Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdam gaat door met noodopvang van asielzoekers

Rotterdam gaat door met noodopvang van asielzoekers

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam gaat door met de noodopvang van asielzoekers in de stad, ondanks dat het kabinet deze wettelijk niet kan verplichten. Dat liet burgemeester Ahmed Aboutaleb donderdag in een raadsdebat over de kwestie weten.

Aboutaleb zei een toezegging te hebben gedaan van 250 bedden voor vluchtelingen in Rotterdam. "De nood is hoog, ik heb gehandeld in de geest van de raad om door te gaan met de noodopvang. Zo niet, dan mag de raad mij terugfluiten." Dat was niet het geval: met uitzondering van Leefbaar Rotterdam, dat vindt "dat Rotterdam al genoeg problemen heeft" en de opvang wil stoppen, is een meerderheid van de raad voor de voortzetting van de crisisopvang.

Wel benadrukte Aboutaleb dat het gaat om tijdelijke opvang. De vier schepen waarop de asielzoekers momenteel worden gehuisvest, moeten weer worden gebruikt voor het vervoeren van passagiers. "Vier tot zes maanden, daarna is het schluss", aldus de burgemeester.

Verbazing

De partijen gaven te kennen verbaasd te zijn over het handelen van toenmalig staatssecretaris Ankie Broekers-Knol in december door de opvang van 500 extra asielzoekers in de regio Rotterdam toe te wijzen. Maandag werd bekend dat de juridische grondslag ontbrak om dit op te dragen, iets dat de desbetreffende gemeenten destijds niet wisten.

Ook Aboutaleb liet eerder weten oprecht verbaasd te zijn over het niet communiceren hiervan. "Rotterdam is altijd coöperatief, de gedwongen opvang voelde als een tik op de neus." De raad benadrukte dat de kwestie de relatie tussen het Rijk en de gemeente geen goed doet.

Meer uit Binnenland

Kind van gehuwd stel krijgt niet meer automatisch naam van vader

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.

1 uur geleden
Politie houdt 150 tot 200 demonstranten aan bij datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.

6 uur geleden
NCTV: cyberdreiging neemt snel toe door AI, actie nodig

DEN HAAG (ANP) - Hackers gebruiken AI om hun cyberaanvallen sneller, groter en efficiënter te maken. Daarvoor waarschuwt antiterrorismecoördinator NCTV. Marc Kuipers, hoofd van de organisatie, zegt dat bestuurders snel de bescherming op orde moeten brengen. "Door AI komt cyberdreiging in een stroomversnelling en we moeten nu actie ondernemen."

8 uur geleden
Jetten vindt zijn aanwezigheid bij Rode Lijn-demo 'niet passend'

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens premier Rob Jetten "niet passend" als hij bij de Rode Lijn-demonstratie zondag tegen het voortdurende geweld in Gaza aanwezig zou zijn. Dat zei hij vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Toen hij vorig jaar nog in de oppositie zat, was hij wel bij een Rode Lijn-protest aanwezig.

8 uur geleden
OM wil geen straf voor bestuurder Haagse tram die man overreed

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de rechtbank in Den Haag vrijdag gevraagd om de 44-jarige bestuurder die eind maart 2024 in Den Haag in zijn tram over een man heen reed schuldig te verklaren, maar geen straf op te leggen. Het 37-jarige slachtoffer zonder vaste woon- of verblijfplaats was op het spoor gaan liggen en is honderden meters meegesleept door de tram, die daardoor ontspoorde. De man overleefde de aanrijding niet.

11 uur geleden
Weer bommelding op KLM-vlucht, toestel veilig geland op Schiphol

HAARLEMMERMEER (ANP) - Het vliegtuig waarover een bommelding binnenkwam tijdens een vlucht van Praag naar Amsterdam is veilig op Schiphol geland. Het gaat opnieuw om een vlucht van KLM. Het vliegtuig is doorzocht, maar er zijn geen explosieven gevonden, laat de marechaussee weten.

11 uur geleden
Brussel: Nederland moet asielzoekers van EU-landen overnemen

BRUSSEL (ANP) - Nederland moet ook komend jaar asielzoekers van andere EU-landen overnemen. Nederland kan ervoor kiezen dit af te kopen of op een andere manier bij te dragen aan landen waar dit jaar bovengemiddeld veel asielzoekers aankwamen. Het gaat om Griekenland, Cyprus, Italië en Spanje.

12 uur geleden