Rotterdam akkoord met verkoop aandelen Eneco aan Mitsubishi
ROTTERDAM (ANP) - De gemeente Rotterdam verkoopt alle aandelen van de gemeente in Eneco aan een consortium van conglomeraat Mitsubishi Corporation en energiebedrijf Chubu. De Rotterdamse gemeenteraad heeft hiervoor groen licht gegeven. Met het akkoord is de verkoop definitief van de kant van de aandeelhouders, gaf wethouder Arjan van Gils aan.
Eerder ging de Haagse gemeenteraad ook al akkoord met de verkoop van de aandelen van die gemeente. Het aandeel van Rotterdam is zo groot, dat met wat andere aandeelhouders al eerder hadden besloten, nu voor 75 procent groen licht is gegeven. Daarmee is de verkoop dus rond, aldus de wethouder.
Rotterdam verkoopt 1.575.145 aandelen in het energiebedrijf voor 827,06 per aandeel, wat ruim 1,3 miljard euro in het laatje brengt. Den Haag krijgt ongeveer 675 miljoen euro. Mitsubishi Corporation en Chubu betalen in totaal 4,1 miljard euro voor de overname.
Motie
De Rotterdamse gemeenteraad nam nog wel een motie aan waarin hij aangeeft te vinden dat Mitsubishi alsnog excuses moet maken aan alle Nederlandse slachtoffers die tijdens de Tweede Wereldoorlog dwangarbeid hebben verricht voor het bedrijf. De rechtsvoorganger van Mitsubishi heeft volgens de motie 3222 Nederlandse krijgsgevangenen te werk gesteld "onder vreselijke omstandigheden". Daarvoor heeft het bedrijf hun vooralsnog geen excuses aangeboden, terwijl Chinese en Amerikaanse slachtoffers eerder al wel excuses zijn gemaakt.
Van Gils liet weten dat hij afgelopen week een topman van Mitsubishi heeft gevraagd of het bedrijf wil praten met de Stichting Japanse Ereschulden. Die heeft aangegeven dit intern aan te kaarten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Architect Cees Dam is maandag op 93-jarige leeftijd overleden. Dit heeft Dam & Partners Architecten, waar hij oprichter van was, dinsdag bekendgemaakt. Hij overleed na een kort ziekbed.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Iemand zonder geldige verblijfspapieren moet alleen vrezen voor vervolging als die niet meewerkt aan zijn of haar vertrek. Dat verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) bij het debat in de Eerste Kamer over twee strenge asielwetten, waarvan de strafbaarstelling van illegaliteit een onderdeel is.
45 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een dakdekker uit Loosdrecht heeft een voorwaardelijke celstraf van drie maanden en een taakstraf van 240 uur gekregen voor het veroorzaken van koolmonoxidevergiftiging, waardoor een ouder echtpaar (83 en 87 jaar) overleed.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State is kritisch op de financiële keuzes van het kabinet-Jetten. De belangrijkste overheidsadviseur ziet in haar jaarlijkse analyse van de voorjaarsnota dat er weliswaar "soms scherpe" beleidskeuzes worden gemaakt, maar dat die onvoldoende zijn om economische problemen van de toekomst het hoofd te bieden. Bovendien worden lastenverzwaringen, zoals de 'vrijheidsbijdrage' die gevraagd wordt om extra defensie-uitgaven mogelijk te maken, vooral afgewenteld op werkenden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor de ingang van de Eerste Kamer in Den Haag hebben enkele tientallen aanhangers van onder meer Extinction Rebellion dinsdag gedemonstreerd. Ze betoogden tegen de voorgenomen asielwetten, waar in de Eerste Kamer weer over wordt gedebatteerd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Palestijnse activist Amin A. houdt vol dat hij Hamas nooit heeft gefinancierd. Dat bleek tijdens de behandeling van de zaak in de Rotterdamse rechtbank. Naar eigen zeggen had het werk van de 58-jarige A. humanitaire doelen. "Ik wil mijn volk helpen", zei de verdachte tegen de rechter.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft Nederland goedkeuring gegeven voor een staatssteunpakket van ruim 600 miljoen euro voor melkveehouders die vrijwillig hun veestapel willen verminderen. Dat meldt de Europese Commissie dinsdag. Het geld is beschikbaar voor de komende vijf jaar.
2 uur geleden