Rotterdam bezuinigt, geen geld meer naar Nationaal Vuurwerk
ROTTERDAM (ANP) - Als het aan het Rotterdamse college van burgemeester en wethouders ligt, betaalt de stad niet meer mee aan een aantal roemruchte evenementen zoals het Nationaal Vuurwerk tijdens de jaarwisseling bij de Erasmusbrug. Dat staat in het concept-voorjaarsakkoord waarover de komende weken wordt vergaderd in het gemeentehuis. Rotterdam komt dit jaar naar verwachting meer dan 100 miljoen euro tekort en wil onder meer ook op de zorg bezuinigen.
"Het college stelt een aantal ambities bij om financiële ruimte te creëren. Dit betekent concreet dat we stoppen met het vuurwerk en de subsidiëring van de Havendagen en de Taptoe. Daarnaast wordt de inzet bij iconische evenementen, zoals citydressing, versoberd en worden er minder grootschalige eenmalige evenementen georganiseerd", zo is te lezen in de plannen van het stadsbestuur voor de komende vier jaar.
Rotterdam heeft dit jaar naar verwachting tegenvallers van ruim 60 miljoen euro aan zorg, 35 miljoen in de bijstand en nog enkele tientallen miljoenen op andere posten. Het tekort wordt aangevuld uit de gemeentelijke reserves.
PvdA: hogere onroerendezaakbelasting
Oppositiepartij PvdA is niet blij met het voornemen van het college om op de zorg te bezuinigen. "De rekening wordt bij de gewone Rotterdammer gelegd, in de vorm van hogere parkeertarieven, de afvalstoffenheffing en de rioolheffing", zo klinkt het. Als het aan de partij ligt, gaat onder meer de onroerendezaakbelasting voor huiseigenaren omhoog, zodat de rekening "niet wordt doorgestuurd naar het volgende college".
De gemeenteraad vergadert later deze maand over het voorjaarsakkoord.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
2 uur geledenDE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.
13 uur geledenWARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.
13 uur geledenOSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
1 dag geleden