Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdam akkoord met verkoop aandelen Eneco aan Mitsubishi

Rotterdam akkoord met verkoop aandelen Eneco aan Mitsubishi

ROTTERDAM (ANP) - De gemeente Rotterdam verkoopt alle aandelen van de gemeente in Eneco aan een consortium van conglomeraat Mitsubishi Corporation en energiebedrijf Chubu. De Rotterdamse gemeenteraad heeft hiervoor groen licht gegeven. Met het akkoord is de verkoop definitief van de kant van de aandeelhouders, gaf wethouder Arjan van Gils aan.

Eerder ging de Haagse gemeenteraad ook al akkoord met de verkoop van de aandelen van die gemeente. Het aandeel van Rotterdam is zo groot, dat met wat andere aandeelhouders al eerder hadden besloten, nu voor 75 procent groen licht is gegeven. Daarmee is de verkoop dus rond, aldus de wethouder.

Rotterdam verkoopt 1.575.145 aandelen in het energiebedrijf voor 827,06 per aandeel, wat ruim 1,3 miljard euro in het laatje brengt. Den Haag krijgt ongeveer 675 miljoen euro. Mitsubishi Corporation en Chubu betalen in totaal 4,1 miljard euro voor de overname.

Motie

De Rotterdamse gemeenteraad nam nog wel een motie aan waarin hij aangeeft te vinden dat Mitsubishi alsnog excuses moet maken aan alle Nederlandse slachtoffers die tijdens de Tweede Wereldoorlog dwangarbeid hebben verricht voor het bedrijf. De rechtsvoorganger van Mitsubishi heeft volgens de motie 3222 Nederlandse krijgsgevangenen te werk gesteld "onder vreselijke omstandigheden". Daarvoor heeft het bedrijf hun vooralsnog geen excuses aangeboden, terwijl Chinese en Amerikaanse slachtoffers eerder al wel excuses zijn gemaakt.

Van Gils liet weten dat hij afgelopen week een topman van Mitsubishi heeft gevraagd of het bedrijf wil praten met de Stichting Japanse Ereschulden. Die heeft aangegeven dit intern aan te kaarten.

Meer uit Binnenland

Weeronline: stralend weer verwacht op Blue Monday

HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.

59 minuten geleden
Code geel om plaatselijk dichte mist in meerdere provincies

DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.

5 uur geleden
Veroorzaker dodelijk ongeval Paramaribo is Nederlander

PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.

8 uur geleden
Popprijs 2025 is voor Suzan & Freek

GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

10 uur geleden
Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

18 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

19 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

21 uur geleden