Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdam blijft bij opvang 500 asielzoekers

Rotterdam blijft bij opvang 500 asielzoekers

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam neemt niet meer dan vijfhonderd asielzoekers op, zoals in het collegeakkoord is afgesproken. Dat liet wethouder (DENK) weten aan de gemeenteraad tijdens een debat over de opvang van vluchtelingen in de stad. Zes oppositiepartijen in de gemeenteraad en ruim 135 Rotterdamse organisaties riepen eerder het stadsbestuur op om meer asielzoekers op te vangen.

Rotterdam geeft hiermee geen gehoor aan de oproep die staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Eric van der Burg (VVD) vorige week deed in de Tweede Kamer. Rotterdam zou volgens hem, op basis van evenredigheid, 2000 in plaats van 500 asielzoekers moeten kunnen opnemen. "Op de vraag of wij meer gaan doen op basis van de getallen waarmee de staatssecretaris zijn berekening heeft gemaakt dan is het antwoord nee", aldus Achbar.

De wethouder verduidelijkte: "Er zijn duidelijke afspraken, er is een coalitieakkoord, alles wat past binnen die vijfhonderd asielzoekers en gekoppelde statushouders halen we zo snel mogelijk met veel liefde hiernaartoe en alles wat daar niet binnen past doen we niet."

Verdeeld

Zes oppositiepartijen in de Rotterdamse gemeenteraad willen dat de stad meer asielzoekers gaat opvangen dan de maximaal vijfhonderd waarover het gemeentebestuur in juni heeft besloten. Ook 135 Rotterdamse organisaties pleitten donderdagochtend voor een ruimere opvang van vluchtelingen. Dit platform Rotterdam verwelkomt vluchtelingen wordt ondersteund door religieuze, culturele, maatschappelijke en jongerenorganisaties uit de stad.

Het platform wil onder meer dat Rotterdam niet alleen meer vluchtelingen opneemt, maar ook meer doet om statushouders te vestigen en opvang biedt zolang het nodig is. De organisaties ondertekenden een manifest, dat zij donderdagmiddag aanbieden aan wethouder Achbar. "Waar de nood hoog is past menselijkheid en geen quotum", zo staat daarin te lezen.

Meer uit Binnenland

Moeder verdacht van doodsteken dochter (14) in Blerick

MAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.

2 uur geleden
Aantal grote storingen op het spoor loopt op

UTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.

5 uur geleden
Vitens heeft moeite om iedereen van drinkwater te voorzien

ZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.

5 uur geleden
Zorgen bij AIVD over toename geradicaliseerde jongeren

ZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.

6 uur geleden
AIVD: Rusland steeds aanvallender, China bouwt eigen wereldorde

ZOETERMEER (ANP) - Rusland stelt zich steeds aanvallender op tegen Europese landen. De oorlog in Oekraïne is daar slechts een onderdeel van. Ook als die eindigt, zal de confrontatie voortduren. Dat stelt de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) donderdag in het jaarverslag van 2025. In dat jaar is ook de Chinese dreiging tegen Nederland en andere westerse landen verbreed en verdiept.

6 uur geleden
AIVD slaat vaker alarm over risicovolle personen en organisaties

ZOETERMEER (ANP) - De AIVD heeft vorig jaar veel meer waarschuwingen over gevaarlijke personen of organisaties gedeeld dan in voorafgaande jaren. In 2025 werden zogeheten ambtsberichten 93 keer gedeeld met instanties zoals de politie of gemeenten, tegenover 73 een jaar eerder. Deze cijfers komen uit het jaarverslag 2025, dat de AIVD donderdag presenteert.

6 uur geleden
AIVD: Ongekend dreigingsbeeld, nationale veiligheid onder druk

ZOETERMEER (ANP) - In de tachtig jaar dat de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) en zijn voorlopers bestaan, was het nationale dreigingsbeeld nog nooit zo ernstig als nu. De nationale veiligheid staat van veel verschillende kanten "langdurig onder druk", stelt AIVD-directeur Simone Smit donderdag op basis van het jaarverslag van afgelopen jaar. Er is sprake van "een veelvoud aan dreigingen die met elkaar samenhangen".

6 uur geleden