Rotterdam en Den Haag bezoeken start van Tour de France
KOPENHAGEN (ANP) - Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag en de Rotterdamse sportwethouder Faouzi Achbar zijn vrijdag en zaterdag bij de start van de Tour de France in de Deense hoofdstad Kopenhagen. Dat laten de beide gemeenten weten.
Rotterdam en Den Haag willen samen de start van de wielerronde binnenslepen. In Kopenhagen willen ze daarvoor lobbyen. Ze zijn uitgenodigd door Tourorganisator ASO. Oud-volleyballer Peter Blangé, tegenwoordig directeur van Rotterdam Topsport, is met de burgemeester en de wethouder meegereisd.
De twee steden zijn kandidaat voor het 'Grand Départ' van 2024 of 2025. Het is de bedoeling dat de wielerronde dan begint met een proloog rond de Erasmusbrug in Rotterdam. De dag erna zou een etappe van Rotterdam naar Den Haag moeten worden gehouden. Daarna volgt misschien nog een rit naar Limburg. Rotterdam en Den Haag willen ook enkele etappes houden van de Tour de France Femmes, de Ronde van Frankrijk voor vrouwen. Rotterdam trekt voor het totale project ruim 22 miljoen euro uit, waarvan Den Haag verwacht 6 tot 7 miljoen euro te moeten bijdragen.
De Tour de France startte zes keer eerder in Nederland: in Amsterdam (1954), Scheveningen (1973), Leiden (1978), Den Bosch (1996), Rotterdam (2010) en Utrecht (2015). Alleen in Frankrijk zelf startte de Tour vaker dan in Nederland.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft woensdag tijdens een snelrechtzitting twee mannen veroordeeld voor incidenten tijdens de jaarwisseling.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door het winterse weer rijden ook donderdag minder treinen. De dienstregeling wordt aangepast, laat spoorbeheerder ProRail weten. Op vrijdag worden mogelijk ook minder treinen ingezet.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker 171 mensen worden verdacht van een misdrijf tijdens de jaarwisseling. Ze hebben bijvoorbeeld agenten, brandweermedewerkers of ambulancemedewerkers belaagd of spullen vernield. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Vorig jaar waren er 120 verdachten. Het aantal hulpverleners dat te maken kreeg met geweld en agressie, is eveneens fors gestegen.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In de provincies Zuid-Holland en Zeeland geldt code oranje niet meer. Het KNMI heeft het waarschuwingsniveau woensdag aan het begin van de middag een stapje verlaagd naar code geel. Die gold al op de Waddeneilanden. De rest van het land staat nog op code oranje.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee keer zoveel mensen als normaal hebben de afgelopen dagen een aanvraag ingediend bij NS om hun geld terug te krijgen. "Maar voor dagen met dit soort heftige weersomstandigheden, zien we geen gekke aantallen", aldus een woordvoerster. Zij kan niet toelichten hoeveel aanvragen er op een gemiddelde dag worden gedaan.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS rijdt ook na 12.00 uur nog met een uitgeklede versie van de winterdienstregeling, meldt een woordvoerster. Eerder zei de spooronderneming dat de treinen mogelijk in de loop van de ochtend weer volgens de winterdienstregeling konden rijden. De woordvoerster weet niet wanneer dit wel lukt.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De vloeistof waarmee vliegtuigen ijsvrij worden gemaakt is weer geleverd, meldt KLM op haar website. De voorraad van de de-icingvloeistof dreigde dinsdag op te raken. KLM besloot vervolgens het spul met trucks uit Duitsland te halen om de voorraden aan te vullen.
5 uur geleden