Rosenmöller en Vos moeten fractie GL/PvdA de grootste maken
DEN HAAG (ANP) - Volgend jaar komt er één fractie van de PvdA en GroenLinks in de Eerste Kamer. Ze gaan nog wel apart de verkiezingen in. Paul Rosenmöller wordt opnieuw de lijsttrekker van GroenLinks, voor de PvdA trekt Mei Li Vos weer de kar.
Tijdens een gezamenlijke presentatie maakten de partijen donderdag hun kandidatenlijsten bekend. Er is maar één doel, maakten ze duidelijk: de grootste worden in de Eerste Kamer en zo het beleid flink bijschaven. Ook nu klopt het kabinet, dat geen meerderheid heeft in de senaat, vaak aan bij de linkse partijen voor steun.
Bij GroenLinks staat Farah Karimi op plek twee. Een andere opvallende naam hoog op de lijst is die van Daan Roovers. Zij was Denker des Vaderlands van 2019 tot 2021 en staat op plek vijf van de kandidatenlijst.
De kandidatenlijst van de PvdA lekte een dag eerder al deels uit. Er was onmin. Ruud Koole en Hamit Karakus trokken zich terug van de lijst nadat ze op een lagere plaats waren gezet dan de kandidatencommissie voor ogen had. "Het is een ingewikkelde puzzel", reageerde PvdA-partijvoorzitter Esther-Mirjam Sent. "We moeten keuzes maken."
Dat beide partijen nog niet met één kandidatenlijst komen, komt omdat de statuten van de PvdA dat niet toelaten. Dat moet in februari op het congres worden veranderd. Dan moeten de leden van beide partijen ook hun zegen aan de kandidaten nog geven. Wie de nieuwe fractie gaat leiden, is nog niet bekend.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Wie een huis verhuurt met energielabel E, F of G kan vanaf 2029 een dwangsom van de gemeente krijgen. Dat staat in een voorstel dat minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) met de Tweede Kamer heeft gedeeld.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken bij de grote rivieren komen ingrijpende verbouwingen. Het kabinet laat onder meer extra geulen aanleggen in de uiterwaarden van de Waal tussen Millingen en Zaltbommel, staat in een brief die minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) vrijdag naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Voor de plannen staat zo'n 800 miljoen euro klaar.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans is teleurgesteld dat België doorgaat met de invoering van een tolvignet. De minister van Infrastructuur is gisteren door zijn Vlaamse collega geïnformeerd dat het besluit voorligt in de ministerraad bij de zuiderburen.
1 dag geledenSHANGHAI (ANP) - Opnieuw is de strijd opgelaaid tussen de Verenigde Staten en Iran. "Dat er nu weer gevechten zijn is ontzettend zorgelijk", aldus minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66). Hij vreest meer honger en vluchtelingen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen moeten boetes kunnen opleggen aan passagiers die zich misdragen, vindt het kabinet. Het is een van de plannen die minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) in een Kamerbrief voorstelt om wangedrag in vliegtuigen tegen te gaan. Als de boetes er komen naast strafrechtelijke vervolging, zou dat als "extra afschrikking" kunnen werken.
2 dagen geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) noemt een Spaans voorstel voor meer eurobonds er een "voor de kattenbak". Dat zei hij voorafgaand aan de vergadering van ministers van Financiën van de eurolanden.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Rijksoverheid zet de komende tijd "geen onomkeerbare stappen" in het traject om afspraken te maken met Tata Steel om te verduurzamen in ruil voor overheidssubsidies. Dat schrijven de betrokken bewindspersonen in een Kamerbrief nadat blijkt dat het OM de staalfabrikant strafrechtelijk vervolgt vanwege luchtvervuiling.
3 dagen geleden