Rotterdam bezuinigt, geen geld meer naar Nationaal Vuurwerk
ROTTERDAM (ANP) - Als het aan het Rotterdamse college van burgemeester en wethouders ligt, betaalt de stad niet meer mee aan een aantal roemruchte evenementen zoals het Nationaal Vuurwerk tijdens de jaarwisseling bij de Erasmusbrug. Dat staat in het concept-voorjaarsakkoord waarover de komende weken wordt vergaderd in het gemeentehuis. Rotterdam komt dit jaar naar verwachting meer dan 100 miljoen euro tekort en wil onder meer ook op de zorg bezuinigen.
"Het college stelt een aantal ambities bij om financiële ruimte te creëren. Dit betekent concreet dat we stoppen met het vuurwerk en de subsidiëring van de Havendagen en de Taptoe. Daarnaast wordt de inzet bij iconische evenementen, zoals citydressing, versoberd en worden er minder grootschalige eenmalige evenementen georganiseerd", zo is te lezen in de plannen van het stadsbestuur voor de komende vier jaar.
Rotterdam heeft dit jaar naar verwachting tegenvallers van ruim 60 miljoen euro aan zorg, 35 miljoen in de bijstand en nog enkele tientallen miljoenen op andere posten. Het tekort wordt aangevuld uit de gemeentelijke reserves.
PvdA: hogere onroerendezaakbelasting
Oppositiepartij PvdA is niet blij met het voornemen van het college om op de zorg te bezuinigen. "De rekening wordt bij de gewone Rotterdammer gelegd, in de vorm van hogere parkeertarieven, de afvalstoffenheffing en de rioolheffing", zo klinkt het. Als het aan de partij ligt, gaat onder meer de onroerendezaakbelasting voor huiseigenaren omhoog, zodat de rekening "niet wordt doorgestuurd naar het volgende college".
De gemeenteraad vergadert later deze maand over het voorjaarsakkoord.
Meer uit Binnenland
ALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.
43 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.
6 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.
8 uur geleden