Rosmalen 'volgt richtlijnen NOC*NSF' bij verwelkomen Medvedev
ROSMALEN (ANP) - Het tennistoernooi van Rosmalen verwelkomt volgende maand Daniil Medvedev, die juist niet mag deelnemen aan Wimbledon. Het Nederlandse grastoernooi wijst naar de richtlijnen van NOC*NSF en steunt het standpunt van de ATP en WTA met betrekking tot discriminatie op basis van nationaliteit.
"Gezien de situatie in Oekraïne begrijpen we dat er vragen zijn over de deelname van Medvedev en andere Russische tennisspelers en speelsters aan Libéma Open", aldus de toernooileiding. "Glashelder is dat het toernooi de Russische invasie in Oekraïne met klem veroordeelt en intens meeleeft met de miljoenen onschuldige mensen die door de aanhoudende oorlog worden getroffen."
Vanwege de oorlog in Oekraïne besloot Wimbledon tennissers uit Rusland en Belarus deze zomer te weren op het meest prestigieuze tennistoernooi ter wereld. Het toernooi van Rosmalen, dat geldt als een voorbereidingstoernooi voor Wimbledon, heet tennissers uit die landen een paar weken eerder wél welkom.
Discriminatie op nationaliteit
"Het toernooi maakt tevens deel uit van het ATP/WTA-circuit en volgt en steunt het standpunt van beide internationale tennisorganisaties met betrekking tot discriminatie op basis van nationaliteit. Dit betekent dat spelers uit Rusland en Belarus op persoonlijke titel kunnen deelnemen aan ATP/WTA-toernooien, onder een neutrale vlag. Spelers hebben het recht zich in te schrijven", luidt de verklaring.
"Kijkend naar het deelnemersveld volgt Libéma Open de door de Nederlandse regering ondersteunde richtlijnen van NOC*NSF om individuele sporters deel te laten nemen aan Nederlandse sportevenementen zolang ze niet Rusland of Belarus vertegenwoordigen."
Gesteund
Diverse spelers van naam, waaronder Novak Djokovic en Rafael Nadal, gaven recentelijk aan dat ze het oneens zijn met het besluiten van Wimbledon om de Russen en Belarussen te weren in Londen.
Het toernooi van Rosmalen begint op maandag 6 juni, Wimbledon drie weken later.
Meer uit Sport
OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
4 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
20 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
21 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
21 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
22 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
23 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
23 uur geleden