Rosmalen overweegt uitbreiding na nieuw Nederlands tennissucces
ROSMALEN (ANP) - Het grastoernooi van Rosmalen overweegt een uitbreiding voor de editie van volgend jaar na nieuw Nederlands succes. Het Brabantse tennistoernooi is al dagen uitverkocht, terwijl er op het Autotron ruimte is voor grotere tribunes.
"Het is de eerste keer dat we zes van de zeven dagen een vol huis hebben", zei toernooidirecteur Marcel Hunze. Alleen op maandag was het rustig, maar vanaf dinsdag - toen Venus Williams in actie kwam - waren de tribunes dagelijks vol.
In totaal biedt het huidige stadion, inclusief de VIP-tribune, plaats aan 6000 toeschouwers. Er is volgens Hunze ruimte voor uitbreiding. "Na het toernooi gaan we erover nadenken hoe we kunnen uitbreiden, om de vraag wat meer te kunnen beantwoorden", aldus Hunze.
Griekspoor
"Maar het zal om een bescheiden uitbreiding gaan, nooit met duizenden plekken. Want tijdens de eerste twee dagen krijg je de kaarten niet zomaar verkocht. En uiteindelijk zijn we liever uitverkocht dan dat er tegen lege tribunes aan gekeken wordt. Ik zie bij heel veel toernooien tribunes die voor driekwart leeg zijn. Dat is niet goed voor de uitstraling van het toernooi, maar voor de spelers is het ook geen goede optie."
Net als vorig jaar maakt in het finaleweekend nog een Nederlander kans op de titel. Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het mannentoernooi. Hij neemt het daarin op tegen de Fin Emil Ruusuvuori.
Sfeer
"Het is fantastisch dat hij heeft gewonnen. Als je de reactie van het publiek zag en de sfeer op de tribunes, dan hoop je op nog twee extra wedstrijden. Voor het toernooi is dat super goed. We kunnen ons allemaal herinneren hoe geweldig de sfeer was toen Tim van Rijthoven vorig jaar in het finaleweekend stond."
Griekspoor kan de vierde Nederlandse winnaar worden bij de mannen. Van Rijthoven baarde vorig jaar opzien door te zegevieren. Richard Krajicek won het toernooi in 1994 en 1997, terwijl Sjeng Schalken in 2002 en 2003 de beste was.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.
6 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.
9 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.
11 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
21 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
1 dag geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
1 dag geleden