Rotterdam bezuinigt, geen geld meer naar Nationaal Vuurwerk
ROTTERDAM (ANP) - Als het aan het Rotterdamse college van burgemeester en wethouders ligt, betaalt de stad niet meer mee aan een aantal roemruchte evenementen zoals het Nationaal Vuurwerk tijdens de jaarwisseling bij de Erasmusbrug. Dat staat in het concept-voorjaarsakkoord waarover de komende weken wordt vergaderd in het gemeentehuis. Rotterdam komt dit jaar naar verwachting meer dan 100 miljoen euro tekort en wil onder meer ook op de zorg bezuinigen.
"Het college stelt een aantal ambities bij om financiële ruimte te creëren. Dit betekent concreet dat we stoppen met het vuurwerk en de subsidiëring van de Havendagen en de Taptoe. Daarnaast wordt de inzet bij iconische evenementen, zoals citydressing, versoberd en worden er minder grootschalige eenmalige evenementen georganiseerd", zo is te lezen in de plannen van het stadsbestuur voor de komende vier jaar.
Rotterdam heeft dit jaar naar verwachting tegenvallers van ruim 60 miljoen euro aan zorg, 35 miljoen in de bijstand en nog enkele tientallen miljoenen op andere posten. Het tekort wordt aangevuld uit de gemeentelijke reserves.
PvdA: hogere onroerendezaakbelasting
Oppositiepartij PvdA is niet blij met het voornemen van het college om op de zorg te bezuinigen. "De rekening wordt bij de gewone Rotterdammer gelegd, in de vorm van hogere parkeertarieven, de afvalstoffenheffing en de rioolheffing", zo klinkt het. Als het aan de partij ligt, gaat onder meer de onroerendezaakbelasting voor huiseigenaren omhoog, zodat de rekening "niet wordt doorgestuurd naar het volgende college".
De gemeenteraad vergadert later deze maand over het voorjaarsakkoord.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - In een restaurant aan de Kruisstraat in Eindhoven is brand uitgebroken nadat vermoedelijk zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. Dat meldt de politie op X. Het vuurwerk veroorzaakte een explosie. Er is niemand gewond geraakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlanders die in Oman was gestrand, reist maandag door naar Schiphol vanaf de luchthaven van Hurghada in Egypte. Het gaat om de Nederlanders die eerst in de Omaanse hoofdstad Muscat worden opgehaald met een militair vliegtuig van Defensie. Zij worden door Defensie naar Hurghada gebracht en vliegen vanaf daar door naar Amsterdam, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Den Bosch en Tilburg ligt tot zeker dinsdagochtend stil nadat eerder dit weekend een werktrein ontspoorde bij Vught. Eerder was de verwachting dat er maandagochtend weer treinen konden rijden op het traject, maar die prognose is bijgesteld, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen beide Brabantse steden ligt sinds zaterdagochtend vroeg stil.
13 uur geledenMAARSSEN (ANP) - Door een ongeluk op de Zuilense Ring (N230) bij Maarssen zijn zondagmiddag zeven mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de politie. Onder hen zijn enkele kinderen. Bij het ongeval waren twee voertuigen betrokken. De politiewoordvoerder spreekt van een zwaar ongeval.
13 uur geledenBARDUFOSS (ANP) - Nederlandse militairen spelen de komende dagen na hoe ze binnengevallen Russische troepen uit Noorwegen kunnen verjagen. Commandant George Pastoor noemt het geen oefening meer, maar een "repetitie".
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de organisatie hebben zondag zo'n 15.000 mensen meegelopen met de Feminist March in Amsterdam. Er werd stilgestaan bij oorlogsgeweld en de invloed die dat heeft op vrouwen. Iliriana Banjska sprak eerder op de dag namens de organisatie van "superweer en een goede opkomst tot nu toe".
17 uur geleden