werden in totaal zeven mensen aangehouden die bij de zaak betrokken zouden zijn, van wie vijf in Griekenland, één in Bulgarije en één in Etten-Leur.
2 uur geleden