Rotterdam akkoord met verkoop aandelen Eneco aan Mitsubishi
ROTTERDAM (ANP) - De gemeente Rotterdam verkoopt alle aandelen van de gemeente in Eneco aan een consortium van conglomeraat Mitsubishi Corporation en energiebedrijf Chubu. De Rotterdamse gemeenteraad heeft hiervoor groen licht gegeven. Met het akkoord is de verkoop definitief van de kant van de aandeelhouders, gaf wethouder Arjan van Gils aan.
Eerder ging de Haagse gemeenteraad ook al akkoord met de verkoop van de aandelen van die gemeente. Het aandeel van Rotterdam is zo groot, dat met wat andere aandeelhouders al eerder hadden besloten, nu voor 75 procent groen licht is gegeven. Daarmee is de verkoop dus rond, aldus de wethouder.
Rotterdam verkoopt 1.575.145 aandelen in het energiebedrijf voor 827,06 per aandeel, wat ruim 1,3 miljard euro in het laatje brengt. Den Haag krijgt ongeveer 675 miljoen euro. Mitsubishi Corporation en Chubu betalen in totaal 4,1 miljard euro voor de overname.
Motie
De Rotterdamse gemeenteraad nam nog wel een motie aan waarin hij aangeeft te vinden dat Mitsubishi alsnog excuses moet maken aan alle Nederlandse slachtoffers die tijdens de Tweede Wereldoorlog dwangarbeid hebben verricht voor het bedrijf. De rechtsvoorganger van Mitsubishi heeft volgens de motie 3222 Nederlandse krijgsgevangenen te werk gesteld "onder vreselijke omstandigheden". Daarvoor heeft het bedrijf hun vooralsnog geen excuses aangeboden, terwijl Chinese en Amerikaanse slachtoffers eerder al wel excuses zijn gemaakt.
Van Gils liet weten dat hij afgelopen week een topman van Mitsubishi heeft gevraagd of het bedrijf wil praten met de Stichting Japanse Ereschulden. Die heeft aangegeven dit intern aan te kaarten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en 28 zusterorganisaties in andere landen willen dat de Europese Commissie in actie komt tegen nepadvertenties online. Volgens de organisaties doen bedrijven als Google, Meta en TikTok te weinig tegen financiƫle fraude.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) wil niets officieels kwijt over pogingen om de gezochte crimineel Jos Leijdekkers aan te houden. Volgens bronnen van De Telegraaf hebben speciale eenheden van de politie samen met mariniers tot twee keer toe op het punt gestaan om de 34-jarige Bolle Jos op te pakken voor de West-Afrikaanse kust.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Goede regelingen en ondersteuning voor mantelzorgers zijn "relevanter dan ooit" om te voorkomen dat mensen overbelast raken door de hulp die ze aan anderen bieden. Die conclusie trekken onderzoekers van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een rapport over mantelzorg in Nederland. Ze becijferen daarin dat een groeiend aantal mantelzorgers zich "ernstig belast" voelt. De omvang van deze groep is in tien jaar tijd met de helft toegenomen: van zo'n 400.000 tot ongeveer 600.000 mensen.
6 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - De zoektocht naar de vermiste Nederlander op Saba verandert van reddingsoperatie naar het zoeken naar het lichamelijk overschot. Dat melden de autoriteiten van het Caribische eiland op hun website.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er zijn per direct 500 nieuwe opvangplekken voor asielzoekers nodig "om de situatie in Ter Apel weer gewoon te krijgen", zei bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdagavond in het tv-programma Nieuwsuur. De komende tijd zijn dat er nog veel meer, vertelde hij.
8 uur geledenTER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.
11 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal gaat ervoor zorgen dat asielzoekers voor wie geen plaats is in het opvangcentrum in Ter Apel, niet buiten hoeven te slapen in de nacht van woensdag op donderdag. Dat meldt burgemeester Klaas Sloots woensdagavond in een verklaring. "Wij springen bij als het echt niet anders kan", aldus de burgemeester van de buurgemeente.
11 uur geleden