Rosier helpt Fortuna met twee doelpunten aan zege op Heerenveen
SITTARD (ANP) - Loreintz Rosier heeft Fortuna Sittard langs Heerenveen geleid: 3-0. De Fransman maakte twee van de drie doelpunten voor de thuisploeg. Het waren pas zijn eerste doelpunten in de Eredivisie van het seizoen. Kristoffer Peterson maakte het tweede doelpunt voor de ploeg uit Limburg.
Met deze overwinning steeg Fortuna Sittard naar een voorlopige zevende plaats op de ranglijst. Trainer Robin van Persie ondervond opnieuw tegenslag met sc Heerenveen, dat zijn zesde nederlaag in elf competitiewedstrijden leed. Onder leiding van de voormalige topspits heeft de club uit Friesland slechts drie wedstrijden gewonnen. Heerenveen bevindt zich momenteel op de dertiende plaats van de ranglijst en kan zondag nog ingehaald worden door andere clubs.
Fortuna Sittard heeft in de laatste vier competitiewedstrijden geen enkel doelpunt tegen gekregen. Dit seizoen heeft de club al zes keer de nul gehouden in de Eredivisie, een record. Heerenveen heeft dit seizoen alle zes uitwedstrijden verloren, terwijl het nog geen thuisduel heeft verloren.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
40 minuten geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
44 minuten geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
4 uur geleden