Rosmalen overweegt uitbreiding na nieuw Nederlands tennissucces
ROSMALEN (ANP) - Het grastoernooi van Rosmalen overweegt een uitbreiding voor de editie van volgend jaar na nieuw Nederlands succes. Het Brabantse tennistoernooi is al dagen uitverkocht, terwijl er op het Autotron ruimte is voor grotere tribunes.
"Het is de eerste keer dat we zes van de zeven dagen een vol huis hebben", zei toernooidirecteur Marcel Hunze. Alleen op maandag was het rustig, maar vanaf dinsdag - toen Venus Williams in actie kwam - waren de tribunes dagelijks vol.
In totaal biedt het huidige stadion, inclusief de VIP-tribune, plaats aan 6000 toeschouwers. Er is volgens Hunze ruimte voor uitbreiding. "Na het toernooi gaan we erover nadenken hoe we kunnen uitbreiden, om de vraag wat meer te kunnen beantwoorden", aldus Hunze.
Griekspoor
"Maar het zal om een bescheiden uitbreiding gaan, nooit met duizenden plekken. Want tijdens de eerste twee dagen krijg je de kaarten niet zomaar verkocht. En uiteindelijk zijn we liever uitverkocht dan dat er tegen lege tribunes aan gekeken wordt. Ik zie bij heel veel toernooien tribunes die voor driekwart leeg zijn. Dat is niet goed voor de uitstraling van het toernooi, maar voor de spelers is het ook geen goede optie."
Net als vorig jaar maakt in het finaleweekend nog een Nederlander kans op de titel. Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het mannentoernooi. Hij neemt het daarin op tegen de Fin Emil Ruusuvuori.
Sfeer
"Het is fantastisch dat hij heeft gewonnen. Als je de reactie van het publiek zag en de sfeer op de tribunes, dan hoop je op nog twee extra wedstrijden. Voor het toernooi is dat super goed. We kunnen ons allemaal herinneren hoe geweldig de sfeer was toen Tim van Rijthoven vorig jaar in het finaleweekend stond."
Griekspoor kan de vierde Nederlandse winnaar worden bij de mannen. Van Rijthoven baarde vorig jaar opzien door te zegevieren. Richard Krajicek won het toernooi in 1994 en 1997, terwijl Sjeng Schalken in 2002 en 2003 de beste was.
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
7 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.
10 uur geledenZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
13 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
13 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
14 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
21 uur geleden