Rosmalen overweegt uitbreiding na nieuw Nederlands tennissucces
ROSMALEN (ANP) - Het grastoernooi van Rosmalen overweegt een uitbreiding voor de editie van volgend jaar na nieuw Nederlands succes. Het Brabantse tennistoernooi is al dagen uitverkocht, terwijl er op het Autotron ruimte is voor grotere tribunes.
"Het is de eerste keer dat we zes van de zeven dagen een vol huis hebben", zei toernooidirecteur Marcel Hunze. Alleen op maandag was het rustig, maar vanaf dinsdag - toen Venus Williams in actie kwam - waren de tribunes dagelijks vol.
In totaal biedt het huidige stadion, inclusief de VIP-tribune, plaats aan 6000 toeschouwers. Er is volgens Hunze ruimte voor uitbreiding. "Na het toernooi gaan we erover nadenken hoe we kunnen uitbreiden, om de vraag wat meer te kunnen beantwoorden", aldus Hunze.
Griekspoor
"Maar het zal om een bescheiden uitbreiding gaan, nooit met duizenden plekken. Want tijdens de eerste twee dagen krijg je de kaarten niet zomaar verkocht. En uiteindelijk zijn we liever uitverkocht dan dat er tegen lege tribunes aan gekeken wordt. Ik zie bij heel veel toernooien tribunes die voor driekwart leeg zijn. Dat is niet goed voor de uitstraling van het toernooi, maar voor de spelers is het ook geen goede optie."
Net als vorig jaar maakt in het finaleweekend nog een Nederlander kans op de titel. Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het mannentoernooi. Hij neemt het daarin op tegen de Fin Emil Ruusuvuori.
Sfeer
"Het is fantastisch dat hij heeft gewonnen. Als je de reactie van het publiek zag en de sfeer op de tribunes, dan hoop je op nog twee extra wedstrijden. Voor het toernooi is dat super goed. We kunnen ons allemaal herinneren hoe geweldig de sfeer was toen Tim van Rijthoven vorig jaar in het finaleweekend stond."
Griekspoor kan de vierde Nederlandse winnaar worden bij de mannen. Van Rijthoven baarde vorig jaar opzien door te zegevieren. Richard Krajicek won het toernooi in 1994 en 1997, terwijl Sjeng Schalken in 2002 en 2003 de beste was.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
12 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
13 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
14 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
16 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
17 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
19 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
23 uur geleden