Rotterdam blijft bij opvang 500 asielzoekers
ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam neemt niet meer dan vijfhonderd asielzoekers op, zoals in het collegeakkoord is afgesproken. Dat liet wethouder (DENK) weten aan de gemeenteraad tijdens een debat over de opvang van vluchtelingen in de stad. Zes oppositiepartijen in de gemeenteraad en ruim 135 Rotterdamse organisaties riepen eerder het stadsbestuur op om meer asielzoekers op te vangen.
Rotterdam geeft hiermee geen gehoor aan de oproep die staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Eric van der Burg (VVD) vorige week deed in de Tweede Kamer. Rotterdam zou volgens hem, op basis van evenredigheid, 2000 in plaats van 500 asielzoekers moeten kunnen opnemen. "Op de vraag of wij meer gaan doen op basis van de getallen waarmee de staatssecretaris zijn berekening heeft gemaakt dan is het antwoord nee", aldus Achbar.
De wethouder verduidelijkte: "Er zijn duidelijke afspraken, er is een coalitieakkoord, alles wat past binnen die vijfhonderd asielzoekers en gekoppelde statushouders halen we zo snel mogelijk met veel liefde hiernaartoe en alles wat daar niet binnen past doen we niet."
Verdeeld
Zes oppositiepartijen in de Rotterdamse gemeenteraad willen dat de stad meer asielzoekers gaat opvangen dan de maximaal vijfhonderd waarover het gemeentebestuur in juni heeft besloten. Ook 135 Rotterdamse organisaties pleitten donderdagochtend voor een ruimere opvang van vluchtelingen. Dit platform Rotterdam verwelkomt vluchtelingen wordt ondersteund door religieuze, culturele, maatschappelijke en jongerenorganisaties uit de stad.
Het platform wil onder meer dat Rotterdam niet alleen meer vluchtelingen opneemt, maar ook meer doet om statushouders te vestigen en opvang biedt zolang het nodig is. De organisaties ondertekenden een manifest, dat zij donderdagmiddag aanbieden aan wethouder Achbar. "Waar de nood hoog is past menselijkheid en geen quotum", zo staat daarin te lezen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Moshtag B., die ervan wordt verdacht de opdracht te hebben gegeven voor de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag op 7 december 2024, zei woensdag dat hij is "meegesleurd" in het plan om brand te stichten in de bruidswinkel van zijn ex-vriendin. De explosie die volgde, kostte zes mensen het leven.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse driehoek gaat met Feyenoord in overleg over het vuurwerkincident dinsdagavond bij de wedstrijd Feyenoord-Internazionale, meldt de woordvoerder van burgemeester Carola Schouten. De wedstrijd moest kortstondig worden onderbroken nadat er, ogenschijnlijk van buiten het stadion, vuurwerk neerdaalde op het veld en op het dak van de tribune.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Slechte leefomstandigheden in tentenkampen in Irak zijn geen reden voor asielminister Bart van den Brink om Jezidi's een verblijfsstatus te geven. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft hij dat Irak volgens hem bekende gegevens veilig genoeg is en dat Jezidi's, een overwegend Koerdisch sprekende minderheidsgroep, geen extra risico lopen.
6 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Chemieconcern Chemours in Dordrecht zou zo snel mogelijk moeten stoppen met het uitstoten van PFAS-stoffen en een schadevergoeding moeten betalen aan circa 550.000 mensen die woonachtig zijn in Dordrecht en omstreken. De stichting PFAS Vrij Green Claim wil dat afdwingen bij de civiele rechter en is officieel een collectieve rechtszaak gestart.
6 uur geledenHAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil in 2027 een extra sponsorbedrag van 79.500 euro toekennen aan het bevrijdingsfestival in Haarlem, dat elk jaar op 5 mei plaatsvindt in stadspark De Haarlemmerhout. Het bestuur van Bevrijdingspop had om een extra bijdrage gevraagd, omdat het anders niet lukt om het festival volgend jaar te organiseren. De stichting heeft ook de gemeente Haarlem om extra geld gevraagd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de rechtbank Den Haag is woensdagochtend het strafproces begonnen over de enorme explosie aan de Tarwekamp in de Haagse wijk Mariahoeve, waarbij op 7 december 2024 zes mensen om het leven kwamen. De voorzitter van de rechtbank sprak aan het begin van de eerste zittingsdag de nabestaanden en slachtoffers in de zaal toe en noemde het een beladen dag voor alle betrokkenen.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato probeert in totaal ruim 431.000 euro aan gemaakte kosten voor zijn strafzaak terug te vorderen van de staat. Dat werd woensdag in de rechtbank van Utrecht duidelijk bij aanvang van een zitting over het terugkrijgen van het geld.
8 uur geleden