Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdam en Erasmus MC openen hulplijnen voor vragen over drama

Rotterdam en Erasmus MC openen hulplijnen voor vragen over drama

ROTTERDAM (ANP) - De gemeente Rotterdam en het Erasmus MC hebben vrijdag beide een speciale hulplijn geopend voor mensen die vragen hebben of willen praten over de gebeurtenissen van donderdag in Rotterdam, waarbij drie mensen om het leven kwamen.

De speciale doorkieslijn van de gemeente is te bereiken door via het nummer 14010 een 5 in te toetsen. Dan komen ze terecht bij medewerkers aan wie ze vragen kunnen stellen, laat de gemeente weten. De hulplijn van het Erasmus MC is bedoeld "voor iedereen die gisteren aanwezig was tijdens het verdrietige incident, en daar over wil praten", zo meldt het ziekenhuis op Instagram. Het telefoonnummer van de hulplijn is 010-704 44 49.

Gemeente, politie en het Erasmus MC krijgen heel veel vragen over wat er is gebeurd aan het Heiman Dullaertplein en in het Erasmus MC. Veel mensen willen weten of er condoleanceregisters worden geopend en of er openbare herdenkingen zijn. Rotterdam maakt later vrijdag bekend waar eventueel bijeenkomsten zijn. In het Erasmus MC is vrijdagmiddag een besloten bijeenkomst voor studenten en docenten van de faculteit Geneeskunde van de universiteit en personeel van het ziekenhuis.

Meer uit Binnenland

2025 op weg om op één na zonnigste jaar ooit gemeten te worden

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.

16 minuten geleden
Koning, politici en tientallen BN'ers roepen op: bescherm vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.

19 minuten geleden
Herman Deinum (79), bassist Cuby & the Blizzards, overleden

NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.

11 uur geleden
DJI: focus ligt op terugkeren van rust in de gevangenis

VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".

13 uur geleden
Premier Aruba niet naar Nederland om 'spanning in eigen regio'

ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.

15 uur geleden
Gijzeling in gevangenis Vught voorbij, medewerkers in veiligheid

VUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.

15 uur geleden
Gegijzelden PI Vught zijn twee medewerkers

DEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.

15 uur geleden