Rotterdam best betaalbare grote stad om in te wonen
ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam is naar eigen zeggen nog altijd de meest betaalbare grote stad om in te wonen. Er is meer balans tussen woningen voor lage, midden- en hoge inkomens en ook komen er in de stad steeds meer woningen voor jonge gezinnen en starters. Dat staat in de donderdag gepresenteerde tussentijdse Gebiedsatlas, voor meer evenwicht in de woningvoorraad.
Sinds de vorige rapportage in 2018 zijn de prijzen gestegen, maar Rotterdam is nog steeds de best betaalbare woonstad als het gaat om grote steden. Volgens het Kadaster bedroeg de gemiddelde woningprijs eind 2019 in Rotterdam 286.000 euro, waar er landelijk 313.000 euro moet worden neergeteld. De gemiddelde prijzen in Amsterdam, Utrecht en Den Haag liggen boven het landelijk niveau.
Omdat de woningvoorraad in Rotterdam niet overeenkwam met de samenstelling van de Rotterdamse bevolking, heeft het college het doel om in 2030 in vrijwel alle wijken een betere balans tussen woningen in het goedkope, midden- en hoge segment te hebben. Zo moet in 2030 57 procent van de totale woningvoorraad sociaal zijn. Dat kan onder meer worden bereikt door een betere doorstroming in de sociale sector, huurcompensatie en verhuispremies. Ook het aantal woningen in het middensegment moet omhoog, dat krijgt prioriteit in nog te starten bouwprojecten.
Volgens wethouder Bas Kurvers (bouwen en wonen) is Rotterdam op de goede weg, maar moet het bouwtempo omhoog. "We proberen de bouw te versnellen met bijvoorbeeld vereenvoudigde procedures zodat ontwikkelaars hun plannen sneller kunnen uitrollen", aldus Kurvers. In juni sloot de gemeente een actieplan met marktpartijen en woningcorporaties waarin staat dat er in 2040 minimaal 50.000 woningen moeten zijn bijgebouwd in de stad.
Meer uit Binnenland
LAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) gaat zijn faillissementsaanvraag met een week uitstellen. Dat maakte het bestuur van het WEC op vrijdag bekend. Het centrum wil in die tijd meer mogelijkheden onderzoeken om te blijven bestaan.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) moet in staat blijven om onafhankelijk, zonder druk of intimidatie, recht te spreken. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas vrijdag gezegd na een bezoek aan het ICC in Den Haag. De EU gaat de komende zes maanden benutten voor een dialoog met de VS om te voorkomen dat de Amerikaanse president Donald Trump daadwerkelijk sancties tegen het hele hof oplegt, zei Kallas .
9 uur geledenKAPEL-AVEZAATH (ANP) - In de Gelderse plaats Kapel Avezaath heeft de politie op dinsdag 20 oktober 700 kilo vuurwerk in beslag genomen. Het vuurwerk lag in een bedrijfspand, waar ook twee vuurwapens werden gevonden. Ook werd 18 kilo vuurwerk gevonden in een woning in dezelfde plaats.
9 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een kapperszaak aan de Westhavenkade in Vlaardingen blijft nog vier weken langer dicht op last van de gemeente. Locoburgemeester Rens de Ron heeft daartoe besloten "vanwege zorgen over de openbare orde en veiligheid".
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijdagmiddagspits in Nederland verloopt drukker dan normaal. Rond 16.45 uur stond er volgens de ANWB 777 kilometer file. Rijkswaterstaat spreekt van een "forse spits". Volgens een woordvoerster is het de derde drukste vrijdagmiddagspits dit jaar.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Tientallen Nederlandse kerken hebben zich inmiddels aangemeld om statushouders onderdak te bieden. Zo kunnen al ruim honderd erkende vluchtelingen de asielzoekerscentra verlaten, meldt Actie Onderdak.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanwege de verwachtingen van stormachtig weer dit weekend zijn er meerdere evenementen afgelast. Ook passen rederijen hun veerdienstregelingen aan.
10 uur geleden