Rotterdam bezuinigt, geen geld meer naar Nationaal Vuurwerk
ROTTERDAM (ANP) - Als het aan het Rotterdamse college van burgemeester en wethouders ligt, betaalt de stad niet meer mee aan een aantal roemruchte evenementen zoals het Nationaal Vuurwerk tijdens de jaarwisseling bij de Erasmusbrug. Dat staat in het concept-voorjaarsakkoord waarover de komende weken wordt vergaderd in het gemeentehuis. Rotterdam komt dit jaar naar verwachting meer dan 100 miljoen euro tekort en wil onder meer ook op de zorg bezuinigen.
"Het college stelt een aantal ambities bij om financiële ruimte te creëren. Dit betekent concreet dat we stoppen met het vuurwerk en de subsidiëring van de Havendagen en de Taptoe. Daarnaast wordt de inzet bij iconische evenementen, zoals citydressing, versoberd en worden er minder grootschalige eenmalige evenementen georganiseerd", zo is te lezen in de plannen van het stadsbestuur voor de komende vier jaar.
Rotterdam heeft dit jaar naar verwachting tegenvallers van ruim 60 miljoen euro aan zorg, 35 miljoen in de bijstand en nog enkele tientallen miljoenen op andere posten. Het tekort wordt aangevuld uit de gemeentelijke reserves.
PvdA: hogere onroerendezaakbelasting
Oppositiepartij PvdA is niet blij met het voornemen van het college om op de zorg te bezuinigen. "De rekening wordt bij de gewone Rotterdammer gelegd, in de vorm van hogere parkeertarieven, de afvalstoffenheffing en de rioolheffing", zo klinkt het. Als het aan de partij ligt, gaat onder meer de onroerendezaakbelasting voor huiseigenaren omhoog, zodat de rekening "niet wordt doorgestuurd naar het volgende college".
De gemeenteraad vergadert later deze maand over het voorjaarsakkoord.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Gemeenten die geen asielopvang organiseren, moeten langskomen bij het ministerie van Asiel. Minister Bart van den Brink zegt in radioprogramma Dit is de Dag dat hij volgende week "de volgende stap" zet in het escalatieproces bij de eerste gemeenten. Welke gemeenten dat zijn, maakt Van den Brink dan ook bekend.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Opnieuw moet ProRail het hervatten van treinritten vanaf Rotterdam naar het zuiden uitstellen. De spoorbeheerder hield al een slag om de arm, maar gaat inderdaad de beoogde tijd van zondagochtend niet halen. ProRail zet nu in op maandag 05.00 uur.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er moeten geen hogere straffen komen voor daders tussen de 12 en 17 jaar, vindt staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid, D66). Onder meer het vorige kabinet-Schoof wilde de maximale straffen voor 14- en 15-jarigen verhogen, maar Van Bruggen ziet dat niet zitten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dierproeven op apen mogen ook na 2030 doorgaan, schrijft minister Rianne Letschert van Wetenschap in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens de D66-minister zijn de proeven nog nodig voor onder meer de ontwikkeling van geneesmiddelen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In 2025 heeft Amsterdam 1836 huurwoningen weer beschikbaar gemaakt voor woningzoekenden. De huizen stonden leeg of werden oneigenlijk gebruikt, meldt wethouder Zita Pels (volkshuisvesting) aan de gemeenteraad. Met oneigenlijk gebruik wordt bedoeld onderhuur, hennepkwekerijen, illegale hotels en illegale prostitutie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de laatste verhoorweek voor de zomerstop verschijnen onder meer oud-zorgminister Hugo de Jonge, voormalig staatssecretaris van Economische Zaken Mona Keijzer en opiniepeiler Maurice de Hond voor de parlementaire enquêtecommissie corona. De verhoren staan in het teken van vaccinaties en het coronatoegangsbewijs.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere getuigen die zijn opgeroepen door de parlementaire enquêtecommissie corona zijn fysiek en digitaal bedreigd. Dat gebeurde vooruitlopend op hun verhoor en soms ook daarna. "Onacceptabel", vindt commissievoorzitter Daan de Kort. "Onze tolerantie voor dit verwerpelijke gedrag is nul en we zijn in contact met politie en beveiliging hierover." De woordvoerder van de commissie kan niet zeggen of er aangifte is gedaan. Dat is aan de bedreigde personen zelf.
7 uur geleden